DO. 2 HET DWAALLICHT jmov.1941 drogen zomer eerst eind 1943 in gebruik gesteld zullen kun nen worden, wij zouden dus op zijn minst nog twee seizoenen aan de Bchagerlaan moeten doorploeteren, gesteld althans, dat dit terrein nog zoo lang voor het "opspuiten'» zou wor den gespaard. Toen dan ook Amsterda zich uit de competities terug trok, waarmede één der beste, fraaist gelegen terreinen der stad met voortreffelijke acco- modatie vrijkwam, heeft het bestuur gemeend, van deze ge legenheid gebruik te moeten maken, net bestuur heeft zich onmiddellijk met Amsterda en den A.B.L.O. in verbinding ge steld, met als resultaat, dat de huur, welke Amsterda nog aan het ülympiaplein had, op H.B.M. is overgegaan. Uns ver zoek om een "eigen" terrein in het Boschplan of aan de weesperzijde blijft echter ge handhaafd. Voor de vereenigingskas brengt deze terreinsverandering een zeer belangrijke lastenver zwaring mee, want het is bekend dat het ülympiaplein niet tot de voordeeligste velden behoort wij meenden echter, voor onze zoozeer gegroeide voetbal-af- deeling dit offer te moeten brengen, temeer, daar hierdoor het voetballen ook dichter tot de andere leden wordt gebracht, want wij weten wel, dat het heel wat moeite kostte, om "even" naar de watergraafsmeer te gaan om H.B.M. te zien spe len. Het Ülympiaplein ligt echter in de bewoonde wereld en is van alle kanten gemakke lijk bereikbaar, wij vertrouwen dan ook, dat in de toekomst de thuiswedstrijden van onze elf tallen door vele n.B.M.'ers zullen worden bijgewoond en dat ook op deze wijze het nieuwe veld zal bijdragen tot een intensiever contact met de spat en tot de algemeene bleei van de Bportclub H.B.M.1 Het eerste elftal heeft in October twee wedstrijden gespeeld, waaruit slechts één punt voortkwam. De wedstrijd tegen Bimsa leek in vele opzichten op den eer sten wedstrijd tegen ü.h.b.: een vrijwel voortdurend veld-overwicht van H.B.M. doch geen goals. Bimsa nam al spoedig de leiding met een doelpunt van uitstekend gehalte, waaraan onze keeper niets kon doen. Eest na de rust kwam de gelijkmaker, na een kaats-spelletje voor het Bimsa-doel, waarbij de bal tenslot te via het linkeroor van Roland in het net belandde. H.B.M. bleef sterker, doch de uitvallen van Bimsa waren door het kundige en snelle spel van de Bimsa-voorhoe de zeer gevaarlijk, temeer, daar de Bimsanen vrijwel steeds alleen de beide backs ontmoetten op hun weg naar de H.B.M.-veste, omdat onze middenlinie in haar geheel zoo'n beetje als tweede voorhoede fungeerde, unheilen konden echter worden voorkomen, totdat een bal, die tegen Muller's hand opsprong, (het woord "opzettelijk" in de spelregels schijnt voor vele scheids rechters onleesbaar te zijn) het leer op de penalty-stip bracht. Leentvaar stopte de strafschop, doch kwam te vallen en de terug springende bal werd over hem heen in het doel gedeponeerd. Toen was de fut heelemaal uit onze voorhoede verdwenen en in d en stand kwam dan ook geen verandering meer. Ben te leurstellend resultaat. Tegen V.V.A., de leiders, waren wij weer compleet, up papier is het gelijke spel geen kwaad resultaat, immers, het was het eerste puntje, dan den rood-zwarten werd afgesnoept. Maar als geheel liet ook deze wedstrijd geen be vredigenden indruk achter. Het ware

Het Dwaallicht | 1941 | | pagina 3