Fanvaria Koninginnedag, helemaal te gek! Beste Fanfareleden. Piet (Patje) de Leeuw Hoi allemaal, Colofon |T| 'S-HERTOGENBOSCH NIEUWS Afgelopen week hebben Ries van den Bogaert en ondergetekende op uitnodiging met de bedrijfsleiding over Brouwerijnieuws 's-Hertogenbosch gesproken. In dit gesprek is ons verteld dat Brouwerijnieuws voortaan landelijk gemaakt en verspreid gaat worden voor alle HNS medewerkers. Dit betekent dat voor het Fanfaria-gedeelte behoorlijk wat ruimte ingeleverd moet worden. Er zal in de toekomst alleen aan grote optredens of ander belangrijk Fanfarenieuws aandacht worden besteed. De achterliggende gedachte is dat Heineken medewerkers via dit blad bedrijfsinformatie krijgen die voor niet Heineken medewerkers niet van direct belang is. Concreet betekent dit dat de laatste Brouwerijnieuws voor de Fanfareleden voor u ligt. Op het moment zijn de redactie en het bestuur bezig nieuwe plannen te ontwikkelen om toch ons verenigingsnieuws te kunnen verspreiden. Zodra er meer ontwikkelingen zijn zult u, als Fanfarelid, meer van ons horen. Met vriendelijke groet, John Menkehorst, voorzitter. In Memoriam Op 25 april is Patje de Leeuw, (mede)grondlegger van de huidige Hei neken Fanfare, overleden. In 1959 verzocht de directie van Heineken 's-Hertogenbosch de toenmalige beroepsmilitair De Leeuw om een tamboerkorps op te richten. Dit korps is in de loop der jaren uitgegroeid tot het Percussion Ensemble en de Fanfare die het nu is. Patje is tot 1984 in dienst geweest, waarna hij van een mooi en goed korps afscheid heeft genomen. Na jaren hebben de Fanfare en het Percussion Ensemble tijdens het 45-jarig bestaan (2004) een aubade gebracht in de vorm van een speciaal ingestudeerde mars en optreden met trompetterkorps. Dit alles in de vorm en muziek die hij destijds heeft geleid. Op 1 mei hebben enkele (bestuurs)leden en oud-leden hem, samen met familie en vrien den, uitgeleide gedaan in het crematorium in Vlijmen. John Menkehorst Voorzitter Heineken Fanfare Ik ben Vince Nederkoorn, 14 jaar en speel mee in het A-orkest bij de Heineken Fanfare. Ik heb afgelopen 14 april mijn A-diploma gehaald, vandaar dit stukje. De dag begint normaal best vroeg als je op examen gaat, maar bij mij was dat niet het geval. Ik was pas om tien over half vijf aan de beurt, dus kon ik nog even gauw naar de les om de laatste puntjes op de i te zetten. Iets voor vier uur kwamen we aan in Tilburg bij het Centrum voor amateurkunst (leuk woord). We gingen naar binnen. Op de derde verdieping even melden. Terug naar de tweede verdieping en meteen de spulletjes klaar zetten. Nou ja klaar zetten, overal vandaan halen, want we hadden alleen een cow bell bij ons. De examinator kwam binnen en we konden beginnen. Alles ging wel goed, maar natuurlijk mis je weer een paar nootjes die je normaal wel altijd goed doet. Het was zo voorbij, zoals iedereen ook al tegen me zei. Wachten op de uitslag, en wachten, en wachten. Eindelijk na een kwartier, dat wel een hele dag leek, werd ik opgeroepen om naar de derde verdieping te komen. Weer een paar trapjes op. En ik kreeg de uitslag: 48.5 punten dus gemiddeld een 8.1. Dus kon ik met een diploma op zak terug naar 's-Hertogenbosch. Vince Nederkoorn 19e jaargang 2007 Hoofdredactie Fanvaria: Ries van den Bogaert (riesvdbogaert@home.nl) Correspondenten: John Hannink Leo Donkers Franka Willems-Netten Dagelijks bestuur: John Menkehorst Niek van den Biggelaar Natalie Dekkers Beschermvrouwe: Mevr. C.L. de Carvalho- Heineken Kijk ook eens op de website van de Heineken Fanfare www.heinekenfanfare.nl Fanvaria Groetjes, De een was met Koninginnedag enthousiast om de blik op de koningin, een ander om de stevige hand van prinses Laurentien. De ouders van bugelspeler Brian vonden het concert van de fanfare met Do een TOP concert. Op verzoek van de redactie een verslag van Brian, (13 jaar). Op 30 april 2007 was het zover. Het optreden met Do op Koninginnedag. Na flink te hebben geoefend aan onze stukken, de laatste zaterdag ook met Do en haar combo, konden we 's-Hertogenbosch eens laten horen wat we allemaal in onze mars hadden. Letterlijk en figuurlijk, want we speelden enkele marsen en die herhaalden we ook nog. Gelukkig werden we toch uitversterkt en daardoor besloot Georges Moreau dat we Riverdance konden spelen. Hierna stond de markt op zijn kop doordat de koningin langskwam. Er werd flink gespeeld en gezongen toen de koningin er was, met onder andere het lied 'Brabant' van Guus Meeuwis en het lied 'En nou die hèndjes de lucht in'. We startten het concert met het nummer 'Summon the Heroes'. Na een luid applaus voor het openingsnummer, werd ze dan eindelijk aangekondigd door Albert West. "Dames en Heren, hier is ze dan, geef haar een warm applaus, hier is Do." De eerste tonen waren er nog niet uit, of het werd een gekkenhuis. Ik heb nog nooit een publiek zo hard horen schreeuwen en toejuichen. Do opende met het lied 'Beautiful Thing'. Na dat lied kwam het prachtige nummer 'Heaven' van Bryan Adams. In de lange rust voor de Heineken Fanfare vertelde Do dat ze vroeger elke dag voor de spiegel in de badkamer met een haarborstel stond te zingen. Voor het volgende nummer, 'Nine to Five', wil ik even iets kwijt. Wat konden de back vocals goed zingen zeg, één dame viel me heel erg op, die liet in dit nummer horen wat ze allemaal wel niet kon. Het werd bijna een rapconcert. Ook werden de nummers 'Make it happen' en 'Sending me roses' gezongen en gespeeld. Voorbij Met het lied 'Voorbij' liet Do de hele markt zingen. Dit kwam omdat haar collega, Marco Borsato die dat lied met haar zingt, er niet bij kon zijn. Dus toen waren de Bosschenaren even zangers en zangeressen. Na een luid applaus, waaronder ook van onze kant voor het publiek, omdat ze de sterren van de hemel hadden gezongen, brak het laatste nummer aan, 'Can't get enough'. Dit was de afsluiting van ons concert. We kregen, samen met Do, haar band en de dansers en danseressen een geweldig applaus. Ik vond het een heel geslaagde dag, en ik denk dat iedereen dat met me eens is. Brian Bonga UITGAVE VAN HEINEKEN NEDERLAND

Heineken Brouwerij Nieuws | 2007 | | pagina 6