Biljartvereniging Wandel met ons mee! Heineken Motor Club 'S-HERTOGENBOSCH NIEUWS 0 (opgericht in 1963) Omstreeks april 1963 waren er enkele heren die de koppen bij elkaar hadden gestoken, om een biljartclub op te richten. Er werden op het bedrijf verschillende men sen aangesproken om te vragen of er animo bestond voor een biljartclub. En die was er wel degelijk. Het voorlopige bestuur werd gevormd door de heren Vogel, van Gogh, en Kapteins. Het biljarten was op vrijdagavond, bij Café De Roode Leeuw. Ook is hier nog een sportdag georganiseerd tussen Rotterdam, Amsterdam en Den Bosch. Al met al was de Heineken Biljartclub geen lang leven bescho ren in De Roode Leeuw, want de eigenaar zei dat we heineken-medewerkers waren en vond dat we dan dus ook maar flink moesten doordrinken. Maar er waren verschillende leden bij die daar niet van gediend waren. Gelukkig kwam er een oplossing: Er konden twee biljarttafels gekocht worden uit de opbrengst van de sigaretten-automaten. Deze werden geplaatst in de kantine van de brouwerij. Op 22 mei 1963 werd er een definitief bestuur gekozen, bestaande uit Voorzitter de Heer Kapteins, Secretaris de Heer van Doremalen en Penningmeester de heer van de Akker. Er werd eigenlijk maar wat in het wilde weg gebiljart en er was steeds minder animo omdat het bestuur niet echt goed draaide. Het gevolg was dat er steeds minder leden op de clubavonden aanwezig waren. Het was zelfs zo dat de biljartclub uit elkaar dreigde Wandelsportvereniging Heineken is er voor alle Heineken medewerkers, onge acht de vestiging waar je werkt. Onze ge schiedenis gaat ongeveer net zo ver terug als die van de PV zelf. Anekdotes genoeg over hoe het begon en wat er allemaal werd ondernomen. Rode draad door dit alles is passie voor het wandelen! Want dat hebben onze leden. Er wordt gewandeld in binnen- en buitenland, lange afstanden en soms kortere tochten, bij regen en zon neschijn. We nemen (individueel) deel aan wandeltochten, maar organiseren ook zelf een Wandeldag. Deze Heineken Wandeldag vindt jaarlijks eind juni/begin juli plaats en daar doen gemiddeld zo'n 1.000 wande laars uit het hele land aan mee. Hoogtepunt in het wandelseizoen is wel deelname aan de Nijmeegse Vierdaagse. Een compleet verzorgde midweek in 'ons' pension, véél gezelligheid en ook nog wat kilometers te wandelen iedere dag. Voor wie daarmee nog niet genoeg heeft van wandelen, is er vaak nog een tweede wandelevenement in binnen- of buiten land, waar als vereniging aan mee wordt gedaan. Het seizoen wordt ergens in oktober afgesloten met een feestavond voor leden, partners en alle vrijwilligers, die ons gaan deweg het jaar helpen bij de verschillende activiteiten/evenementen. Voor meer informatie kun je terecht bij Gerlinde Kusters (073-6209797 of g.kusters-buurman@heineken.nl). te vallen. Toen is Dhr. Van Doremalen in 1965 begon nen aan een geheel nieuwe competitie opzet, hij gaf hier zoveel publiciteit aan op publicatieborden en in de kantine, dat het le denaantal met sprongen omhoog liep en de clubavonden weer gezellig en druk bezocht werden. Dit was een klein stukje uit de oprichtingspe riode van de Heineken Biljart Club. De club telt op dit moment nog zo'n dertig leden. Er wordt jaarlijks een onderlinge competitie gespeeld op de vrijdagavond.van september tot juni. Regelmatig spelen we op dins dagavond tegen een club uit Den Bosch of omgeving, Elk jaar in maart is er ons nederlaagtoernooi, waarvoor 16 clubs worden uitgenodigd. De club die ons de grootste nederlaag toebrengt, is de winnaar van het toernooi. Verder worden jaarlijks de zgn. Paasdrive en Kerstdrive georgani seerd, waarbij er weer volop kan worden gesjoeld, en een kaartje kan worden gelegd. rikken of jokeren) Wil je eens vrijblijvend langskomen voor informatie over onze club, of wil je lid worden? Wij zijn er elke vrijdagavond vanaf 19.00 uur. Namens het Bestuur, Th. Bastiaans, De club is een tiental jaren geleden ontstaan uit een club van enthousiaste motorrijders die het leuk vonden om gezamenlijk hun hobby uit te voeren. Vanaf de maand april t/ m de maand november wordt er elke eerste zondag van de maand een toertocht georga niseerd. We starten bij het H.O.C. (open vanaf 09.30). Soms is het een korte rit maar we zijn ook wel eens de gehele dag onderweg. Toertochten kunnen al dan niet in combina tie worden gemaakt met het bezoeken van evenementen zoals de motorbeurs of speci ale merken dagen. Is er een leuke toertocht georganiseerd door andere motorclub dan wordt ook daar aan deelgenomen. Ergens in september hebben we ons mo torweekend richting Sauer- land, Eiffel of Ardennen waar we een gezel lig samenzijn combineren met zeer fraaie toertochten in het gebied waar we zijn. De (verplichte) smaaktest van het lokale bier wordt gelaten ondergaan.. Onze motorclub is er voor Heineken mede werkers en partner. Ook inwonende ge zinsleden kunnen lid worden. Mocht je een introducé mee willen nemen dan kan dat ook, iedereen is welkom. Naast de contri butie (€17,50) wordt er wel een bijdrage gevraagd. Leden betalen €2,50 en niet leden €5,-. In dit bedrag zit een versnapering in de vorm van koffie met iets lekkers, andere kosten zoals b.v. overtocht met de pont en uiteraard de garantie voor een leuke en gezellige dag. Omdat we dus een Motor Toer Club zijn mijden we de snelweg zoveel mogelijk en rijdend over de provinciale binnenwegen sta je soms versteld van de schoonheid van je eigen omgeving. Mocht je interesse hebben om lid (lid worden kunnen alleen Bossche medewerkers) te worden, een keer mee te rijden of heb je nog andere vragen neem dan contact op met: Krijn van Marion tst 1386 Walter Leijtens tst 1460 Secretaris UITGAVE VAN HEINEKEN NEDERLAND

Heineken Brouwerij Nieuws | 2007 | | pagina 5