'ineken sbriL voor 'EILIQMEID Zigzag-ballen, trekkers en zwijntjes: het Heineken biljart- toernooi IN DE BROUWERIJ MEI 2002 r n- werden door nagenoeg de hele zaal meegedaan. Cok Duivenvoorden interrumpeerde Freds speech om hem namens de ideeënbuscommissie een cheque te overhandigen van 7.000 euro. Deze beloning had Fred ver diend met het idee voor de 'natte dozen detectie'. Fred moest speech nu enigszins aanpassen omdat hij voor zijn afscheid niet meer op een belo ning had gerekend. Na alle speeches bleef het nog lang druk en vooral gezellig in De Hooiberg. zijn Cock van der Lans, teamleider E&I/PB (Verpakken/Opslag) op aan, strenger op te treden tegen mensen die zich niet aan deze voor schriften houden. En dat gaan wij dan ook doen. Met dit stukje willen wij iedereen die zich niet houdt aan het dragen van een bril, hierop attenderen. De volgende stap is een formele waarschuwing. Het Verpakken team Het Heineken-biljarttoernooi voor de medewerkers van Zoeterwoude en Leidschendam vond 25 april plaats in de bil jartzaal van kantoor Zoeter woude. Het evenement was georganiseerd door de Biljart Vereniging Heineken Zoeter woude (BVHZ) en de Perso neelsvereniging Heineken Zoeterwoude (PHZ). De wedstrijdleiding werd verzorgd door Jan Willemsen, die alle deelne mers op basis van de opge geven moyennes (gemiddelden) in de spelsoort libre had ingedeeld. Onder het toeziend oog van Jan Broomans (voorzitter BVHZ) en Wil ter Bruggen (penningmeester BVHZ) werden de drie strakgespan nen biljartlakens door de 21 deel nemers met uiterste precisie bespeeld. De biljarttafels waren verdeeld in twee wedstrijdtafels en een recreantentafel. De deelne mers konden vijf minuten inspelen, waarna de wedstrijd begon. Termen als 'a quitestoot' (begin- stoot), 'dun op rood' (rode bal deels raken), 'klos' (pechbal), 'piqueren' (van bovenaf spelen) en O 'poedel' (misser) werden volop gebruikt. Een aantal wedstrijdspe lers droeg een professionele biljart handschoen, zodat de keu nog beter kon stoten. Iedere deelnemer speelde twee wedstrijden van elk 25 minuten, waarna de kruisfinales volgden. Er werd op tijd gekrijt om ketsers te voorkomen, ledereen kon genieten van 'serie americain' (ballen blijven in positie liggen), 'aan een touwtje' (twee ballen ach ter elkaar aan), 'losse band ballen' (via de rand de bal raken), 'harmo nica's' (zigzag-ballen), 'trekkers' (terugstotende ballen), 'tien over rood' (eerst de rode bal raken) en ook 'zwijntjes' (mazzelballen). De wedstrijdspelers die de finale speelden, konden gelukkig tegen een stootje en het toernooi werd super spannend. De uiteindelijke winnaar werd Arie Dam. Hij kreeg de beker uit handen van Jan Broomans. Onder het genot van een hapje en drankje hebben alle deelnemers en de organisatoren onomstotelijk genoten van een gezellige biljartavond. Sylvia Best, Personeelsvereniging Heineken Zoeterwoude V.l.n.r: De prijs winnaars Leo SlappendeI (3e ex aequo), Siger Seinen (3e ex aequo), Caret Rietdijk (2e), Arie Dam (te), Otto den Elzen (2e recreanten) en Sascha Lim (Ie recreanten) PAGINA 5

Heineken - Leven in de Brouwerij | 2002 | | pagina 5