I .NO .4 nET DWAALLICHT januari 1942 De December-feesten SINTERKLAAS TOCH NOG GEKOMEN. EbER GESLAAGDE KERST- KAARTWED3TRIJDEN Ondanks den oorlogstoestand en de daarmede gepaard gaande gevaren op zee, heeft sinter klaas ook dit jaar de tocht naar Nederland gewaagd en was hij op zijn verjaardag, 6 De cember, op de h.b.M.-sehermzaal te gast» üzi niet alleen dat hij er zélf was met zijn zwarten assistent, doch hij had ook nog op mysterieuze wijze kans ge zien om voor de kinderen geschen ken en versnaperingen mee te brengen, die eiken distributie- controleur met arg waan zouden hebben vervuld» net was in ieder geval een knap stukje werk van on ze nieuwe feestcom missie, nurgers, noth en v.d.velde, net zal hun heel wat moeite hebben gekost, doch de erkentelijkheid was groot. Sint himself kennen wij thans al vele jaren in deze rol en ook deze keer was hij weer één en al waardigheid. Tran- spireerend als een paard onder zijn dik ke, zware teekenen van zijn waardigheid, vechtend - onopgemerkt1 - met een afzak kende baard en manmoedig kau wend op het touw zijns snors, zoo boezemde hij nochtans zijn kleine toehoorders en hoorde ressen eerbied en ontzag in. Het barsche uiterlijk van den zwartsten zwarten Fiet, ooit vertoond, droeg hier ook het noodige toe bij. sint mocht onder zijn toehoorders ook de Heeren ur.Heineken en Honig begroeten, die er blijkens zijn woorden in waren geslaagd op goeden voet met z.ijne Heiligheid te blijven, Er werden althans geen repri mandes uitgedeeld. Er werden nog films vertoond, die men tegenwoordig niet meer ziets Mickey, Foppye, enz. en deze helden bleken nog niets van hun aantrekkelijk heid voor de jeugd te hebben verleren. Een goochelaar kreeg daarna de ondank bare taak, de reeds lichtelijke van de trossen geslagen jeugd nog eenigen tijd bezig te houden. Met opgewonden hoofden trok de horde tegen halfzes naar huls. Niet minder geanimeerd ging het toe op don traditioneelen kerst-wedstrijd "alleen voor heeren", die als gevolg van de oorlogs-omstandighe- den in een "kerst-matinee" was gewijzigd, uok de prij- zentafel had een pijnlijke wijziging ondergaan. Het wild, de worsten, de paling waren verdwenen naar het land der onvervulbare wen- schen. Toch was de feest commissie er nog in geslaagd voor alle afdeelingen een paar kleinigheden te ver overen. Daarom werd verwoed gestreden. Het resultaat van uur bridgen was: 1) Leeflang-Grobben 4610 2) nreedveld-Drager 4650 3) Harmens-Bierman 3640 4) Esser-Esser 3340 5) v.Rooyen-Eeuter 2890 6) Traanberg-schoe\aart 1900 Als gewoonlijk was de deelname van de klaverjassers het grootst. Matadoren en gelegenheids-kaarters, gewiekste gerou- tineerden en onbeholpen krukken bekamp- ten elkaar hier met groote felheid, ue 10 koppels rangschikten zich als volgt: 1) Martens-NOelman 5753 p. 2) amink-vermeulen 5552 3) Visscher-toarinus 5521 4) v.d.Ewaal-BOth 5480 5) Duiker-Muller 5270 6) Burge rs-yij do oge n 5185 7) Walop-Rebel 5133 8) Raayen-vogtschmidt 4807 9) Hartog-Schuurman 4705 10) Koelman li-Been 4585 Verder was er nog de tafel der verstokte pandoerders, waaraan Hitman,

Het Dwaallicht | 1942 | | pagina 7