Importeur uit Malta te gast in Nederland Primus Awards dit jaar naar Rwanda en Zaïre I Aguila Master: 'bier van de negentiger jaren' Drie medewerkers van Charles Grech Co. onze agent uit Malta, vergezeld van een groep groothandelaren, brachten eni ge tijd geleden op uitnodiging van Heineken een bezoek aan Nederland in verband met de introductie van Buckler op het eiland. beert El Aguila de grip op dit deel van de bier markt te vergroten. Het is niet de bedoeling dat Master het Aguila pilsener gaat vervan gen. Het pilsener bevindt zich in een ander segment. Aguila Master zal volgend jaar in de rest van Spanje worden geïntroduceerd. Het nieuwe produkt is verkrijgbaar in 20 cl en 33 cl re tourfles, 25 cl one way fles en 33 cl blik. Onze werkmaatschappij El Aguila in Spanje introduceerde eind april Aguila Master, vol gens de reclameslogan 'het bier van de negen tiger jaren'. Het nieuwe bier, dat in het mid den en oosten van het land is gelanceerd, is bedoeld voor het zogenaamde 'special' seg ment van de biermarkt. El Aguila had enkele jaren geleden al Adlerbrau voor dit segment ontwikkeld. Met de introductie van Aguila Master pro- HEINEKEN INTERNATIONAL MAGAZINE NR. 32 PAGINA 4 De drie medewerkers van importeur Charles Grech Co., Robert Vella, Wilfred Sultana en Louis Agins, met uiterst links area export manager Nico Pinotsis, overhandigen een cadeau -een Maltezer vissersbootje van zilver- aan Kees Brandt, regional export manager van Heineken De groep uit Malta op bezoek bij de brouwerij in Zoeterwoude Drie medewerkers van Charles Grech Co. onze agent uit Malta, vergezeld van een groep groothande laren, brachten enige tijd geleden op uitnodiging van Heineken een bezoek aan Nederland in verband met de in troductie van Buckler op het eiland. De groep bracht onder andere een bezoek aan de brouwerij in Zoeterwoude, waar men een presen tatie kreeg over Buckler en vervol gens werd rondgeleid door de brou werij. Malta behoorde in het verleden tot het Britse Koninkrijk. Het kleine ei land is nu weliswaar onafhankelijk maar de Britse cultuur is nog steeds nadrukkelijk aanwezig. Niet alleen in de taal, maar bijvoorbeeld ook in de biermarkt. Malta heeft in de afgelo pen decennia de Britse biermarkt op de voet gevolgd, want -net als in Groot-Brittannië- groeide het aandeel van de pilseners gestaag en nam het aandeel van de ales af. Grens Exporteren naar Malta was tot voor enkele jaren geleden niet een voudig. Om de lokale brouwerij te beschermen bepaalde de overheid dat de import van bieren een zekere grens niet mocht overschrijden. Heineken exporteerde gedurende vele jaren de maximaal toegestane hoeveelheid Heineken bier. Twee jaar geleden werd de be schermde import afgeschaft. Area ex port manager Nico Pinotsis: "Toen rees bij ons de vraag 'verkopen we zoveel Heineken doordat een tekort ontstond bij de andere importmerken of koos de consument bewust voor ons merk'." De afgelopen twee jaar hebben be wezen dat de investeringen van Charles Grech Co. in het Heineken merk hun vruchten hebben afgewor pen. Terwijl de importmarkt zestig procent groeide, is de afzet van Heineken bier twee maal zo hard ge groeid als de markt en verdubbeld, ondanks een prijsverschil van 75% met het lokale bier. Enige tijd geleden kwamen de ge neral managers van de Afrikaanse werkmaatschappijen bijeen in Nederland voor de jaarlijkse 'mission scope'. Tijdens deze bijeenkomst wordt de strategie voor het nieuwe jaar bepaald. Bovendien werden de Heineken brouwerijen in Den Bosch en Zoeterwoude bezocht. De heer Van Schaik verzorgde een presentatie over de nieuwe strategie van Heineken en de veranderingen op hoofdkantoor. Traditioneel werden tijdens de bij eenkomst die vier dagen duurde, weer de Primus Awards uitgereikt voor de brouwerijen in Zaïre, Burundi, Kongo Brazzaville en Rwanda die het afgelopen jaar veel energie hebben gestopt in de verbete ring van de kwaliteit van Primus. De gouden Primus Award ging dit jaar naar de brouwerij in Gisenyi in Rwanda. General manager M.W.F. Boreel ontving de onderscheiding. Zilver en brons gingen naar respectie velijk Bukavu en Boma in Zaïre. De heer A.J. Kruidenier, de general ma nager van Bralima, nam de onder scheidingen in ontvangst. De uitreiking van de Primus Award met van links naar rechts P. Hamers, re gional technical manager Afrika, H. Bruning, marketing manager Afrika, M.W.F. Boreel, H.F.M. Coebergh, als lid van de Raad van bestuur onder andere verantwoordelijk voor Afrika, A.J. Kruidenier en J. Siertsema, coördinerend di recteur Afrika Heüeka

Heineken International Magazine | 1991 | | pagina 4