Op het moment dat u dit blad onder ogen krijgt, heb ben de renners van de Buck ler wielerploeg de eerste wedstrijden alweer achter de rug. Er is een aantal nieuwe gezichten in de ploeg, waar van de belangrijkste Steven Rooks is. Nieuwe renners gecontracteerd en ander programma Dave Rayner /v G Wilco Zuijderwijk Patrick Eyk Martien Kokkelkoren Mario De Clerq Patrick Robeet Antoine Goense Steven Rooks HEINEKEN INTERNATIONAL MAGAZINE NR. 30 PAGINA 3 Buckler ploeg richt zich op Tour, Vuelta en klassiekers In het decembernummer van Heineken International Magazine kon u lezen hoe het de Buckler- ploeg vorig seizoen verging en in hoeverre het eerste jaar van het sponsorcontract voldeed aan de verwachtingen. Ploegleider Jan Raas had aan het begin van vorig seizoen de doelstelling duidelijk voor ogen; de eerste plaats in het F.I.C.P. wereldbekerklassement voor ploegen. Het respectabele aantal van 71 overwinningen was niet voldoende om die doelstelling te realiseren, omdat aansprekende overwinningen in de klassiekers uitbleven. Talent Raas' doelstelling is voor dit sei zoen niet veranderd. De vaste kern van vijftien renners is uitgebreid met zeven nieuwe coureurs; veelal jonge, veelbelovende renners die in hun amateurtijd bewezen hebben over talent te beschikken. Met deze groep wil Jan Raas zich voorname lijk richten op de de Tour de Fran ce, de Ronde van Spanje (Vuelta) en de klassiekers. Het aantal kleine etappe-wedstrijden is dit seizoen verminderd. Het is de bedoeling dat Steven Rooks het kopmanschap op zich neemt in de Tour de France en Ronde van Spanje. Zijn klimcapa- citeiten maken het mogelijk in de hoogste regionen van het klasse ment in deze etappewedstrijden een rol te spelen. We stellen de nieuwe renners in alfabetische volgorde even aan u voor. De Brit Dave Rayner reed zich vorig seizoen vooral in de Ronde van Murcia in de kij ker. Hij presteerde uitstekend in de bergen en eindigde voor aan in alle klassementen. Peter Winnen wees zijn ploegleider op de kwaliteiten van de ranke Brit. Jan Raas hoefde niet lang na te denken; klimmers wor den altijd gezocht. Rayner had geen bedenktijd nodig toen Jan Raas hem een aanbieding deed. "Buckler is een van de grote continentale ploegen. Zo'n kans mocht ik niet laten schieten." In 1989 won hij zestien maal. De meeste overwinnin gen behaalde hij in de crite riums, waardoor hij meteen bestempeld werd als crite riumcoureur. Dat zinde de ei genzinnige Zuijderwijk niet en vorig seizoen zette hij alles op alles om in de grote wedstrij den goed te presteren. En met succes: hij won Olympia's Ronde van Nederland, de Om loop van de Baronie en in Duitsland Rundum den Hen- ninger Turm. Jan Raas zag de mogelijkheden van de jonge amateur en bood hem een profcontract aan met een aan gepast programma voor het eerste jaar, waarin geen etap pekoersen langer dan tien da gen zijn opgenomen en het programma niet te overladen is. In 1985 werd hij amateur. Hij reed veel in Frankrijk en ontwikkelde zich tot een ren ner die goed mee kan komen in bergachtig en heuvelachtig terrein. Zijn grote wens om als prof door te gaan ging ondanks zijn harde werken niet in ver vulling. Eyk had min of meer al besloten om de racefiets aan de wilgen te hangen en zijn studie geschiedenis weer op te pakken. Tot Jan Raas hem bel de. Hij toonde zich zeer geïn teresseerd in Patrick Eyk, die niet alleen een verdienstelijke klimmer is, maar ook goed kan tijdrijden. Echt nieuw binnen de Buck- ler-ploeg is hij niet. Martien Kokkelkoren versterkte de ge lederen van de ploeg sinds 1 mei vorig jaar. Als amateur had hij aangetoond zich in bergachtig terrein op zijn ge mak te voelen. De eerste tien weken van zijn profcontract bij Buckler presteerde Kokkel koren goed. "Daarna ging het minder. Het werd me duide lijk dat ik lichamelijk veel ster ker moest worden." Zijn voor bereiding voor dit seizoen be stond dan ook uit een gericht programma, waardoor vooral zijn lichaamskracht moest toe nemen. Mario De Clerq kan niet echt een sprintwonder worden genoemd. Dat de Belg deson danks de vorige twee seizoen in belangrijke amateurwed strijden steeds bij de eersten fi nishte, bewijst zijn kracht en talent. "Een renner met in houd, die ook op moeilijkere parkoersen goed mee kan", al dus Jan Raas. Etappewedstrijden in berg achtig gebied: dat zijn de wed strijden waar Patrick Robeet voor ingehuurd is. Robeet kan goed klimmen. Zijn vijfde plaats in de Ronde van Zwit serland in 1988 is daarvan het bewijs. Hij gaat bij Buckler zijn vierde jaar als profwiel renner in en Robeet is optimis tisch over het komend seizoen. Het vorig seizoen speelde een virus-aandoening hem nog parten. De conditionele ach terstand die hij daardoor op liep, kon hij in de rest van het seizoen niet meer inhalen. "Het moet al raar gaan als ik geen betere resultaten behaal, dan vorig seizoen." Vorig seizoen Antoine Goense reed vorig seizoen voor Buckler al mee als gast- renners in drie wedstrijden. Zijn specialiteit is tijdrijden. Hij maakte vorig seizoen deel uit van de nationale ploeg tij dens het WK. Goense verdien de die uitverkiezing door zijn sterke optreden tijdens de Open Milkrace in Engeland. Hij reed toen voor het eerst te gen beroepsrenners en wist vier maal bij de eerste tien te eindigen. De verwachtingen rondom Steven Rooks zijn hoogge spannen. Jan Raas verwacht van hem hoge klasseringen in de grote etappe-koersen. Rooks zal dan ook als kopman fungeren in de Tour de France en de Ronde van Spanje. Rooks is vol vertrouwen over het komend seizoen: "In 1991 heb ik in sportief opzicht heel wat goed te maken. Ik weet dat ik nog steeds in staat ben om in de Tour de France met de besten mee te doen." In over leg met Jan Raas heeft Steven Rooks besloten de nadruk te leggen op de klassiekers (en dan met name de Waalse wed strijden), en de Amstel Gold Race, waarna hij deelneemt aan de Ronde van Spanje en vervolgens zich voorbereidt op de Tour de France. Vooral het aantrekken van Steven Rooks mag een verrij king van de ploeg worden ge noemd. Samen met toprenners als Jelle Nijdam, Frans Maas- sen, Peter Winnen en Eric Vanderaerden moet hij de fel begeerde overwinningen in klassiekers binnenhalen. Het wordt een interessant seizoen voor Buckler.

Heineken International Magazine | 1991 | | pagina 3