Studenten namen Heineken onder de loep Distributie voor Buckler en Heineken in België verbeterd Geen zuurstof maar koolzuur- belletjes totaal inhoud KUIPEN 2638000 Ltr Wie binnen Heineken aan export denkt, denkt aan de export van Heineken bier, Amstel en Buckler. Maar ook de werk maatschappijen zijn actief op dit front. Denk maar aan Murphy's Brewery in Ierland met de export van Murphy Stout naar de Vemigde Staten. En bijvoorbeeld Birra Dreher met de merken Dreher en Messina. Heineken Import Belgium heeft de distributie van Heineken en Buckler voor wat betreft de thuisverbruikmarkt ondergebracht bij Pietercil Resta Foodbrokers NV. HEINEKEN INTERNATIONAL MAGAZINE NR. 32 PAGINA 6 Dreher overschrijdt grenzen Het volume is maar klein (30.000 hl), maar volgens exportmanager Fabio Angeli is het een winstgevende operatie. Nieuwe loot aan de export- tak van Dreher is de overeenkomst met Athenian Brewery in Grieken land. Dreher exporteert sinds kort het 'huismerk' naar het vasteland van Griekenland. De Grieken op de eilan den kennen Dreher al veel langer. Dreher agent Patakis op Rhodos heeft daar in de afgelopen dertig jaar voor gezorgd. Maar Dreher is op veel meer plek ken in de wereld te vinden. De ex portlanden op een rijtje: de Verenigde Staten, Groot-Brittannië, Australië, Joegoslavië, Roemenië en Japan. De exportoperatie is nog zó kleinschalig dat geen geld vrijgemaakt kan wor den voor advertising. Dreher redt het in den vreemde dus op eigen kracht. Over transportperikelen hoeft de heer Angeli zich geen zorgen te ma ken. Hij levert zijn produkten af-fa- briek. De klant (koper) moet dus zelf zorgen dat het bier op de plek van be stemming terechtkomt. Alle bier voor export wordt ge brouwen in het noorden van Italië in de brouwerijen van Aosta en Peda- vena. Het exportbier verlaat het land in blik en in een 33 cl groene fles. In de vorige editie van Heineken International Magazine is een storende fout geslopen. In het artikel over het draughtflow systeem wordt gemeld dat door het vrijkomen van de stikstof zuurstofbelletjes ontstaan. Hier had natuurlijk koolzuurbelletjes moeten staan. Fabio Angeli is verantwoordelijk voor de export van Dreher en Messina. Het volume is bescheiden, maar de operatie is winstgevend Achtentwintig studenten van Nij- enrode, de internationale business- school in Nederland, hebben in het kader van hun studie Heineken nauw keurig onder de loep genomen. Gedu rende een week kregen de studenten door middel van vele presentaties een inzicht in het reilen en zeilen binnen Heineken op het gebied van marke ting, produktie, financiën en human resources. Ook het functioneren van een werkmaatschappij binnen Heineken werd belicht. General manager Ph. Pasquet van Francaise de Brasserie vertelde over de relatie tussen werk maatschappij en hoofdkantoor (zie bovenste foto) Een week later kwamen de studen ten weer bij Heineken op bezoek om hun bevindingen te presenteren en de leiding van Heineken aanbevelingen te doen. De lezingen werden afgewisseld met rondleidingen, zoals hier in Den Bosch. Bijgaande groepsfoto werd in de gist- kelders gemaakt Deze wijziging betekent een be tere distributie van Buckler, waar door optimaal kan worden geprofi teerd van de groei van het alcohol vrij bier segment. In een totaal markt van 12 miljoen hectoliter be draagt het deel alcoholvrij bier op dit moment 250.000 hectoliter. Deskundigen verwachten dat de markt voor alcoholvrije bieren in drie a vier jaar stijgt tot ongeveer 600.000 hectoliter, wat neerkomt op ongeveer 5% van de totale Belgische bierconsumptie. Vijftig procent van alle bieren in België vinden hun weg naar de consument via het thuisverbruikka- naal. Heineken Import Belgium heeft besloten zich op deze sector te concentreren, aangezien de hore ca in België wordt gedomineerd door drie grote brouwerijgroepen. Pietercil Resta kan vergeleken worden met een makelaar. Deze fir ma probeert voor fabrikanten aller lei produkten op de schappen in de supermarkten te krijgen. Pietercil Resta Foodbrokers NV heeft zo'n dertig produkten in het assortiment. De extra investeringen in het thuisverbruikkanaal betekenen ech ter niet dat Heineken Import Bel gium de horeca links laat liggen. Buckler blijft evenals Heineken in de horeca te koop. Heineken Import Belgium ge bruikt hiervoor de distributiekana len van drie brouwerijen, in Brussel, Vlaanderen en Wallonië. 0

Heineken International Magazine | 1991 | | pagina 6