Murphy's waagt oversteek naar V.S. en Canada Heineken Technisch Beheer zorgt voor assistentie Quilmes, de Argentijnse brouwerijgroep waar Heineken voor 15% in participeert, is bezig met de bouw van een brouwerij in Chili. Als alles volgens plan verloopt begint de brouwerij dit najaar met de eerste produktie. HTB-er Michel de Vreede is in Chili als technical project director. HEINEKEN INTERNATIONAL MAGAZINE NR. 31 PAGINA 2 M.H. Rijkens, voorheen werk zaam bij Asia Pacific Breweries, is teruggekeerd naar Nederland en is sinds 1 maart Regionaal Coördi nerend Directeur voor de regio Azië/Australië/Oceanië. Hij is de heer J.J.E. Cronin opgevolgd, die enige tijd geleden de pensioenge rechtigde leeftijd bereikte. Met de benoeming van M. Ka mermans als hoofd van de nieuwe afdeling 'Systemen' is de heer P. Kamphuisen zijn functie gaan ver vullen: Regionaal Coördinerend Manager Azië/Australië/Oceanië. De heer Kamphuisen vervulde een zelfde functie in de regio Europa. J.P. van Hollebeke is de nieu we General Manager van Brarudi S.A.R.L. en Bragita S.A.R.L. in Burundi. Hij volgt de heer P. Le- bru op, die is benoemd tot General Manager van Brasserie de Brazza ville S.A. in Congo. De heer J.L. Homé, thans nog General Mana ger in Congo, is per 30 april be noemd tot General Manager van Bralima S.A.R.L. in Zaïre. Hij volgt de heer A J. Kruidenier op, die in verband met het bereiken van de pensioengerechtigde leef tijd de onderneming zal verlaten. J.P. Hollebeke is in zijn functie van General Manager van Com pagnie Industrielle des Boissons (C.I.B.) in Zaïre opgevolgd door AJ.M Blürn. De heer M.W.H.M. Goumans. hoofd van de Plaatse lijke Administratie Zoeterwoude, is benoemd tot Financieel Direc teur van C.I.B. J.H. Weeda is benoemd tot Hu- man Resources Manager Corpora te Staff. Hij volgde in deze functie de heer G.C.C. Pels Rijcken op, die gebruik wenste te maken van vervroegde uitdiensttreding. P.H.N. Nitschmann is sinds 1 maart jongstleden gestationeerd in Rio de Janeiro als Marketing Ma nager van Heineken do Brasil. De heer Nitschmann was voorheen Senior Marketing Manager Am- stel bij Heineken Nederland. Ook binnen de afdeling export zijn er verschuivingen. Door de benoeming van D.B.F. van den Biggelaar tot Hoofd Horecagebied Rotterdam/Zeeland, is de heer I. Schuringa nu werkzaam als Area Export Manager Midden-Oosten/ Israël. De heer H. Krijgsman, voorheen werkzaam als Area Export Manager Duty Free, neemt de werkzaamheden van I. Schu ringa, export Afrika, over. E.N. Bakker is nu verantwoordelijk voor de exportactiviteiten van Brand in de Verenigde Staten. Door de nieuwe organisatie structuur op Heineken hoofdkan toor heeft een groot aantal benoe mingen plaatsgevonden. Het gaat in dit geval om afdelingshoofden. In onderstaand schema worden alle namen en afdelingen genoemd. Voorzitter C. vanSchaik Afrika, Azië en Australië Marketing K. Vuursteen Human Resources B. Sarphati Business Development vacature Legal Affaire L.P. Wilting Public Relations F.N.Tjaarda Produktie R.vandeVijver Finance/ Systems J.B.H.M. Beks Europese werkmaat- schappijen Marketing Strategy Policy R. Overgaauw Key Account Coordination vacature Marketing Services H.Poppe European Control Production M. Koster Coordination M.G.Kakebeeke Financial Accounting Production J.C. vandeMerbel Policy& Control Systems ThA.deMan M. Kamemnans Technical Treasury Services J.L.vanOordt C. Scheltema Fiscal Affairs Corporate K.Nap Purchasing vacature Westelijk halfrond Negen lagertanks moesten onlangs naar het brouwerijterrein worden getransporteerd. Nieuwe brouwerij üi Chili De Chileense biermarkt groeit sterk. In de afgelopen tien jaar is de con sumptie per hoofd van de bevolking gestegen van 17,4 naar 22 liter. Cer- veceria Chile nestelt zich in een bier markt die voor 98% in handen is van één brouwerij, maar verwacht binnen enkele jaren een respectabel markt aandeel van 17% te hebben. Met welke biermerk (of merken) dat gebeurt is op dit moment nog niet bekend. Marketing-deskundigen doen nog onderzoek naar de beste opties. De nieuwe brouwerij richt zich met de afzet van bier op de Chileense hoofdstad Santiago en de wijde omge ving daaromheen. In dit gebied woont zestig procent van de Chileense be volking en het is vooral in en om San tiago dat de belangstelling voor bier stijgt. Transport De brouwerij, die zo'n vijftien ki lometer buiten het centrum van San tiago ligt, krijgt een capaciteit van 600.000 hectoliter per jaar, maar kan zonder al teveel technische ingrepen groeien naar 900.000 hectoliter. Transport van grote onderdelen van een brouwerij is altijd een spectacu lair gezicht. Voor Cerveceria Chile moesten enige tijd geleden negen la gertanks naar de brouwerij worden gebracht. Het brouwerijterrein ligt honderd kilometer van de haven, maar vanwege het formaat van de tanks moesten vele omwegen worden ge maakt. Allerlei viaducten en andere obstakels ontwijkend, heeft de kara vaan in totaal tweehonderd kilometer gereden om bij het brouwerijterrein te komen. Het aantal outlets is nog beperkt, maar de stap is gezet: sinds kort is Murphy's Irish Stout verkrijgbaar in New York en Toronto. Importeur voor de Verenigde Staten is Van Munching Co. Inc.. Voor Canada is Heineken Import ingeschakeld. Enige tijd gele den werden de eerste fusten stout in de container geladen voor de grote over steek. Daarbij aanwezig waren, van links naar rechts, Bob Kennefick, ex portmanager voor Murphy, Michael Foley, general manager van Murphys Brewery en Frans van der Minne, Di recteur Export van Heineken. Soms moesten electriciteitskabels tijdelijk worden doorgeknipt omdat de karavaan er niet onder door kon.

Heineken International Magazine | 1991 | | pagina 2