No .15 nEx DWAALLICHT Januari 1943 Onvervulbare verlangens PANDEN Ikzelf ben nooit eén groot danseur geweest. Het kan zijn, dat mijn beenen er te lang voor waren, of het grondvlak van mijn schoenen te groot, maar ik stel me toch in ieder geval voor, dat Terp^JfSchore altijd eenigszins medelijdend moet hebben gegrin nikt, wanneer zij mij aan den slag zag. En kennende mijn on volmaaktheid op dit gebied, ben ik dan ook nooit wat men noemt een dolle dansliefhebber geweest. Maar ik lustte vroeger ook geen spek, en nu Jack Paine is - althans voor ons - uit den aether wegge vaagd en ook Henri Hall wordt overstemd door het alom bekende tuielurelu. Maar Theo Uden Mas- man is er nog en zoo kan het ge beuren, dat ik, als heelemaal- geen-dansliefhebber, toch op een onbewaakte Zondagmiddag plotse- loos mijn echtgenoote omvat en met haar op het onweerstaanbaar rythme van "Dag, schatteboutje" of de Baron, die niet thuis is, door de kamer schuffel, totdat ik haar in mijn beperkte leids manskunst de hardheid van een tafelpunt laat voelen of een vaas ergens afzwiep en dan is het uit! Maar ik kan mij indenken, dat bij andere, nóg jongere menschen, dat dansverlangen nog veel acuter is en dat die het als een gruwel beschouwen, dat de mooie parketvloer van de Scherm zaal daar maar constant werkeloos ligt Een paar weken geleden zijn de wijze mannen van de Sportclub - U zult begrijpen dat ik daar het Bestuur mee bedoel - bij el kaar geweest om één en ander te bespreken. Er waren stemmen op gegaan om onder auspiciën van St.Glandestinus een dansmiddag te houden om aan de langzamerhand op barsten staande foxtrott- neigingen een uitweg te verschaf fen. Het heeft niet mogen zijn. Ziehier het bestuursbesluit: HET BESTUUR van de Sport club H.B.M., OVERWEGENDE, dat de naaste omgeving van Ommen geenszins een lustoord genoemd kan worden; dat Amersfoort/Leusden even min een verblijfplaats is waar uitbundige vreugde heerscht; dat Scheveningen vroeger een aardige plaats was, maar~dat er op ft oogenblik niets aan is; HEEFT BESLOTEN, nauwkeurig toe te zien op de naleving van de wetten en verordeningen, waaraan het vereenigingsleven van deze dagen gebonden is en de leden te verzoeken, hun danslust voorloo- pig nog te willen bedwingen. Ik heb met bloedend hart, doch met volle overtuiging, dit besluit gesteund. En er waren vele dingen om mijn gemoed tot troost - zij het dan ook schrale troost - te strekken. Er is nu eenmaal zoo veel, dat wij gaarne zouden willen, doch dat zonder levensgevaar voor- loopig nog niet mogelijk is. Ik zou ook wel v/eer eens na een clubavond s nachts om half drie een pannekoek je willen eten aan de beruchte auto matiek op de Ceintuurbaan^ ik had dit jaar ook liever een kerst-schiet- kaartavond gehad met een prijzen- tafel, doorbuigende van wild, gevo gelte, worst en paling; ik had óók graag het bier een beetje sterker en sommige bepalingen een beetje zwakker, maar al die dingen zijn nu eenmaal op 't oogenblik onmoge lijk. Daarin hebben wij ons te schikken. Ook in de dansloosheid. Mijn beenen, die aL niet ■meer voetballen kunnen, haken naar andere genoegens en ik had mijn vu rige hoop o.a. op het dansen gevestigd. Maar iedereen zal het met mij eens zijn, dat wij van onze bestuursleden geen persoonlijke risico's mogen ver langen, die niet overzien kunnen worden. En daarom zet ik voorloopig mijn training maar op het slijtende tapijt van de huiskamer voort, mijn training voor de groote dans-marathon op de eerstvolgende clubavond na den oorlogl vdz

Het Dwaallicht | 1943 | | pagina 7