8 De Redactie: Karin Jansen (Brouwen) tst. 7407, Frea Lodewijk (P&O) tst. 7065, Vincent Schakel (Verpakken) tst. 7748, Esther Tops (Lasswell Communication Events) tst. 7074 of 06- 22502578, Manon van Veenendaal (Verpakken) tst. 7216, Carola Verkerk (Interne Dienst Bedrijf) tst. 7221. Tekeningen: Paul Slegtenhorst Het redactieadres: Esther Tops, BK 217, Z/Wou. E-mailadres Zoeterwoude: Leven in de Brouwerij De inleverdatum: Het volgende nummer van Leven in de Brouwerij komt uit op 3 juli. Teksten en foto's kunnen tot en met vrijdag 21 juni worden ingeleverd. Op deze foto's ziet u oren. Ik hoop dat u ook het verschil ziet tussen deze twee foto's. De arbeidsin spectie zag dit namelijk wel tijdens haar inspectie op 28 mei. Zij constateerde dat veel werknemers geen gehoorbescherming gebruikten op plaatsen waar dit wettelijk verplicht is, namelijk de werkplek ken waar werknemers worden blootgesteld aan een geluidsniveau hoger dan 85 dB(A). Ook signaleerde de arbeidsinspectie dat het toezicht op het dragen van gehoorbescherming en veiligheidsbril- len niet aantoonbaar wordt uitge voerd. De arbeidsinspectie was van plan het werk stil te laten leggen als binnen een uur niet alle werknemers gehoorbescherming gebruikten waar dit verplicht is. Een snelle actie van Verpakken voorkwam dit. Binnenkort komt de arbeidsinspectie onverwachts langs om te kijken of Heineken op dit punt de wet overtreedt. Is dit het geval, dan zijn de maatregelen niet mis. Heineken krijgt een boete en het werk wordt stilgelegd tot de vereiste maatregelen zijn genomen. U begrijpt dat de brouwerij het niet zover laat komen. Er zijn brieven verstuurd aan de medewerkers van Verpakken over het 'waar en wanneer' gebruiken van de Persoonlijke BeschermingsMiddelen (PBM). Op de colonnes zijn de werk plekken gemarkeerd door stickers met pictogrammen, die laten zien welke PBM verplicht zijn. Heineken zal een sanctiebeleid toepassen op de werk nemer als deze zich niet aan de voor schriften houdt. Sancties De arbeidsinspectie heeft Heineken er nadrukkelijk op gewezen dat de werk gever toezicht moet houden op het naleven van de veiligheidsvoorschrif ten en het sanctiebeleid aantoonbaar moet toepassen. Als een individuele werknemer de voorschriften voor de PBM niet naleeft, legt de inspecteur van de arbeidsinspectie deze persoon een boete op. Conform de Arbo-wet is dit een bedrag van maximaal 225 euro. Ed van Willegen heeft alle mede werkers van Verpakken de opdracht gegeven om personen die zich niet aan de voorschriften houden, hierop aan te spreken. De leidinggevende wordt dan geïnformeerd en sancties zullen volgen. Ik verwacht dat alle werknemers, externe medewerkers en bezoekers de regels in acht nemen. Het moet toch niet zo zijn dat wij met sancties, straffen en boetes ervoor moeten zor gen dat u de gehoorbescherming, vei- ligheidsbrillen en veiligheidsschoenen draagt. Het is uw veiligheid en uw gezondheid. Een glassplinter in het oog kan leiden tot het verlies van uw gezichtsvermogen en het niet dragen van gehoorbescherming leidt onher roepelijk tot ernstige en onherstelbare gehoorschade. Bart van Eunen O Ziet u het verschil? De arbeidsinspectie deed dat wel op 28 mei...

Heineken - Leven in de Brouwerij | 2002 | | pagina 8