2 MAKINDE IN AMSTERDAM PDIVlSi De enige echte Nederlandse prof-wielerklassieker, de Amstel Gold Race, wordt ieder voorjaar verreden in het zuiden van Nederland. Dit jaar telde de Amstel Gold Race haar eenentwintigste editie. Winnaar was de Nederlander Stephan Rooks. Als tweede finishte de wereldkampioen bij de profs in 1985, Joop Zoetemelk. Mandarijns AMSTEL GOLD RACE Rooks' naam wordt toege voegd aan de erelijst van de Amstel Gold Race waarop vele vedetten uit heden en verleden voorkomen. Onder hen Bernard Hinault (1981), Phil Anderson (1985), Gerry Knetemann (1974), Eddy Merckx (1973,1975) en winnaar van het eerste uur Jean Stablinksi (1966). Zij allen geven in een nieuwe brocnure hun mening over de Amstel Gold Race. Jan Raas, vijfvoudig winnaar van de Amstel Gold Race zegt over de wedstrijd: "De Amstel Gold Race is een mooie klassieker maar als renner zegje: Mooi lastig! Wat ik heb ervaren als het moeilijkste is, dat je je geen seconde kunt permitteren om achterin de groep te rijden. De wegen zijn zó smal en de heuvels zo venijnig dat je niets aan het toeval mag overlaten. Je moet de hele dag voor in het peloton koersen en dat kost ongelooflijk veel inspanning". De Australiër Phil Anderson: "Ik heb een zwak voor de Amstel Gold Race vanwege het grote enthou siasme onder het publiek. De support van de toeschouwers werkt bijzonder stimulerend". Ook Francesco Moser die dit jaar present was in het peloton geeft zijn mening: "Er zijn klassiekers waarin je het je kunt veroorloven om op slappe momenten te vertrouwen op je routine, maar dat is er in de Amstel Gold Race niet bij. Het parcours dwingt je ertoe de hele dag 'wakker te rijden'". Tal van coureurs en betrokkenen komen in de brochure aan het woord. Ook wordt informatie gegeven over parcours en puntentelling en over de betrokkenheid van Amstel met de wielersport. De brochure is tweetalig. Er is een versie in de Nederlandse en Franse taal en een uitgave in de Engelse en Italiaanse taal. A lie informatie over ons grootste wielerevenement gebundeld in een nieuwe brochure: Amstel Gold Race. Stephan Rooks, winnaar van de A mstel Gold Race 1986. Heineken weer in China met geslaagde presentatie Een indruk van de stand. de activiteiten van onze onderne ming. Er was informatie beschikbaar in het Mandarijns en voortdurend werd de Chinese versie van de Heineken concern film vertoond. Uiteraard werd in de stand een Heineken biertje geschonken. Heineken bier is sinds 1980 in China verkrijgbaar in de zogenaamde Friendship Stores en de inter nationale hotels. Met deze manifes tatie is weer een geslaagde bijdrage geleverd aan een bredere kennisma king tussen Heineken en China. Kanton, Shanghai, Peking. Drie weken lang presenteerde Heineken zich in de Volks republiek China. Onze onderneming maakte deel uit van de Nederlandse Bloemententoonstelling. Het was de tweede maal dat Heineken zich in China kon profileren. Vorig jaar was de Heineken-stand onderdeel van een grote landbouwtentoonstelling. De presentatie trok dit jaar zo'n 30.000 bezoekers. Onder hen bevonden zich Chinese autoriteiten, hotelmanagers en vertegenwoordi gers van land- en tuinbouworganisa ties. De Chinese media, zowel schrij vende pers als televisie, toonde grote belangstelling voor de tentoonstel ling. Onder de vele hooggeplaatste autori- Opening van de tentoonstelling in Peking. Links op de foto mevrouw Chen Mu Hua, lid van het Chinese Politbureau. teiten die de tentoonstelling bezochten bevond zich mevrouw Chen Mu Hua, lid van het Chinese Politbureau. Zij verrichtte de opening van de presentatie in Peking. In de Heineken stand werd aan de bezoekers een overzicht gegeven van Begin dit jaar brachten de heer M. A. Makinde, Deputy Chairman en Managing Director van Nigerian Breweries Limited en de heer C. Allport, technisch directeur van deze brouwerij een bezoek aan het hoofd kantoor van Heineken in Amster dam. Op het programma stonden enkele zakelijke besprekingen. Van links naar rechts: De heren C. A llport, M. AMakinde, H. F. M. Coebergh) lid Raad van Bestuur van Heineken N. V. verant woordelijk voor Afrika) en de heer Heineken. PDM' CHROM E

Heineken International Magazine | 1986 | | pagina 2