Zwaailampen bij aftrap Safety Pilaar Oproep aan onze BHV'ers en EHBO'ers Op 15 juli vliegt Henk Wymenga met zijn vrouw Caroline, de dochters Fokje (10) en Lycke (7) en hond Pepper naar Puerto Rico. Na bijna 6 jaar leiding gegeven te hebben aan achtereenvolgens de afdeling Brouwen en Verpakken wacht hem een prachtige uitdaging overzee. |T| 'S-HERTOGENBOSCH NIEUWS Wat gaat Henk er precies doen? Henk: "Als regional supply chain manager Heineken Americas ga ik helpen alle logistieke activiteiten, van productie tot logistiek en distributie, te stroomlijnen. Mijn werkgebied loopt van Canada tot het zuidelijkste puntje van Chili. In dat gebied heeft Heineken zowel eigen brouwerijen als deelbelangen. Standplaats van ons gezin wordt Puerto Rico, waar het prachtig wonen is maar dat ook erg strategisch ligt. Zo hou ik het aantal uren jetlag binnen de perken." Meer afstand In 's-Hertogenbosch vond Henk het een voorrecht om dicht op het dagelijkse werkproces te staan. Henk: '"s-Hertogenbosch is een grote brouwerij met heel veel producten. Elk uur van de dag moet het goed zijn, dat kan alleen als je processen continue blijft verbeteren. Als ik in beelden denk, dan zie ik voor me dat we vroeger in 's-Hertogenbosch heel goed waren om 10 ballen tegelijk in de lucht te houden. Die eigenschap hebben we weten om te draaien in een structurele aanpak die gebaseerd is op het voorkomen van problemen. Zo blijft er altijd iets te verbeteren. Ik heb het heel leuk gevonden dat we als management heel nauw contact hadden met de werkvloer. Dat is toch de graadmeter of medewerkers ook iets met je beleid kunnen. In Puerto Rico zal ik veel meer afstand moeten houden. Het is niet mijn taak om de details te zien. Om mijn werk goed te doen moet ik juist meer afstand houden zodat ik het geheel kan overzien." 's-Hertogenbosch mondiale topspeler Henk kijkt heel positief terug op zijn 'Bossche' jaren. "Ik kwam hier echt blanco binnen, ik had geen beeld van Brabant en ook niet van de brouwerij hier. Ik denk dat we met zijn allen een goede verandering hebben neergezet. 's-Hertogenbosch is van een middelmatige speler een mondiale topspeler geworden. Het mooie van de cultuur in 's-Hertogenbosch vind ik dat de wil aanwezig is om steeds weer samen te zoeken naar dat tandje hoger. Tegelijk is er ook respect voor elkaar; mensen hebben het hart helemaal op de juiste plaats. Ik ben heel blij dat ik met goede collega's heb kunnen bijdragen aan deze cultuurverandering. Het was een mooie tijd. Alle ervaring en kennis die ik hier heb opgedaan neem ik straks in mijn koffertje mee naar beide Americas." Op donderdag 24 mei is er voor Henk een afscheidsbiertje in de Amsteltaveerne. Donderdag 10 mei vond de aftrap van de TPM Safety Pilaar plaats. Gedurende de gehele dag zijn alle productieploegen, ondersteunende afdelingen en de op de brouwerij aanwezige buitenfirma's geïnformeerd over de doelstellingen van de Safety Pilaar! Die doelstellingen zijn het beschermen van de medewerkers, het verminderen van risico s en vooral ook het creëren van een veilige werkplek. In de bedrijfskantine is op ludieke wijze de start kenbaar gemaakt. Collega's, getooid met een helm met zwaailicht, deelden folders en veiligheidshesjes uit met de opdruk: veiligheid begint bij jou! Op 30 juni staat weer de Heineken Wandeltocht op de agenda. Zo'n 1.100 wandelaars zullen hier aan deelnemen. De tocht geldt als de laatste trainingstocht voor de Vierdaagse van Nijmegen. Veel wandelaars doen er dan ook graag aan mee, ook al omdat het evenement hoog staat aangeschreven vanwege de goede verzorging en begeleiding. Voor die taak zoeken we nog een tiental Bedrijfshulpverleners (BHV'ers) of EHBO'ers om de posten te bemannen. We roepen al onze BHV'ers en EHBO'ers op zich op te geven als vrijwilliger. De 1.100 deelnemers rekenen op u. Zonder goede begeleiding en verzorging is dit evenement niet mogelijk. Geïnteresseerden kunnen zich aanmelden bij Gerard Weber (073 - 620 9105) of Lucien Stabel (073 - 620 1893). 's-Hertogenbosch als logische opstap naar Puerto Rico i^v i". - - 2* Sim UITGAVE VAN HEINEKEN NEDERLAND

Heineken Brouwerij Nieuws | 2007 | | pagina 4