.03 Driedaagse cursus OR Toespraak mevrouw de Carvalho-Heineken LSVEN IN DE BROUWERIJ 8 MEI 2002 Ondernemingsraad Zoeterwoude Heineken Nederland B.V. De leden van Ondernemings raad Zoeterwoude zijn medio april drie dagen op cursus geweest. Het was een erg goede ervaring om als team drie dagen intensief met elkaar om te gaan. De eerste dag hebben we, onder leiding van P&O adviseur Janine van Oosten, volgens de theorie van Belbin uitgezocht welke rollen de mensen binnen de OR vervul len. Leuk om erachter te komen hoe ieder lid functioneert in een team; ben je iemand die veel denkt, creatief is en problemen oplost of ben je meer een type met veel wilskracht en dynamiek die risico's durft te nemen. Zo bestaan er negen van deze team- rollen. Het doel van dit rollenspel is datje beter gebruik kunt maken van ieders kwaliteiten. Aan het eind van de middag hebben we een fikse wandeling gemaakt waarbij we via een soort kompas een bepaalde route moesten vol gen en punten moesten opsporen. Eén punt bevond zich een eindje in zee en Codert Volbeda had de moed het koude water te trotse ren. De tweede dag hebben we met zijn allen goed gekeken naar de werkwijze van de OR en ons de vraag gesteld: voldoet deze werkwij ze nog in de huidige tijd? Wij kwa men tot de conclusie dat wij een OR zijn die graag vroegtijdig in een pro ces wil worden betrokken en dat we dat ook zo willen houden. 's Middags kregen we bezoek van de voltallige bedrijfsleiding. We hebben gesproken over hoe we samen de komende tijd ingaan. Een punt van bespreking was onder meer welke rol je hebt wanneer je als onderne mingsraadlid in een werkgroep zit; als OR-lid of namens de OR? 'Namens de OR' in een werkgroep betekent datje de hele OR vertegen woordigt en namens de OR je mening geeft. De bedoeling is ech ter datje 'als OR-lid' in een werk groep deelneemt; tussentijds breng je wel verslag uit naar de OR, zodat zij zich kunnen voorbereiden op een adviesaanvraag en door jouw deelname minder vragen aan de bedrijfsleiding hoeft te stellen. Deze dag hebben we goed met elkaar gesproken en gaan voor 100% kwaliteit in de toekomst. De laatste dag hebben we terugge blikt op de cursus en werkafspra ken gemaakt. Het was een leerza me, intensieve maar ook vrolijke cursus. OR Zoeterwoude Codert Volbeda komt (weer aan gekleed) samen met René Kroon het duin op Ter informatie hierbij de volledige tekst van de verklaring aan de aandeelhoudersver gadering Heineken Holding N.V. door mevrouw C.L. de Carvalho-Heineken op 25 april jl. in de Beurs van Berlage in Amsterdam. Deze verklaring gaf zij omdat een voorgenomen kennismaking met de pers geen doorgang vond. Ik ben me ervan bewust dat de indruk bestond dat ik vandaag de pers zou spreken en vragen zou beantwoorden. Bij nader inzien ben ik echter tot de conclusie geko men dat ik in plaats daarvan direct tot u, de aandeelhouders, zou moeten spreken. Vandaag is voor mij de eerste openbare Heineken bijeenkomst sinds het overlijden van mijn vader en ik hoop dat de leden van de pers en u, de aandeelhouders, mijn beslissing zullen begrijpen. Dames en heren, de afgelopen periode is een periode van verandering geweest - in het bijzonder voor mij. Mijn vader maakt deel uit van de geschiedenis van Heineken en wat hij heeft bereikt vormt het fundament van de toekomst van onze onderneming. Ik zal nu mijn rol vervullen naar mijn beste vermogen en volledig in lijn met mijn vaders toewijding aan de kwaliteit van onze onderneming, met inachtneming van de belangen van alle aandeelhouders en het welzijn van de Heineken medewerkers hier in Nederland en elders in de wereld. Heineken is een prachtige onderneming en ik ben bijzonder trots daar deel van uit te maken. Ik kijk uit naar de invulling van mijn rol als familie-aandeelhouder en, uiter aard, naar de voortzetting van mijn positie als lid van de Raad van Beheer van Heineken Holding. Ik zie Heineken niet als een erfenis, maar als een erfgoed. Een boeiende onderneming met grote potentie. Als familie delen we de ambities en aspira ties van deze onderneming. We zijn onder deel van haar verleden, heden en toekomst. Ik hechtte er waarde aan om u dit zelf mede te delen. Dank voor uw aandacht. PAGINA 6

Heineken - Leven in de Brouwerij | 2002 | | pagina 6