Met Buckler op de fiets dwars door Milaan Heineken sponsorde grootste evenement van Japan: Expo '90 Managers van Italiaanse winkelketens in Nederland Veertig kilometer dwars door Milaan voor het goede doel. BiciAmici heette het evenement dat Birra Dreher organiseerde en gebruikte ter vergroting van de naamsbekendheid van Buckler. Heineken Japan K.K. manifesteerde zich onlangs weer nadrukkelijk tijdens de International Flower and Greene ry Exposition., oftewel Expo '90. De tentoonstelling werd geopend in april dit jaar. In september sloten de poorten. Naar verwachting hebben zo'n 20 miljoen mensen de tentoonstelling bezocht, waar mee Expo '90 het grootste evenement van Japan en het Verre Oosten van dit jaar werd. Tijdens deze tentoonstelling in Osaka sponsorde Hei neken zowel het Nederlandse als het Europese paviljoen. Voor beide paviljoens heeft de Reclame Service Dienst van Heineken in samenwerking met het Bouwbureau de café's ontworpen en gebouwd. Op het terras vóór café Dorpszicht bloeide de Alfred Heineken Tulp voor de eer ste maal in Japan. PAGINA 3 De marketingmedewerkers van Birra Dreher vonden dat een eve nement moest worden georgani seerd waarin een link gelegd kon worden met de Buckler wieler ploeg. Men vond dat het evene ment iets van het produkt moest uitstralen; het plezier om samen iets te ondernemen, gecombineerd met het plezier van een sportieve prestatie, zonder daar meteen een wedstrijdelement aan toe te voe gen. Men bedacht een wielertoer- tocht, dwars door de mooiste stra ten en de parken van Milaan. De deelnemers zouden middels in schrijfgeld bovendien een goed doel steunen. Door middel van 1200 posters, 20.000 folders, 2000 kaarten, ad vertenties in lokale kranten, pers berichten en aankondigingen op de radio werd het evenement bekend gemaakt bij de Milanese bevolking. De toer door Milaan was maximaal veertig kilometer lang en eindpunt was de Piazza Duomo, waar de we reldberoemde kathedraal van Mi laan staat. De organisatoren waren zeer te vreden over het evenement en de publiciteit die het met zich mee bracht. Het is de bedoeling in de toekomst het evenement jaarlijks te houden. HEINEKEN INTERNATIONAL MAGAZINE NR. 28 Het eindpunt is in zicht: de Piazza Duomo, met op de achtergrond de prachtige kathedraal. Van links naar rechts de heren S. Enters, W.O. Jalink (beiden van Heineken Japan) en W. Timmermans (regional marketing manager Heineken) met enkele klanten bij de Alfred Heineken Tulp. Een groep inkopers en marketingmanagers van grote winkelketens in Italië, waren enige tijd geleden op be zoek in Nederland. De groep was in Nederland op uit nodiging van de Italiaanse werkmaatschappij Dreher. Tijdens hun bezoek werd onder andere gesproken over logistieke aspecten van de bedrijfsvoering van super markten. Naast de zakelijke bijeenkomsten was er ook tijd voor een uitstapje. Een rondvlucht boven Nederland per helicopter bracht de groep onder andere naar de Heineken brouwerijen in Zoeterwoude en 's-Hertogen- bosch. Fotograaf Erik Kuck maakte de groepsfoto en nevenstaande luchtopnamen.

Heineken International Magazine | 1990 | | pagina 3