No.2 HST DWAALLICHT November 1941 "Reserve" EEN DOOR VELEN VERMALEDIJDE INSTELLING, DIE ECHTER NUTTIG EN NOODZAKELIJK IS Er zijn weinig dingen in da Sportclub die zoo on populair zi<jn als het "reserve zijn" voor een der voetbal-elf- tallen. Of eigenlijk is "onpo- pulaif het woord niet. Men heeft van de instelling een geheel ver keerd begrip. "Geef mij maar een reserve-aanschrijving, want ik moet Zaterdagmiddag met mijn vrouw de stad in." Dit is het wanbegrip in zijn uiterste con sequentie. Men beschouwt een réserve-aanschrijving als een soort verlof-pasje, een vrijge leide, om zijn schreden overal heen te richten, behalve naar het voetbalveld. Sr zijn natuurlijk gunstige uitzonderingen, doch over het algemeen is men van meening, dat men een reserve-aanschrijving rustig naast zich neer kan leg gen, ofwel, wat ook voorkomt, over het "passeeren" en het "achteruitzetten" luidkeels moet protesteeren. Beide opvattingen zijn verkeerd. Voetballen is geen jongedamesspel en ongelukjes zijn altijd mogelijk.^Wanneer door zoo'n ongelukje één van de spelets moet uitvallen, is het zaak, dat zijn plaats door een ander, door de reserve, wordt ingenomen, want er bestaat niets deprimeerenders dan het spelen met een onvoltal lige ploeg. En de persoon van deze reserve? De elftal-commissie wijst hem aan, daarbij met verschillende factoren rekening houdend. De re serve voor het eerste zal iemand moeten zijn, die, indien hij wer kelijk moet invallen, dan niet voor spek en bo onen meedoet, maar inderdaad behoorlijk partij kan geveh. En wat het tweede betreft, verkeeren wij in de gelukkige, doch ook weieens lastige omstan digheid, dat wij over een ruim voldoende aantal spelers beschik ken. De elftalcommissie streeft er daarom naar, het reserve-zijn eenigszins te rouleeren, doch er kunnen zich wedstrijden voordoen, waar het gewenscht is, met de sterk ste formatie aan te treden. Hoe deze sterkste formatie isdaarover be slist uitsluitend de door de leden zelf aangewezen elftalcommissie. Hierbij wordt van de spelers een groote mate van sportiviteit ver- eischt, van de niet-spelenden zelfs nog meer dan van de spelen den. Want het is inderdaad verve lend, om langs de lijn te staan als men graag zou willen meedoen, maar voetbal is nu eenmaal een spel, dat maar met 11 man gespeeld wordt. Wanneer U eens een keer door de omstandigheden de twaalfde of de dertiende moet zijn, en "reserve" Het lied van de maand NOVEMBER (SLACHTMAAND) Als de wilde November-stDrmen door de ontbladerende boomen gaan; Als de regen- en hagelbuien zwiepend tegen Uw ruiten slaan, Sluit dan zeer zorgvuldig Uw overgordijnen kier-loos dicht En ontsteek in Uw kamer het hoofd-, het bij- en het schemerlicht; Stort dan Uw haard op gulle wijze vol met blinkende anthraciet; Schenk een goed glas in en rust, zwijg en geniet Totdat de tafel, smetteloos wit, voor het avondmaal U roept En U met rustig overleg de balletjes opvischt uit Uw soep. Waardeer Uw carbonade en reinig zorgvuldig Uw mond van vet Eer ge Uw lippen aan het fonkelende wijnglas zet. Na de annanas met slagroom, de sinaasappel, de banaan, Laat ge rustig Uw gedachten over al het goede des levens gaan; De mocca is zuiver, de Havannah is hooglijk te prijzen En buiten is 't November; wat hindert 't ons op deze wijze? vdz.

Het Dwaallicht | 1941 | | pagina 7