om dqf" qui mi ms No. 14 HET DWAALLICHT December 1942 Ui! Llil Ulil Geachte Sinterklaas, Het heeft heel wat moeite gekost om mezelf zoover te krij gen, dat ik je, als vorige jaren, uitnoodigde om bij ons op bezoek te komen» Ach, in Spanje is het ook zoo lekker niet, maar jullie zullen toch allicht nogeens wat tarwe uit Canada krijgen, wat boter uit Australië en amandelen hebben jullie zelf» En als je dat lekkers toch op vakkundige wijze door elkaar husselt, dan krijg je toch nog een ouderwetsche bo terletter. Maar hier? Mijn vrouw heeft verleden week speculaas ge kocht. Het kostte geld, bonnen en een rekening van f.25,van den tandarts. Borstplaat^chocola, marsepein, we zouden het zoo gra^g eerlijk deelen, als het er maar wasl En om nu maar eens op onze specifiek mannelijke geneugten neer te komen: Verleden jaar kon ik nog tegen je zeggen: Ga zitten, ouwe, drink een Hoppe Speciaal en steek een Ritmeester op. Maar Hoppe is blijkbaar volledig uit gedroogd en met ons leger zijn ook de Ritmeesters verdwenen» Nee, Sint, het is voddenl En het boodschappen doen hier in de stad om onze lieve kindertjes te verrassen, het zal je ook al niet meevallen. Vroeger waren al le meisjes van de Bijenkorf blij als je binnekwam om je inkoopen te doen. Ze aaiden je over je baard en verkochten je alles, wat een schoone maagd verkoopen kan, in alle eer en deugd dan. Moet je nu eens om komenl Van het beetje rommel, dat ze nog in de kastjes hebben, kunnen ze net zoo slecht afstappen als een vrek van de duitenl En toch ftad ik graag, dat je dit jaar ook nog kwam. We hoe ven ons toch ook niet alle lol letjes te laten verzurènl En dan, ik ben erg nieuwsgierig, hoe je eruit ziet. Ik hoorde,^dat je heelemaal buiten je gewone reis- seizoen een tijd in het buiten land had vertoefd en ik ben ui terst benieuwd, of zoo'n hotel leven je al dien tijd in de goede stemming heeft kunnen houden» Jant die goede stemming zal je meer dan ooit noodig hebben. Er vertoeft n.l. in deze lage panden een Collega-Heilige van je, zekere Sint Clandestinus, wiens popula riteit reeds ver over de grenzen de aandacht heeft getrokken. Dat zou best op 't oogenblik een zware concurrent van je kunnen zijnl Maar hoe 't ook zij, jij hebt de oudste rechten en we ver wachten je dus 5 December op onze schermzaal. Als je koffer een beetje zwaar is (een paar fles- schen sherry, een partijtje sinaas appelen en het vet van een paar gepicadeerde stieren breng je toch allicht meeldan zal ik je wel een mannetje sturen om je te helpen dragen Inmiddels mijn hartelijke groeten, ook namens de andere sportclubleden, jer liefh. P.S. Als de clipper uit de States soms geen Lucky Strike mocht heb ben meegbracht, geneer je niet, ik rook ook Camel! Kaarten KAARTGBLEGENHEID DINSDAGAVOND Eenige leden hebben verzocht, het kaartspel in nauwer HBM-verband te gaan beoefenen en een vaste kaartavond vast te stellen, waarop onderlinge wedstrijden e.d. zouden kunnen worden gehouden» Zelfstandi ge pogingen in die richting zijn door eenige verwoede kaarters reeds ondernomen (wekelijksche rooster- wedstrijd) Op de laatste bestuursver gadering is deze kwestie besproken,

Het Dwaallicht | 1942 | | pagina 8