b! LJAQTENI [o .6 HST DWAALLICHT Maart/April 1942 Biljarten "CIJFERS" Wij hadden ons zoo vast voorgenomen deze maand nu eens met cijfers te komen. Men vraagt ons zoo vaak: Hoe gaat het nu met dat biljarten?en dan infor meert men lichtelijk wantrouwend naar series en gemiddelden. Ne kregen zoo den indruk, dat men onze prestaties niet erg hoog haa en nu wilden we aan al dat gerod del een eind ma ken. Maar nu is men ons vóórge- weestl De kranten hebben vol ges taai van de verslagen van de biljart kampioenschappen cadre 45/2 en of schoon de meesten niet wisten, wat dat eigenlijk be- teekende, is er in alle cafê's waar iets stond, dat op een biljar le ekdagenlang over gesproken. De Leeuw heeft records gebroken, honderden caramboles bij elkaar getikt, kortom een biljartprestatie verricht, zooals maar zelden voorkomt En daarmede is ons plan netje, om een onderlinge wed strijd te houden, flink door te stooten en fiset de bereikte resultaten de Dwaallicht-lezers in sprakelooze verbazing te brengen, min of meer in 't water gevallen. Want wat is een serie van 13 van v.d.Velde vergeleken met die record-serie uit de krant? Wat is het gemiddelde van 1,86 van Ritman vergeleken bij het bijna onfatsoenlijk hooge gemiddelde uit diezelfde krant? 't Is v/aar (nee, eerlijkl dat we allemaal een off-day hadden. M Het is waar, dat Gischler en Kei zer veel beter kunnen dan hun 1,14 en 1,11 en daarom is het mis schien beter om een dag af te wachten, waarop de muze van het biljart (als ze bestaat en als ze niet bestaat moet ze noodzakelijk uitgevonden wordenlons gunstiger gezind is. Maar dan zouden we eigenlijk onrecht doen aan Wilschut en v.Maanen, die, nadat ze een paar maanden geleden nog niet wisten of ze den bal met het dunne of met het dikke eind van de queu moesten raken, nu toch al 0,89 en 0,88 noteerden. Wij hopen binnenkort nogeens een wedstrijdje te houden en als het ons dan eens wat meer meeloopt, als we dan eens allemaal onzen dag hebben, als de groote biljart-kanonnen in de krant zwijgen en als we inmiddéLs dan onze theo retische en practische kennis der drie ivoren knikkers weer wat hooger hebben opgevoerd,... dan zullen wij U cijfers laten hooren waarvan U achterover!! slaatl o OVERPEINZINGEN VAN DEN VOORZITTER De avond vordert reeds aardig; het wordt al bedtijd en nog steeds zit ik te knagen aan mijn potlood, althans voor zoover men dat aan zoo'n metalen ding kan doen en ik denk aan een bijdrage voor het "Dwaallicht". Ik weet niets, doch als de redacteur heeft gezegd "den ken" dan ben je zedelijk verplicht om op een idee te komen. De dorpsche stilte wordt plot seling verstoord door hevig motor- gedaver in de lucht, vermengd met vinnige knallen van het afweerge schut, gevolgd door het ruischend neerdalen der bomsplintersMoet d&t het onderwerp worden? Neen, dat - 6 -

Het Dwaallicht | 1942 | | pagina 7