T Hengelsportvereniging Heineken 's-Hertogenbosch 290 kilometer fietsen voor een goed doel Afscheid Gerrit Vissers Personalia 'S-HERTOGENBOSCH NIEUWS 0 We schrijven het jaar 1957, de Bossche brouwerij was nog in het beginstadium, maar toch al vol van activiteiten. Zo waren er ook enkele mensen die wilden komen tot oprichting van een hengelsportvereniging. Op 6 februari kwam het tot oprichting van de Hengelsport Vereniging Heineken. In maart van dat jaar volgde voetbalvereniging Heineken dat voorbeeld. Op 1 mei kreeg de Personeelsvereniging gestalte. De hengelsportvereniging ging van start met 9 leden, maar naarmate de maanden verstreken en er steeds meer mensen kwamen werken, groeide ook het leden aantal snel, zodat moest worden uitgezien naar een eigen viswater. Het toenmalige bestuur kwam er achter dat er een particulierviswater, De Putterswiel (kleine wiel), te huur was. Dit water was ha. groot, groot genoeg om mee te beginnen en zo werd besloten om dit te huren. In 1958 werd toegetreden in de Algemene Hengelaarsbond en vanaf dat moment raakte de vereniging in een stroomversnelling. In januari 1959 kon het bestuur zijn tweede viswater huren en wel de Oude Kamp (grote wiel). Deze was ruim 11 ha. groot. Spoedig hierna volgde de jaarlijks terugkerende ontmoeting tussen de vissers van Rotterdam en 's-Hertogenbosch, elk jaar weer een mooie en sportieve ontmoeting! Ook werd een begin gemaakt met de jaarlijkse ontmoetingen tussen de verschillende vestigingen (sportdag). Hierin deden de vissers van 's-Hertogenbosch een aardige duit in het zakje; menigmaal werd de eerste prijs gehaald op het onderdeel hengelen. In de eerste jaren waren de twee belangrijkste evenementen buiten de sportdagen, het koningsvissen en het dagje uit naar de Oosterschelde. Het kwam meerdere keren voor dat we zoveel aanvragen hadden dat we twee maal achter elkaar naar het zoute water moesten gaan om iedereen tevreden te stellen. In 1966 ging de Putterswiel over naar de gemeente 's-Hertogenbosch en in 1969 de Oude Kamp naar het waterschap de Dommel. Gelukkig konden wij als vereniging zowel van 's-Hertogenbosch als van het waterschap blijven huren wat tot op de dag van vandaag zo is gebleven. In 1974, de eerste dames hadden zich ook reeds bij de vereniging gemeld, werd besloten om ook een wedstrijd koningsvissen voor dames en de jeugd in het programma op te nemen. Dit bleek ook een succes, want nog steeds wordt zowel bij de dames als bij de jeugd fanatiek gestreden om de hoogste eer. In het voorjaar van 1975 werden contacten gelegd met Volkstuinvereniging Pastoor Barten die tegenover de Putterswiel was gelegen. Deze mensen hielden toezicht op het viswater om zwartvissen te voorkomen. Hieruit kwam de jaarlijkse koppelwedstrijd voort tussen onze vereniging en die van de Volkstuinen. Dit sloeg zo goed aan dat wij dit jaar al een 12 K jarige vriendschap kennen. In 1983 werd ook contact gelegd met de hengelsportvereniging PTT zodat we vanaf dat moment regelmatig wedstrijden organiseerden met deze twee verenigingen. In 1984 werd gestart met het organiseren van een Paaseierenwedstrijd en een vleesconcours. Voor de eerste wedstrijd schreven 36 leden in. Na drie jaar blijkt dat dit enorm is aangeslagen. Op dit moment zitten wij op 75 a 80 deelnemers. In de tussenliggende jaren werd door diverse leden van de vereniging deelgenomen aan grote evenementen zoals: Brabantse kampioenschappen, 6 uur vismarathons selectiewedstrijden voor het Nederlands kampioenschap en de wedstrijd om de Heineken wisseltrofee. Het huidige ledenbestand bedraagt momenteel 131 leden en regelmatig worden er nog nieuwe leden ingeschreven. Ter afsluiting werd op 5 september onder ideale weersomstandigheden het jubileum concours vervist. De opkomst was met 72 deelnemers goed te noemen. Na de wedstrijd bleek dat er in totaal 4.650 cm. vis was gevangen oftewel 277 stuks. Ter afsluiting van het jubileum jaar volgde 's avonds een gezellig samenzijn in het Heineken Ontspanningscentrum, waaraan 215 personen deelnamen. Het bestuur was ook bijzonder ingenomen met het feit dat de bedrijfsleider met echtgenote alsmede het hoofdbestuur van de Personeelsvereniging op deze avond aanwezig waren. Gedurende deze avond werden de heren H. Kappen en IJ. Geertsema benoemd tot erelid. Zij zijn de enige twee leden die vanaf het begin tot op heden nog steeds actief zijn in de vereniging. Beiden kregen een oorkonde en de bijbehorende gouden speld uitgereikt, wat ze beiden zeer konden waarderen. Ook werd het hierbij behorende bloemetje niet vergeten. Al met al kunnen wij als bestuur terugzien op 30 jaar goed verenigingsleven. We spreken de wens uit dat dit zo nog vele jaren zal doorgaan. Verder willen wij de mensen van het eerste uur alsmede de besturen die ons zijn voorgegaan allen bedanken wat zij voor onze en hun vereniging hebben gedaan. De enige grote tegenslag die de vereniging in deze jaren heeft moeten incasseren, was een massale vissterfte in de Kleine wiel in het jaar 1982. Gelukkig heeft de visstand zich zodanig hersteld dat we weer van een goed en gezond viswater mogen spreken. Wilt u lid worden of meer info, neem dan contact op met Jos Belt of John Elands. Na 2 maal de tachtig kilometer van de Langstraat te hebben gelopen, hebben we met een groep vrienden weer een andere uitdaging opgepakt. In de nacht van 14 op 15 september 2007 vertrekken we - ongetraind - voor een tocht van 290 km van Groningen naar Vught. Wij willen deze tocht binnen 24 uur afleggen met verschillende vervoersmiddelen, zoals een autoped, per tandem en op een gewone fiets. We ondernemen deze actie omdat vrienden van me hun zoontje Max verloren die aan de vreselijke huidziekte EB leed. EB staat voor Epidermolysis Bullosa; een zeldzame en meestal ondraaglijk pijnlijke huidafwijking. Max is helaas maar 9 weken oud geworden. We rijden deze tocht voor een speciaal en goed doel: een vakantiehuis voor kinderen met EB. Er is inmiddels een stichting opgericht, genaamd Het Vlinderkind. Deze stichting heeft voor ogen om een vakantiehuis op te zetten voor kinderen met EB. Hier is veel geld voor nodig. Wij willen graag ons steentje bijdragen en zo is het idee ontstaan om te gaan fietsen voor EB en door middel hiervan geld in te zamelen voor het vakantiehuis. Voor meer informatie kun je kijken op internet: www.fietsenvooreb.nl Alvast bedankt voor je interesse, Swiep de Bever. 21-05-2007 Op 14 mei vond de afscheidsreceptie plaats van Gerrit Vissers in Het Proeflokaal. Het was een zeer gezellige receptie met volop familieleden, vrienden en (oud)collega's. Gerrit was op 17 april 2007 37,5 jaar in dienst van Heineken. Marinus van Dorst, die Gerrit ook al 37,5 jaar kent, sprak Gerrit toe. Hij vertelde onder meer dat Gerrit door de jaren heen altijd foutloos en correct werkte. Zelfs het nieuwe systeem WMS heeft hij zich heel snel eigen gemaakt. Een leuke anekdote is dat Gerrit, toen de drankenhandel Van Dorst- Liebrand-Olderaan BV naar 's-Hertogenbosch verhuisde, een Volkswagenbusje kocht en de collega's allemaal naar Den Bosch bracht. Met de reiskosten van alle mensen uit Schaijk onderhield hij het busje! De heer P.H.M.M. Hezemans, technoloog, is op maandag 7 mei a.s. 25 jaar getrouwd met mevrouw H.W.C. van Lieshout. De heer J. Fonteijn, industrieel schoonmaker, is op zaterdag 19 mei a.s. 25 jaar getrouwd met mevrouw C.A.P. Verhagen. Uit dienst: per 01-05-2007: Dhr. R.A.G.P. Lemmens, Verpakken) per 01-05-2007: Mevr. G. van der Heijden (BTD) per 01-05-2007: Dhr. H.H. van der Horst (Verpakken) per 01-05-2007: Dhr. H.A.A. Vink (Verpakken) per 05-05-2007: Dhr. G.F.A. Werner (Verpakken) per 01-06-2007: Dhr. J.W.P.R. van Gendt (Verpakken) per 01-06-2007: Dhr. J.P.M. Gouwy (TD Verpakken) Jubilea: Dhr. J.N.M.A. Esman (Verpakken) 12,5 jaar op 21-05-2007 Mevr. L.J.M. Theunisz - v.d. Broek (KWD) 12,5 jaar op 21-05-2007 Mevr. N.H.M. Zegers (KWD) 12,5 jaar op Dhr. G.F. Weber (Beveiliging) 37,5 jaar op 15-06-2007 Dhr. H.J. Knops (Verpakken) 37,5 jaar op 27-06-2007 Receptie: Afscheidsreceptie van de heer J.J.H.M. Wijnen op donderdag 21 juni a.s. om 15.30 uur in de Cambrinuskelder te 's- Hertogenbosch. De heer Wijnen is thans werkzaam binnen de afdeling BED. UITGAVE VAN HEINEKEN NEDERLAND

Heineken Brouwerij Nieuws | 2007 | | pagina 3