No .4 NET DWAALLICHT «januari 1942 Bolhoven, uohé en Gischler in deze volgorde de punten behaalden. Alles bijeen was het een zeer geslaagde middag en een waardige voortzetting der tra ditie. Ofschoon we natuurlijk hopen, dat er volgend jaar weer wild en worst is... klaverjas-wedstrijd H.3.M. B.L.T.C. ue roem van onze klaver jassers is ook reeds tot de buitenwereld doorgedrongen. Wij ontvingen althans van de vereeni- ging ö.L.T.O. - weet wel, de voetballers van den velzerweg - het verzoek tot het spelen van een klaverjas-wedstrijd, uit ver zoek is onmiddellijk ingewilligd en de wedstrijd bepaald op DONDERDAG, 29 JANUARI A.S., des avonds acht uur precies in de H.B.M.-schermzaal. Einde ca.10 u. Er hebben zich reeds een twintigtal deelnemers aangemeld om voor het eerst in de geschiede nis de n.B.M.—kleuren aan de kaart tafel te verdedigen. Nog enkele krachten kunnen gebruikt worden. Aanmelding bij den secretaris. uE oude TIJD ANTWOORDT 1 Ieder mensch heeft in zij leven een "Napoleon". ue roerselen in het gemoed eens schrijvers geven weieens aan leiding - ook al is het zijn be doeling niet - af te wijken van de "linea recta" van zijn beginsel, uit merkte ik op uit het voorko mende in het laatste nummer van het "Dwaallicht". Ofschoon ik ge heel niets voel voor polemieken, acht ik het toch mijn plicht, om op te komen voor datgene, wat de "leunstoelmenscnen" aanvoelen, ue Napoleon der B.C. H.B.M. wordt n.l. eenigszins in het zonnetje gezet door hetgeen als oud en nieuw met elkander in verband wordt gebracht. Tenslotte acht ik mij competent en eveneens on partijdig, om dit geval neutraal te behandelen. Ik heb mijn voe ten op de juiste wijze geplaatst, n.l. een fractie in het oude en zoo goed als geheel in den nieuwen tijd. ik juich het "heden" toe, (let wel, het heden van de H.B.ia.I) ik verheug mij in het gezamenlijk werken voor de eenheid, ik waardeer onzen redacteur in al zijn uitin gen. Eijn poëzie, dichtkunst en zijn meestal vermaKelijk proza en ook zijn poging, om lichtelijk voor paedagoog te fungeeren. Be vooroordeeld ben ik dus geheel niet. ue paedagogie in het boven gemelde stukje echter, die riekte m.i. ergens naar. üelfs die van het "Hedendaagsche" hebben gevraagd waarvoor en waaromv Het gaat voor namelijk om de "voetbalsuprematie van vroeger en thans en de waarde, die men uit den ouden tijd daaraan hecht. ueachte schrijver, dat het spelpeil in den a.h.V.B. lager zou gestaan hebben dan dat van de hui dige competitie, dat moet ik be slist tegenspreken en ook wat het aantal elftallen, dat toen en thans in de af deelingen speelde. Toen H.b.m. haar eerste kampioenschap behaalde, speelde zij 16 partijen, zonder geslagen te worden, plus een wedstrijd om het algemeene kampi oenschap (dat van den Zondagmorgen) met de Twentsche Bank. Het tweede jaar 16 wedstrijden plus twee ont moetingen om het kampioenschap tegen uONA, 0-0, 1-0 gewonnen door N «B «JViI H.B.m. speelde in de eerste klas en.... alleen met eigen men- schenl ook ons verder geplaatst worden was niet slecht te noemen, totdat door gebrek aan reserves degradatie voor de deur kwam te staan en ook pronjt volgde. "Leo" (v.d.uragt) schreef in zijn jaar verslag: "Nu is voor h.B.m. de tijd gekomen om de buitenwereld te too- nen, wat eensgezindheid en club- 7

Het Dwaallicht | 1942 | | pagina 8