"Op de juiste manier, op het juiste moment" Reden voor succes Buckler in Spanje was de introductie: Productmanager Eva Laguens meent dat het voornamelijk aan de wijze van introductie te danken is, dat Buckler in Spanje dit jaar zo'n geweldige sprong maakt. "De introductie was op de juiste manier op het juiste moment." Opmerkelijk Reclame HEINEKEN INTERNATIONAL MAGAZINE NR. 28 PAGINA 6 Heineken Australië sponsorde groot hippisch evenement Het concours hippique Austra lian Show Championship is de be langrijkste wedstrijd in Australië en de uitslag is bepalend voor de samenstelling van het Worldcup team, dat deze zomer onder andere in Stockholm aanwezig was, en het Olympische team van Australië. Deze wedstrijd heet in het vervolg Heineken Australian Show Cham pionship, omdat Heineken hoofd sponsor is geworden. Het evenement werd enige tijd geleden gehouden in de show ground van Sydney. De show ground is een gebied in een stad waar alle grote evenementen wor den gehouden. De merkuitstraling is groot tijdens dit evenement, zoals bovenstaande foto laat zien. Op de foto daarnaast feliciteert H. Klarenbeek van het Heineken kantoor in Australië de winnaar, George Sanna met zijn paard Eba Spectre. Sanna wist bo vendien beslag te leggen op de tweede plaats met zijn paard West end Evita. Vooral dit jaar zijn de verkopen van Buckler fors gestegen en Eva Laguens meldt trots dat Buckler nu marktleider is met een marktaan deel van 47%. Toch zijn er wat wol ken aan de kim zichtbaar, want de concurrentie neemt hand over hand toe. Aangetrokken door het succes van Buckler hebben ook andere Spaanse brouwerijen alcoholvrije bieren op de markt gebracht. Vol gens de marketingdeskundigen zal de markt voor alcoholvrij bier ook komend jaar nog sterk groeien, maar de groei van de concurrentie zal net zo snel zijn. De positie van Buckler in de markt van alcoholvrije bieren is overigens een opmerkelijke. De consument in Spanje ziet alcohol vrij bier nog steeds als een produkt waar men wat denigrerend over doet. Het opmerkelijke feit doet zich voor dat men Buckler in de eerste plaats ervaart als een pre mium bier van hoge kwaliteit en niet zo zeer als een alcoholvrij bier. Wat overiens een bewijs is voor de goede smaak van Buckler. Het is de Spaanse consument ge noegzaam bekend dat Buckler een non-alcohol bier is. Op de label en door reclame wordt dat duidelijk. De consumenten staan tóch zeer positief tegenover Buckler, waar door men de negatieve kant van non-alcohol bieren vergeet. Door reclame op televisie (met de internationale campagne) en ad vertenties in kranten en tijdschrif ten is de merkbekendheid de afge lopen twee jaar vergroot. Boven dien doet men het een en ander aan reclame gedurende sportevene menten, zoals borden langs het speelveld tijdens basketbalwed strijden. De uitstraling van de Buckler wielerploeg was wat minder dan Eva Laguens gehoopt had. De sa menstelling van de ploeg is een van de oorzaken van het feit dat men bijvoorbeeld niet de Vuelta, de be langrijkste ronde in Spanje, heeft gereden. "Daarnaast hebben we nog het nadeel dat als een wieler ronde wordt gesponsord door een concurrerende brouwerij, wij met Buckler erg weinig kunnen doen aan extra merkondersteuning zoals sampling. Dat is dan niet toege staan." Productmanager Eva Laguens van El Aguila: "Introductie van Buckler was op de juiste manier, op het juiste moment.

Heineken International Magazine | 1990 | | pagina 6