De snert wordt opgeheschenl handen bij het rondgaan van zeld zaam gev/orden spijs en drank, aan drie werf-hoe ra-ge roep, aan gedrarg rond een b^uffetje in een consum- tietent, aan vroolijke gezichten van "winnaars en verliezers, aan het geluid van vallend glaswerk, aan hijgende opa's met bloote knieSen en aan zooveel meer dat tot de belevenissen van 14 Mei 1942 behoorde, een dag, die zelf weer tot zoovele - geheel andere - herinneringen dwong. Maar bovenal zal de veertiende van Bloeimaand 1942 verbonden olijven aan den geest van welwillendheid en vriend- schap, van onopgesmukte gastvrij heid, waarin wij, Rotterdammers, door de eenige stedelingen van Nederland ontvangen zijn. Het is een dag geweest, rijk aan inhoud, die ons voor eenige uren heeft doen vergeten wat ons smart en needrukt, ja, ons een oogenblik zelfs in den waan gebracht heeft, dat alles weer was als vroeger... Is er beter compliment denkbaar voor de geniale en in vloedrijke mannen, die er in dezen tijd van nood en beperking in ge slaagd zijn dit wonder- en monster- feest te wrochten? Afgezien echter van het materieele, dat tegenwoor dig meer dan ooit een prominente plaats in ons denken en handelen inneemt, is de sportreunie op Hemelvaartsdag in ideëel opzicht van zoo groote beteekenis geweest, doordat zij alle rangen en stan den van het Heineken's bedrijf hetzij als deelnemers aan de Juni 1942 sport, hetzij als belangstellende op ongedwongen wijze samenbracht en aldus een bijdrage geleverd heeft tot den groei van het eenheids gevoel onder alle aai de bereiding en verspreiding van het beroemde product medewerke. xden Eenheid door sport, dat was het symbool van dezen sportdag, die als een evenement in de ge schiedenis der vier sportclubs opgeteekend zal blijvenl RV Het beslist laatste woord óver het tournoo f. ORGA riSATIS Van 14 op 15 Mei heb ik voor het eerst na vfenei weer rusuig ge slapen. U kunt me gelooven of niet, maar ik heb vaak desperaat het mo ment vervloekt, waarop ik het tour- nooi-idee naar voren heb gebracht. Mij onrustig wentelend op mijn sponde, heb ik in koortsdroomen de Rotterdamsche massa's zien aan komen aan 't station en alsmaar volle trams voor hun neus zien weg gaan. Ik heb ze met opgeheven vuis ten koffie en gebak zien eischen in een nette gelegenheid niet te ver. Ik heb ze met hun koffertjes op een hoop zien staan, vol vuur om te voetballen... en er-waren geen velden. Toen heb ik ze zien spelen, terwijl de zon achter het Een hoekje van de zaal. No .8 HET DWAALLICHT

Het Dwaallicht | 1942 | | pagina 7