w 'J Heineken* Eerste zending eind september verstuurd Een kwestie van snel reageren. Zo kan het beste de eerste zending van Heineken bier naar Albanië worden omschreven. Eind september verliet de eerste vrachtwagen met Heineken bier en Pepsi Cola het brouwerijterrein van Heineken in Den Bosch. A Whitbread sponsorde groot golftoernooi Tony Johnstone uit Zimbabwe was de verrassende winnaar van The Murphy's Cup. Dit golftoernooi maakt deel uit van het PGA toernee dat afgelopen maanden door Europa trok. HEINEKEN INTERNATIONAL MAGAZINE NR. 28 PAGINA 8 Albanië opent duty free-grenzen voor Heineken bier Heineken is het eerste buiten landse bier in het communistische, sterk geïsoleerde, land, dat inge klemd ligt tussen Joegoslavië en Griekenland. Terwijl het Oostblok steeds meer georiënteerd is op het westen, blijft Albanië het commu nisme trouw, alhoewel sinds enkele maanden een versoepeling van de regels zichtbaar wordt. Hans Wil- lems, area exportmanager Duty Free, over Albanië: „Je kunt zien dat men liberaliseert en probeert de geïsoleerde positie op te heffen." Hij had al langer 'een oogje' op Al banië. Een bericht in het vakblad voor duty free handel van 17 juli jongstleden was voor hem het te ken om in actie te komen. In dat bericht werd melding ge maakt van de joint venture die het Franse bedrijf Copexport SA sloot met de Albanese overheid. Uit die samenwerking is Adriatiku DFS, exploitant van alle duty free activi teiten in Albanië, ontstaan. De heer Willems kwam in con tact met dit bedrijf en de onderhan delingen hebben geleid tot een eer- VJr BOITES •r >£5 «gfIKU OFS BóSesmfZ ir -xï./— De eerste zending Heineken bier naar Adriatiku. ste levering van vijftien pallets Hei neken blikbier en zeven pallets Pepsi Cola in blik. Winkels De levering is bestemd voor het vliegveld Rinas bij hoofdstad Tira na, de duty free winkel in de haven stad Durres, de winkel voor ambas sadepersoneel in Tirana, grenswin- kels en hotelshops. Op dit moment zijn er nog slechts drie van dergelij ke winkels, maar in de loop van volgend jaar moet dat aantal uitge breid zijn tot vijftien. In alle winkels kunnen alleen te gen westerse valuta produkten wor den gekocht. De heer Willems ziet daarom toeristen, diplomaten en buitenlandse schepen als belang rijkste doelgroepen. Hij verwacht dat de afzet vooralsnog bescheiden zal blijven. Het laden van de allereerste contai ner met Heineken bier en Pepsi Cola voor Albanië. Bij de container staan Hans Willems, area export manager, Annette Schallig van E. T.A. uit Rotterdam en de chauf feur die de rit naar Albanië maakte, H. van Rooyen. Willems en Schallig hebben veel werk verzet om deze zending mogelijk te maken. Murphy's Stout grote winnaar het toernooi dit jaar in het speel schema van de PGA op te nemen, waardoor het evenement aan spor tief belang toenam. En in gelijke tred daarmee groeide de naamsbe kendheid voor Murphy's Stout. De organisatie van de sponso ring was in handen van Whitbread, de Britse brouwerijgroep die Murp hy's Irish Stout in Groot-Brittannië op de markt brengt. In het vorige nummer van Heineken Internatio nal Magazine heeft u al kunnen le zen hoe Murphy's Stout zich in Groot-Brittannië ontwikkelt. Door zich te binden aan dit belangrijke golftoernooi is de naam Murphy's De winnaar van het toernooi Tony Johnstone uit Zimbabwe. Vorig jaar was het de eerste maal dat Murphy's Irish Stout haar naam verbond aan een groot golf toernooi in Groot-Brittannië. De organisatie van dat toernooi was zó professioneel, dat besloten werd Het tentenkamp van het toernooi, met rechts een onderkomen waar sponsor Murphy's Stout gasten ontving. De extra prijs van Murphy's (13.750 pints voor een hole-in-one) werd niet in de wacht gesleept. Stout nog bekender geworden. De door Murphy's ingestelde ex tra prijs van 13.750 pints Murphy's Stout bij een hole-in-one is blijven staan. Wie op hole 14 de bal in één slag in de hole kon krijgen zou de trotse eigenaar worden van deze enorme hoeveelheid bier (13.750 pints komt overeen met één uur produktie in de brouwerij). De win naar zou echter ook het equivalent van deze prijs in geld kunnen krij gen. Topspeler Sandy Lyle, die uit eindelijk als vierde eindigde, had vooraf echter al aangekondigd dat hij bij een hole-in-one zou kiezen voor het zwarte vocht van Murphy.

Heineken International Magazine | 1990 | | pagina 8