Diploma-uitreiking EHBO Terug in Zoeterwoude 6 De EHBO-cursisten en het docententeam De nieuwe EHBO-ers kregen 22 mei hun diploma uitgereikt uit handen van kaderinstructrice Anneke van der Kamp. Dat Anneke goed kan lesgeven, daarover waren alle cursisten het eens. Ze heeft humor, kan tegen een grapje en brengt de praktijk en theo rie op een heel prettige manier over aan de cursisten. Alle ingrediënten dus voor een leuk cursusjaar. Het jaar is daarom omgevlogen en alle cursis ten zijn met plezier naar de lessen gegaan. Het resultaat was dat bijna iedereen voor het examen slaagde. Anneke werd door de cursisten in het zonnetje gezet met een bos bloemen en een cadeau. Namens de nieuwe EHBO'ers, Roland de Bruijn Ondernemingsraad Zoeterwoude Heineken Nederland B.V. Na enige jaren te zijn weggeweest, ben ik nu terug op de Brouwerij Zoeterwoude. Ik volg OR-secretaris Leo Hengstmengel op. Hoewel Leo pas 12 september vertrekt, zult u mij hier toch al regelmatig zien om het ambacht van Leo af te kijken. Dit moet letterlijk worden genomen, want Leo heeft zijn werk in de afge lopen tien jaar echt tot een ambacht verheven. Tot er voor mij een opvolger is, ben ik ook nog secretaris van de Onder nemingsraad in Amsterdam. Voor degenen die mij nog niet ken nen, volgt hier een korte persoonlijke achtergrond. Ik ben 54 jaar, gehuwd (met een OR-voorzitster, ja ja), heb twee kinderen, een zoon en een dochter, ben woonachtig in Rotter dam en 33 jaar werkzaam bij Heineken. De eerste 25 jaar heb ik, behalve anderhalfjaar als horecaver- tegenwoordiger, functies uitgeoefend die vooral te maken hadden met het administreren en incasseren van vor deringen op onze afnemers. Vanaf 1994 heb ik als begeleider bij het HOP- en IM-project gewerkt. Na, helaas, een korte periode bij Vrumona en een ziekteperiode van acht maanden, ben ik vorig jaar juli weer begonnen als OR-secretaris in Amsterdam. Met alle respect voor Amsterdam, maar toen de mogelijk heid zich voordeed om weer in Zoeterwoude te werken als OR-secre taris, heb ik daarover niet lang hoe ven na te denken. Ik ben geen vreemde voor de mede zeggenschap bij Heineken, want in totaal (niet aaneengesloten) ben ik twaalf jaar OR-lid dan wel COR-lid geweest. Inmiddels heb ik wel erva ren datje je als OR-lid niet voldoende bewust bent van wat er komt kijken bij het runnen van het secretariaat van een OR, met name bij het notule ren van vergaderingen. De concentra tie die dat vereist is niet gering en zou door de OR-leden beter op waar de moeten worden geschat. U ziet, ik zit al redelijk in mijn rol en heb er dus veel zin in. Tot slot wil ik nog kwijt dat het mij goed doet van diverse kanten op de brouwerij te horen dat men het leuk vindt dat ik weer terug ben. Zo voelt het ook. Jan Broomans, OR-secretaris Zoeterwoude

Heineken - Leven in de Brouwerij | 2002 | | pagina 6