Met een indrukwekkend vuurwerk werden de hypermoder ne Tiger brouwerij van Asia Pacific Brewery en de frisdranken- fabriek van Fraser Neave in Singapore deze zomer officieel geopend. Onder de vele gasten bevonden zich de minister van handel en industrie, Lee Hsien Loong, en G. van Schaik, voor zitter van de Raad van Bestuur van Heineken N.V. Trots Communicatie HEINEKEN INTERNATIONAL MAGAZINE NR. 28 PAGINA 2 Tiger-brouwerij Singapore officieel in gebruik genomen Met de officiële ingebruikname van de brouwerij op het industrie terrein Tuas in Singapore is een mijlpaal bereikt in de historie van Asia Pacific Breweries. De twee oude brouwerijen in het centrum van de stad, de Anchor- en de Ti ger-brouwerij, maken plaats voor een brouwerij, waarin veel techni sche snufjes zijn verwerkt. De auto matisering is zeer ver doorgevoerd en de nieuwe Tiger-brouwerij is daardoor de meest moderne brou werij ter wereld geworden. Het pro- duktieproces wordt in een later sta dium nog verder geautomatiseerd. Als die klus geklaard is, kan Asia Pacific Breweries in Singapore per medewerker 2,8 maal meer bier produceren dan voorheen. Vóór de hoofdingang van de brouwerij is dit beeld geplaatst. De heer van Schaik liet in zijn toespraak blijken trots te zijn op het feit dat Heineken bij de ontwik keling en bouw van de brouwerij nauw betrokken is geweest. Des kundigen van Asia Pacific Brewe ries werden in Zoeterwoude met technische kennis ondersteund en in Singapore waren regelmatig Hei- neken-deskundigen te vinden om te assisteren tijdens de bouw. Op een terrein naast de brouwe rij is de frisdrankenfabriek van Fraser Neave gebouwd. Fraser Neave is al tientallen jaren Heine- ken's partner in Asia Pacific Bre weries. De nieuwe fabriek heeft on der meer een bliklijn met een capa citeit van 1000 blikken per minuut en heeft daarmee een van de snelste afvullijnen in Zuidoost Azië. Tijdens de officiële opening van de brouwerij maakte de heer M. Fam, voorzitter van de Board van Asia Pacific Breweries, bekend dat de brouwerijgroep, samen met de lokale overheid, een school voor communicatie wil opzetten. Het is de bedoeling dat de school in juli 1992 de poorten opent. De school moet jong creatief ta lent opleiden voor functies in bij voorbeeld reclame, de uitgeverswe reld, filmindustrie, omroepen en public relations. Tot het pakket te volgen cursussen behoren onder andere copywriting, video-, mu ziek- en fïlmproduktie, journalis tiek en fotografie. De vraag naar dergelijke specia listen wordt vanuit de lokale indus trie steeds groter. Reden voor de Singapore Economie Development Board om te zoeken naar een be drijf dat wilde meewerken aan het opzetten van een opleidingsinsti tuut. Asia Pacific Breweries wilde graag medewerking verlenen, aan gezien dit initiatief goed past in de filosofie van het bedrijf om de ont wikkeling van jeugdig talent in Sin gapore te stimuleren. Asia Pacific Breweries heeft tien miljoen Singa pore dollar beschikbaar gesteld voor realisatie van het instituut.

Heineken International Magazine | 1990 | | pagina 2