NIEUWS IN HET KORT PAGINA ONDERSCHEI DINGEN VOOR VRUMONA Internationaal Heineken personeelsblad. Verschijnt vier maal per jaar. Sponsor RESULTATEN HEINEKEN N.V. SPANJE NEDERLAND COSTA RICA Inhoud: Pagina Amstel Gold Race 2 Brasserie Douala 3 Onderscheidingen 4 Commerciële televisie 4 Heineken te paard 5 Gezicht van produkt uitermate belangrijk INTERNATIONAL MAGAZINE Zo 'n duizend hardlopers deden mee aan de eerste Amstel Light Hamilton Maraton. Een veelvoud daarvan stond als toeschouwer langs de route. Bij start en finish op het terrein van de brou werij werd kennis gemaakt met Hamilton's eigen Steeier bier. De stad Hamilton in Canada heeft sinds kort haar eigen bier: Steeler. Een bier van het pilsener type met een zachte, verfrissende smaak. De Amstel Brouwerij, gevestigd in Hamilton, heeft speciaal voor de inwoners van de stad en haar omgeving dit nieuwe produkt op de markt gebracht. De smaak van Steeler, de verpakking en advertenties zijn helemaal afge stemd op de inwoners van Hamilton. Ruim een jaar lang heeft de brou werij de wensen van de bierliefheb bers in de regio onderzocht. "We wilden er helemaal zeker van zijn dat het een produkt werd dat Hamilton zich wenst", aldus Maarten Rijkens, de general manager van de Amstel Brouwerij Canada. Steeler is nu verkrijgbaar in horeca bedrijven en de 23 bierwinkels in de regio Hamilton. De introduktie van Hamiltons eigen bier wordt ondersteund met tv- en radio commercials en advertenties in de gedrukte media. "De reclame campagne is ook een weerspiegeling van de hardwerkende "Hamilto- nian", die trots is op z'n werk, maar die zich ook weet te ontspannen en te genieten", aldus Rijkens. Met Steeler worden de banden tussen de stad en haar brouwerij nog hechter. Met het merk Steeler worden lokale evenementen gespon sord. In de onlangs gehouden "Amstel Light Hamilton Marathon" waarvan de brouwerij hoofdsponsor is, was Steeler voor de eerste maal present. Bij start en finish op het terrein van de brouwerij werd Steeler geproefd en gewaardeerd. De Amstel Brouwerij Canada brouwt behalve Steeler ook Amstel Bier en Grizzly. Vorig jaar introdu ceerde de brouwerij Amstel Light en bracht voor de Italiaanse gemeen schap in Ontario Peroni op de markt. Over de eerste zes maanden van 1986 werd door Heineken N.V. een netto winst behaald van ruim 118,8 miljoen gulden. Het resul taat bleef hiermee op nagenoeg hetzelfde niveau als in de verge lijkbare periode van het vorig jaar. De stijging van netto omzet, kos ten en rente is mede een gevolg van het integraal opnemen in de resultaten van onze deelneming El Aguila S.A. in Spanje. Het bedrijfsresultaat is met 2,9% gestegen tot 239.1 miljoen gul den. De Raad van bestuur verwacht dat het resultaat over geheel 1986 gelijk aan of iets hoger dan het resultaat van 1985 zal zijn.- De Raad van Bestuur van Heine ken N.V. heeft medegedeeld dat de deelneming in de Spaanse brouwerijgroep El Aquila S.A. is uitgebreid tot circa 51%. De uit breiding is mede tot stand gekomen door het meer dan evenredig inschrijven op de claim-emissie die El Aguila per 11 augustus j.l. heeft opengesteld. Het belang van Heineken in El Aguila bedroeg 37,8%. In de Heineken brouwerij in Den Bosch wordt op 13 oktober de nieuwe bussencolonne officieel in gebruik genomen. De bussenlijn is al operationeel sinds 1 april dit jaar. De colonne heeft een capaci teit van 60.000 33 cl bussen per uur. Voordeel van de nieuwe colonne is dat ook andere formaten bussen afgevuld kunnen worden. Aan de bouw van de nieuwe colonne is ongeveer een jaar gewerkt. Sinds begin augustus wordt in Costa Rica bij brouwerij Cerve- zeria Costa Rica in licentie Heineken bier gebrouwen. Dit jaar wordt in dit Middenameri kaans land zo'n 15.000 hectoliter Heineken gebrouwen. Het is de bedoeling dat deze hoeveelheid binnen enkele jaren wordt opge voerd tot circa 40.000 hectoliter. Heineken bier wordt op de markt gebracht in groene statiegeld- flessen in gele kratten. Heineken wordt gepresenteerd als een exclusief kwaliteitsmerk. Die exclusiviteit staat ook centraal in de reclame-uitingen. Steeler Hamilton's eigen bier Maarten Rijkens, general manager van de Amstel Brouwerij Canada (midden) overhandigt de eerste doos Steeler bier aan Bob Morrow, burge meester van Hamilton (rechts) en aan de voorzitter van de regio Hamilton- Wentworth, de heer Bill Sears links

Heineken International Magazine | 1986 | | pagina 1