__/v. januari 1943 D7AVLLICHT •kortom, het leek een zware kar wei 1 En een zware karwei is het ook geworden! Gelukkig kostte het be trekkelijk weinig moeite om het voornaamste bestanddeel van elke Sinterklaasviering, n.l. Sinter klaas zélf, te bewegen om weer te verschijnen. Hij werd bij zijn aankomst op de zaal ook door de ouderen, die wisten, ./at de heilige in dit oorlogs jaar zooal had meegemaakt en welk een merkwaardige promotie tabbert en mijter eigenlijk be- teekenden met zijn tenue van een paar maanden geleden, zeer hartelijk begroet. Sint Terie- lus speelde zijn rol weer op voortreffelijke wijze en al is het de weg van het noodlot, dat het getal der afvalligen zich jaarlijks vermeerdert, minstens eenzelfde vermeerde ring boekt het aantal geloovi- gen. Zoodat het saldo bevredi gend blijft en de fluisteringen van een paar verspreide, wijs- geworden kinderen volkomen ver loren gaaib, in de algemeene hui ver van ontzag en toewijding van de rest. Cok Zwarte Piet Oenoot weer dat wonderlijke mengsel van ontzag en kwajongens - collegiaiiteitdat bij zijn rol behoort. Hij was prachtig zwart en weinigen zullen in hem den magazijn meester hebben herkend. Om geen afgunst op te wekken zullen wij maar niet vertellen, wat den kinderen allemaal geboden is. Het was van de feestcommissie, Both, v.d.Velde en Burgers werke lijk een topprestatie. Cok over de filmvoorstelling zullen wij zwijgen. De enthousiaste uitroepen en opge wonden gezichten van de jeugd heb- üen daaromtrent voldoende verteld. Het zou onbillijk zijn, dit verslagje te besluiten zonder een hulde aan de eenige soliste van dezen middag, de helft van de tweeling van Keizer, die zonder spoor van plankenvrees zich als vrijwilliger meldde voor het zingen van een lied. Zij ve richtte deze taak onder groc- te stilte en goed ook! Van geheel anderen aard was natuurlijk onze traditioneele Kerst- Kaart-middag. Hog moei lijker ook om dit voor elkaar te brengen, want het is in ieder geval veel moeilijker om "Ersatz" te vinden voor hazen, ko nijnen, fazanten, kippen, paling en worst, dan voor koek en suikergoed. HBPV (foto's v.d.velde) ULRBODLM RJWILLLNm

Het Dwaallicht | 1943 | | pagina 4