Door het wijde Friesche land slingert zich de lange sliert van zwar te en bont uitgedoste figuurtjes; over de blinkende meeren snijden de smalle ijzers hun scherpe sporen; aan de controleposten verdrin gen zich de ongeduldigen; tusschen Franeker en Bertlehiem vechten kleine groepjes of verbeten alleen-rijders tegen vermoeidheid en eenzaamheid; over de schotsen van de Dokkumer Ke struikelen en strom pelen in het donker de moedigen, de volhouders naar het eindpunt... Laat op den avond golft in de zalen van de "Harmdnie" een rumoerige massa van sportieve menschen uit alle Nederlandsche provincies, die doodmoe maar gelukkig elkaar de verhalen vertellen van hun moeiten en tegenslagen, hoe koud het was en hoe ver, en hoe ze het toch nog volbrachten..... an onder die gelukkigen waren dit jaar niet minder dan drie H.B.M.'ers, de heeren kr.Bierman, Hitman en Vunderinki PECH.. Het hadden er vier kun nen zijn, wanneer niet in het schemerdonker in Ulst, in het begin dus van den tocht, me vrouw Vunderink de pech had gehad in één van de talrijke breede scheuren te geraken en ongelukkig ten val te komen, waardoor zij niet alleen een pijnlijke verwonding opliep, maar ook haar zelfvertrouwen ernstig werd geschokt. z.ij wist nog door te zetten tot Stavo ren en zelfs tot Bolsward, op de helft van den tocht, doch de achterstand tengevolge van de doktersbehandeling en de gedwongen rust was toen zoo be langrijk geworden, dat zij in Bolsward afbond om haar man de kans te geven in zijn eigen tempo den tocht nog te volbren gen. tfij brengen hier gaarne een eeresaluut aan deze moedige en sportieve vrouw, die getoond heeft, evenals de Friesche Frouk- jes en Antjes en Boukjes een groo- te onderneming aan te durven. Dubbel jammer daarom, dat de pech- djiivei juist haar tot één van zijn eerste slachtoffers uitkoosl VUNDERINK Intusschen had vunderink er in Bolsward den gang in gezet en hij had het geluk om na Fr^neker een ploeg van vier Friezen aan te treffen, die zich rs morgens nota- bene verslapen hadden, doch met hun krachtiger, korten Frieschen slag nu druk bezig waren den daardoor ontstanen achterstand te verkleinen. Zich hierbij aansluitend werd het taaie stuk Franeker-Dokkum in snel tempo afgelegd. Om half elf 's avonds ontving Vunderink als laatste der drie deelnemende H.B.M's zijn elfde - -

Het Dwaallicht | 1942 | | pagina 5