Brouwerij in centrum Cork breidt voor zoveelste keer uit Vrumona introduceert kunststof retourfles Buckler in België Erediploma voor Heineken stand in Sovjet-Unie tfÜEEIJ 9 Om aan de stijgende vraag naar Heineken en Murphy Stout te kunnen blijven vol doen, is de brouwerij in het centrum van Cork al jaren lang een toonbeeld van (ver- bouwingsjbedrijvigheid. Een continue proces in plaats van een eenmalige opknap beurt en capaciteitsuitbrei ding. Licht van gewicht, onbreekbaar, perfect her- sluitbaar en meerdere malen hervulbaar. Dat zijn de meest in het oog sprin gende aspecten van de nieuwe retourfles die Vru mona, Heineken's frisdran kenonderneming in Neder land, als eerste in de wereld introduceert. De kunststof fles wordt door Vrumona de vriendelijke fles genoemd. Want hij is vrien delijk voor de consument, de handel en niet te verge ten het milieu. Aanpassen Steeds meer landen gaan kennismaken met Buckler, het alcoholarme bier van Heine ken. Na de succesvolle intro ducties in Nederland, Ier land, Spanje en Frankrijk is deze zomer een aantal exportlanden aan de beurt. Deze maand wordt Buckler in België aan de consument gepresenteerd. De stands van Heineken doen het lang niet slecht op beurzen. De onderscheiding die Heineken kreeg na de beurs Tourindustria in Moskou is daarvan het bewijs. Een 72nr grote stand, oorspronkelijk ontworpen en gebouwd voor de afdeling Duty Free, werd in maart jongstleden gebruikt voor de beurs, die onder auspiciën van Intourist werd georganiseerd. Peja HEINEKEN INTERNATIONAL MAGAZINE NR. 20 PAGINA 5 Het aantal aan te pakken actie punten loopt in de tientallen; som mige daarvan vragen amper om investering, andere zijn ingrij pend en kostbaar. Wat te denken van een nieuw helderbierfilter en twee extra afvul lijnen voor de fus- tenlijn? Bovendien moet binnen een jaar de opslag vol/leeg goed verplaatst zijn naar de zuidelijkste punt van het brouwerijterrein. Op die plek staan nu nog oude gebouwen. Sommigen doen nog dienst als kleine fabrieken. Murphy's Bre wery kocht enige tijd geleden de grond en staat inmiddels op het punt een plan in te dienen bij het gemeentebestuur, waarin de bedoelingen van Murphy's Bre wery nauwkeurig staan omschre ven. Zodra de gemeente toestem ming geeft, kan worden begon- De bouw van het nieuwe service gebouw op het brouwerijterrein van Murphy Brewery in Cork vordert gestaag. nen met de sloop van de oude gebouwen. Over een jaar moet de nieuwe opslagplaats in gebruik worden genomen. Die opslag bevindt zich nu nog in het midden van het brouwerij terrein. Van dat punt uit vertrek ken de vrachtwagens met de fusten richting Dublin (waar een depot staat voor die regio) en de klanten in de omgeving van Cork. Dit ter rein is veel te klein geworden, nu de verkoop van Heineken bier en De vriendelijke fles heeft een inhoud van 1,5 liter. Vrumona komt daarmee tegemoet aan de toenemende vraag van de consu ment naar flessen met meer inhoud. Voor het gewicht hoeft de consument de anderhalve liter fles niet te laten staan. De vriendelijke fles weegt minder dan een glazen literfles. Dat gewicht is ook een voordeel voor de handel. De nieuwe fles past in de kratten die voor de huidige glazen literflessen wor den gebruikt. De winkelier heeft daardoor de helft meer frisdrank in dezelfde krat. Bovendien zijn problemen met glasbreuk verle den tijd en de lege kunststof fles sen wegen bijna niets. De kunststof fles die Vrumona verlaat komt telkens weer terug omdat aan de consument een gulden statiegeld wordt doorbe rekend. Daardoor is Vrumona er van verzekerd dat 95% van de flessen weer terugkomt naar de fabriek. De flessen worden dan gereinigd en opnieuw afgevuld. In totaal kan deze procedure zo'n 25 maal herhaald worden, voordat de fles versleten is. De oude flessen worden gerecycled om er andere duurzame produk- ten van te maken. De nieuwe retourfles van Vrumona is van kunststof, meer dere malen te gebruiken, licht gewicht, onbreekbaar en perfect hersluitbaar. Murphy's Stout zo is toegenomen. "Door de opslag te verplaatsen wordt de goederenstroom binnen de brouwerij sterk verbeterd.", vertelt de heer Sarre, brewery manager van Murphy's. De afgelopen maanden is op het brouwerijterrein eveneens gewerkt aan de bouw van een compleet nieuw service-blok. Onder andere de onlangs aangeschafte helder bierfilter moet in dit gebouw wor den geplaatst. Twee waterketels voor het opwekken van stoom zijn al geplaatst. De vraag rijst waar het ophoudt met de verbouwingen en uitbrei dingen. De afgelopen jaren steeg de vraag naar Heineken en Mur phy's Stout ieder jaar aanzienlijk. Dertig procent boven budget was verheugend, alhoewel de heer Sarre soms met de handen in het haar zat. Door de steeds verande rende cijfers was hij genoodzaakt iedere keer zijn plannen voor reno vatie en investeringen aan te pas sen. De introductie van Buckler bestaat uit twee fasen. Vorige maand werden de bierhandel en horeca benaderd middels een mai ling. Deze maand is de consumen tencampagne gestart en wordt Buckler verkocht in de supermarkt ketens. Buckler is in België ver krijgbaar in krat voor de horeca en in clusters van zes flesjes en in blik voor de supermarkten. Buckler voor de Belgische markt wordt gebrouwen in de brouwerij in 's-Hertogenbosch. Uit onderzoek is gebleken dat de markt voor laag-alcoholhoudende bieren in Belgë sterk stijgt. Op dit moment is de totale markt zo'n 50.000 hectoliter groot. Verwacht wordt dat eind volgend jaar dit volume al gestegen is naar 150.000 hectoliter. Met het kwaliteitspro- dukt Buckler moet het mogelijk zijn 25.000 hectoliter per jaar te kunnen verkopen, menen de des kundigen. "De stand is niet nieuw. Hij is al gebruikt voor een beurs in Cannes en zal komend jaar nog ingezet worden voor beurzen in Rome, München en weer in Cannes", vertelt de heer H. van Hoogdalem. Hij is medewerker van de afdeling reclameservice van Heineken in Amsterdam en ontwierp de nieuwe stand in opdracht van de afdeling Duty Free. "Ze wilden een stand heb ben, die het midden moest hou den tussen een trendy bar en een bruine kroeg. Bovendien moest de hele stand met een paar schroeven in elkaar gezet kun nen worden." Van Hoogdalem begon te tekenen en ontwikkelde een stand die niet alleen qua interieur aan de eisen van Duty Free voldeed, maar ook in razendsnel tempo ge(de)mon- teerd kan worden. Twee mede werkers kunnen in twee dagen de hele stand opbouwen en bin nen een dag alles weer demonte ren. Het Presidium van de Kamer van Koophandel en Industrie in de Sovjet-Unie waardeerde de stand en de presentatie van de produkten hogelijk en onder scheidde Heineken met een ere diploma. De Heineken stand werd bemand door medewerk(st)ers van Peja, de agent van Heineken in de Sovjet-Unie. Deze onder neming is gespecialiseerd in de handel met de Sovjet-Unie en vertegenwoordigt ter plekke meer Nederlandse bedrijven. Uit 35 tappunten op 23 lokaties in voornamelijk internationale hotels (waar betaald wordt met westerse valuta) stroomt nu Hei neken bier. De laatste jaren neemt de con currentie toe, vindt area export manager E. Bakker. Dat is niet zo verwonderlijk, want tot voor kort was Heineken de enige bui tenlandse brouwerij die tapbier verkocht in de Sovjet-Unie. Sinds kort is daar verandering in gekomen; andere brouwerijen ruiken hun kans en investeren in de Sovjet-Unie. "Maar die con currentie is nog gering. Vergeet niet, dat Heineken een voor sprong heeft van tien jaar ten opzichte van de andere brouwe rijen. We zullen er ook alles aan doen om onze voorsprong te handhaven. Bovendien hebben we als tweede voordeel dat we het totale drankenpakket kunnen leveren, dus zowel bier, als fris dranken en gedistilleerd", aldus de heer Bakker. De markt in de Sovjet-Unie is relatief klein. Toch ziet de heer Bakker grote voordelen van de aanwezigheid van Heineken bier. "In Moskou een glas Heine ken kunnen bestellen, heeft voor de toeristen een enorme beteke nis. Het is goede public relations voor ons merk. Daarnaast kan deze markt voor ons een spring plank betekenen als in de toe komst wellicht ook de lokale bevolking Heineken bier kan drinken." De Heineken stand in Moskou. Van links naar rechts mevrouw A.Novikova, Heineken account manager in Moskou, area export manager E. Bakker, H. Fortman, directeur van Peja Moskou en op de rug gezien Ton Heuves, office manager van Peja in Arnhem.

Heineken International Magazine | 1989 | | pagina 5