ISO-audit bij Verpakken in Nieuw leven brouwerij de Nieuwsblad voor de Brouwerij Zoeterwoude 18 juni 2002 Jaargang 6 I Heineken 1 ISO-audit bij Verpakken 5 HON-werkgroepen 2 HVZ-toernooi weer een topper 6 Even voorstellen... Robin Weening 3 Profiel: Wie is... Ibrahim Özyigit 7 Even voorstellen... Ingrid Sentse 4 Excursieroute door Palletisercentrum 8 Foto van de maand: gehoorbescherming Heineken heeft een zogenoemd ISO-certificaat. Dat garandeert de klant dat wij volgens vastgestelde regels en normen produceren, waardoor hij een goed en veilig product koopt. Concreet betekent dit voor de afdeling Verpakken dat wij maatregelen nemen om te voorkomen dat er glassplinters in de fles terechtkomen. Tijdens een audit van Lloyds in februari bleek dat Verpakken een aantal con troles, die uitgevoerd worden om de voedselveiligheid van ons product te kunnen garanderen, wel uitvoerde maar niet altijd juist registreerde. Omdat het hier gaat om een wettelijke verplichting, kregen we een berisping en werd voor 30 mei een extra strenge controle aangekondigd. Toen de eerste schrik voorbij was, heeft Ed van Willegen van Verpakken een werkgroep de opdracht gegeven dit probleem op te lossen. De werk groep ontdekte al snel dat de bekend heid met HACCP en het ISO-systeem was weggezakt, hetgeen de diepere oorzaak van het probleem was. Ook was de manier waarop de registratie moest worden gedaan niet gebruikers vriendelijk en was er geen rapportage voor de technologen beschikbaar. vervolg op pagina 4 De tractor van het brouwerijterrein heeft verstekelingen aan boord: drie jonge vogeltjes. De vele ritten die de tractor dagelijks maakt om steigerma teriaal te vervoeren, waren blijkbaar geen belemmering voor moeder vogel om een nestje te bouwen en haar eitjes uit te broeden. Niemand had van dit alles iets gemerkt, tot de jonkies honger kregen en hun keeltjes opzet ten. Het was nog even zoeken waar ze zaten, namelijk onder de cabine, vlak boven de trede. Nederland Supply

Heineken - Leven in de Brouwerij | 2002 | | pagina 1