Cadeau Personeelsvereniging voor alle medewerkers Club Alweerweg Heineken Wieier Toer |T| 'S-HERTOGENBOSCH NIEUWS Afgelopen nummer stonden we al zeer uitvoerig stil bij het 50-jarig bestaan van onze Personeelsvereniging Heineken 's-Hertogenbosch. Aan twee clubs binnen de vereniging konden we vanwege ruimtegebrek geen aandacht besteden, de visclub en de wielerclub. We maken dat hieronder meer dan goed. Ter gelegenheid van het 50-jarig bestaan stelt de Personeelsverening Heineken 's-Hertogenbosch een aandenken beschikbaar. Het aandenken, bestaande uit een 12-pack en een design opener, wordt ter beschikking gesteld aan alle actieve Heineken medewerkers op de brouwerij, deze zijn namelijk per definitie lid van de PV, aan de anders actieve medewerkers, die lid zijn van een van de subverenigingen. Zij kunnen dit aandenken in de maand mei en juni, op vertoon van hun bierkaart, afhalen In het PUM. Familieleden die lid zijn van een subvereniging krijgen het cadeau uitgereikt via het bestuur van de betreffende subvereniging. Tot slot wil het bestuur graag nog laten weten dat het zeer eenvoudig is om lid worden van een of meerdere verenigingen. Voor de jaarlijkse contributie hoeft u het niet te laten. Heeft u meer vragen over de PV of een van de onderafdelingen dan kunt u altijd terecht bij de leden van het hoofdbestuur of van het bestuur van de betreffende onderafdeling. Op de foto het hoofdbestuur: voorzitter Gerard Konincks (tst 1861), secretaris Liesbeth van Kaathoven (tst 9326), penningmeester Marieke Stakenburg (073 6412578). worden zonder de steun van sponsoren en op zijn fiets, zodat men niet weet hoe lang tal van mensen die de weg wisten om te of hoe hard men fietst. Dit geldt ook voor de overnachten via dochter ondernemingen of tijdrit die over 25 km gaat. brouwerijen van Heineken in het buitenland. Ook waren er 3-daagse tochten naar de Ook is onze vereniging bijzonder trots op mouterij Albert in België én naar Limburg het feit dat zij iedere week een volgwagen op uitnodiging van de Brandbrouwerij en de hebben. Cor van de Wiel, oud medewerker, Ridderbrouwerij. We zijn daar zeer gastvrij rijdt al zo'n twintig jaar met zijn auto achter ontvangen en werden er goed verwend. de groep aan met reservewielen en ander De laatste jaren zijn er de onvergetelijke 3- onderdelen. Na afloop van iedere tocht is daagse tochten door Nederland, waar ook be- het mogelijk om nog gezellig na te praten drijfsleider G. Meijer actief aan deelnam. Dit en een drankje te pakken in het HOC, waar jaar gaat Alweerweg eind mei een 6-daagse we iedere week vertrekken en samen weer fietstocht maken naar Zwitserland. Op 31 mei eindigen, komen we aan in Chur. Deze tocht maken we samen met 15 collega's uit Zoeterwoude. Meer interesse? Neem contact op met een van onze contactpersonen: De club bestaat op dit moment uit ongeveer 40 leden. Iedereen die bij Heineken werkt Ruud Mandingers, beveiliging kan lid worden. Elke eerste zaterdag na car- Alex de Lang, afdeling verpakken naval stellen de fietsers tijdens de openings- Frans van der Velden, afdeling verpakken vergadering zelf de tourkalender samen. Mart Martens, afdeling kelderbier transport De tweede zaterdag na carnaval begint het fietsseizoen dat duurt tot de laatste zaterdag in oktober. Alweerweg is dus liefst acht maan den van het jaar actief en gezond bezig. De eerste tocht wordt de Snerttocht genoemd, omdat er na de tocht voor iedereen snert aanwezig is. De andere tochten en het aantal kilometers ervan worden door de leden zelf ingevuld. Elke zaterdag is het voor de fietsers een vraag waar zij naartoe fietsen, omdat iedere week iemand anders de leiding heeft. Een traditietocht is de Koninginnenrit op 30 april. Deze tocht van 160 km gaat naar Berg en Dal; na afloop brengen we met een oranje bitter natuurlijk een toost uit op de koningin. Ook hebben wij ieder jaar een koppeltijdrit en een tijdrit op het programma staan. De koppeltijdrit is een rit van een 60 km. Twee fietsers vormen een ploeg. Zij geven op hoe lang zij over de 60 km fietsen. Natuurlijk heeft men geen horloge of kilometerteller De Heineken Wieier Toer Club (HWTC) Al weerweg is opgericht in de zomer van 1978. Volgend jaar bestaat deze club dus alweer 30 jaar. Tijdens een oprichtingsvergadering werden er plannen gemaakt, doelstellingen vastgelegd, een bestuur gekozen en meer van die zaken die nodig zijn om een soepel lopende vereniging op de pedalen te krijgen. De naam 'Alweerweg' werd door de leden gekozen, omdat men zeker wist dat het thuis front met deze opmerking zou komen. Het logo werd ontworpen door de toenmalige groepsleider R. van Bavel. Het eerste bestuur bestond uit voorzitter H. Bohmermann, secre taris P. Haans en penningmeester L. van Rooy. Afgesproken werd iedere zaterdag een tocht te rijden. De afstanden en de snelheden waren toen nog niet zo groot, een gemid delde van 22 km/u was hard genoeg. Dat ligt nu wel anders! Als we nu onder de 30 km per uur hebben gefietst, zijn we niet tevreden en geven we het materiaal of het slechte weer de schuld. De eerst grote tocht die door onze vereniging gefietst werd was een 'kleintje IJsselmeer', georganiseerd door onze collega's uit Am sterdam. In juni 1980 werd door HWTC de Concernfietstocht georganiseerd, een tocht van 130 km. De toenmalige bedrijfsleider Scheltema fietste de tocht op zijn gewone fiets mee. Daarna kwamen er de tochten naar het buitenland, onder andere een 9-daagse rit naar Strassbourg op uitnodiging van bedrijfsleider de Voogd. In 1988 heeft de vereniging een 8-daagse tocht gemaakt naar Pedevena in Italië en de laatste grote tocht was in 1993 naar Komarom in Hongarije. Natuurlijk konden deze tochten niet gemaakt UITGAVE VAN HEINEKEN NEDERLAND

Heineken Brouwerij Nieuws | 2007 | | pagina 2