No .6 ilET DWAALLICHT maart/April 1942 geschreven met twee elftallenI Daarvan streed het eerste, dat voornamelijk uit onze jongeren bestaat, met afwisselend succes in de door de reorganisatie van den Hond zeer versterkte tweede klasse. Aan het eind van het ver- eenigingsjaar bezette het de vijf de plaats met de volgende cijfers: H.B.M. 8 2 2 4 6 21-26 Deze cijfers zijn weliswaar nog niet schitterend, doch de hoofd zaak is, dat de ploeg vele belof ten voor de toekomst inhoudt en dat de stemming onder de spelers in alle ups and downs niet te wenschen overlaat. H.B.te. II, dat gestart was met het idee, blij te mogen zijn indien het in de competitie het hoofd boven water zou kunnen hou den, verraste vriend en vijand door onmiddellijk den kop te nemen en dien ook tot dusverre te behou den. De cijfers waren per 28 j?ebr H.B.M. 11 8 7 - 1 14 41-11 voor deze, voornamelijk uit oudere spelers bestaande ploeg is dit voorloopige resultaat in ieder géval zeer verheugend en als debuut van het tweede elftal van H.B.M. op de Amsterdamsche voetbalvelden zelfs prachtigl Ben zeer belangrijk feit in dit vereenigingsjaar vormde onze verhuizing van het bijna 2o jaar door ons bespeelde terrein aan de Schagerlaan naar het ülympiaplein. Met bestuur meende de daaraan ver bonden zeer veel noogere kosten te moeten aanvaarden, niet alleen ten gerieve van de spelers, doch ook van de andere leden, die van een bezoek aan onze wedstrijden te vaak werden afgehouden door de moeilijke ligging van het schager- laan-terrein. ./ij hopen, dat de verhuizing naar dit fraaie terrein met zijn voortreffelijke accomoda- tie de belangstelling voor het H.b.m.-voetbal zoowel bij spelers als toeschouwers zal stimuleeren. vriendschappelijke wedstrij den werden er dit vereenigingsjaar niet veel gespeeld, wij memoreeren echter gaarne den wedstrijd sparta- rieineken's te «otterdam, waar op KOtterdamsch initiatief voor het eerst een elftal aantrad, samenge steld uit de beste krachten der vier Heineken's Sportverenigingen, van de B.C. H.B.M. speelden mee Gischler, vunderink en van zeventer. De tegenpartij, een sterke Sparta- combinatie, was de Heineken's men- schen in het veld de baas. niettemin was het een interessant experiment, en de «otterdammers toonden zich ook bij deze gelegenheid weer voor treffelijke gastheeren. TB.MIS - Ben experiment was ei genlijk ook de beoefening in m.B.M.- verband van de tennis-sportDit is in alle opzichten een succes gewordar De twee avonden per week aan den Zuidelijken wandelweg waren in spor tief en "gezelligheids"-opzicht buitengewoon prettig. De deelname was zeer bevredigend en wij gelooven dan ook, dat de tennissport zich dit jaar een vaste plaats onder de H.B.M.-sporten heeft veroverd, van wedstrijden o.i.d. was natuurlijk nog geen sprake, aangezien het gros der deelnemers tot de beginnelingen behoorde. De vorderingen echter, die onder leiding van eenige goede .speJers als Dammers en Gi^schler werden gemaakt, waren zeer goed en de animo is tot het einde groot ge bleven. BILJAHTBN - ook het biljarten heeft zijn intrede in de Sportclub gedaan en ofschoon thans nog gehan dicapt door verduisterings- en andere maatregelen, is hier toch de grond slag gelegd voor wat naar wij hopen eens een bloeiende H.B.M.-afdeeling zal worden, wij zijn dan ook onze zustervereniging H.B.B.A., die ons haar biljartzaal een avond per week afstond, voor haar medewerking zeer erkentelijk. AND5RE SPORTEN - Behalve aan Voetbal, schermen,tennissen en biljarten is er ook, zij het in lo s-vast-H.B.M-ve rb andge zwommen De middagen aan den Heüigeweg waren zeer geanimeerd en ook dit opent weer perspectieven voor de toekomst. Voor de eerste maal hebben wij ook onze krachten gemeten aan de - lo -

Het Dwaallicht | 1942 | | pagina 11