PERSONEELSVERENIGING WORDT 50! Heineken Dart Vereniging 'S-HERTOGENBOSCH NIEUWS Q Op 1 mei bestaat de Personeelsvereniging Heineken 's-Hertogenbosch 50 jaar. Een reden voor het huidige hoofdbestuur om de PV in het Brouwerij Nieuws eens extra onder de aandacht te brengen. Je vraagt je misschien nu af hoe het komt dat de PV al 50 jaar bestaat en de brouwerij nog niet. Dat komt dus omdat in 's-Hertogenbosch eerst een legkelder en een bottelarij ge bouwd zijn en daarna pas een brouwhuis. In het archief van de Personeelsvereniging zijn handgeschreven notulen gevonden waarin staat dat op 25 april 1957 er een eerste bijeenkomst is geweest om te komen tot de oprichting van een Personeelsvereni ging om samen buiten werktijd gezellig en ongedwongen met elkaar bezig te zijn met sport, spel of cultuur. Tijdens deze bijeenkomst is er een voorlopig dagelijks bestuur in het leven geroepen en zijn er afspraken gemaakt om onder het per soneel een enquête te houden over de moge lijk op te richten diverse onderafdelingen. Op 15 mei dat jaar is besloten door het voor lopige bestuur dat de oprichtingsdatum van de Personeelsvereniging 1 mei 1957 is. Kort daarna zijn de eerste onderafdelingen opge richt en wel voetbal, tafeltennis, hengelsport en een kaartclub, de afdelingen die volgens de enquête het hoogste scoorden. Datzelfde jaar is er ook nog een muziekclub opgericht en heeft het bestuur van de PV voor het eerst het Sinterklaasfeest georgani seerd, wat zij samen met de besturen van de onderafdelingen en verschillende aange sloten leden nog steeds ieder jaar met veel plezier doet. Ook Sint en Piet komen uit eigen gelederen en sommigen doen dat al meer dan twintig jaar. In de eerste jaren van de Personeelsvereni ging was er al een grote verscheidenheid aan onderafdelingen zoals voetbal, vol leybal, badminton, schermen, tafeltennis, hengelsport, fotoclub, biljart, toneel, cabaret, muziek en een tamboercorps. Van deze onderafdelingen zijn er in de loop van de tijd enkelen ter zielen gegaan en soms ook weer opnieuw opgericht. Tot 30 oktober 1982, de datum waarop het HOC officieel is geopend en de PV een eigen verenigingsgebouw kreeg, gebruikten de aangesloten clubs de kantine van de brou werij of diverse gehuurde ruimten in de stad voor hun activiteiten. Over de op dit moment bestaande onderaf delingen kunt u hieronder het een en ander lezen. Lid worden van een of meer verenigingen is eenvoudig en voor de jaarlijkse contributie hoef je het niet te laten. Mocht u verder nog vragen hebben over de PV of een van de onderafdelingen dan kunt u zich altijd wenden tot het hoofdbestuur of het bestuur van de betreffende onderafdeling Eind 2000 vroegen 2 redactieleden van Brouwerij Nieuws zich af waarom er binnen de personeelsvereniging van Heineken er nog geen dartvereniging was. Dit terwijl deze sport enorm in opkomst was dankzij de successen van Raymond van Barneveld. Na plaatsing van een belangstellendenoproep bleek dat het de moeite waard was een poging te wagen om de huidige vereniging op te richten en kon de vereniging op 16 februari 2001 van start gaan. In het Heineken Ontspanning Centrum groeide de vereniging met c.a. 60 leden al snel uit zijn jasje. Na het eerste jaar werd nieuw onderdak aangeboden door het Heineken Percussie Ensemble die in hun oefengebouw,D n Ber; ruimte over hadden. Al snel werd er door diverse vrijwilligers een gezellig onderkomen gerealiseerd, met maar liefst 12 banen en een bar. Inmiddels bestaat HDV uit ongeveer 65 leden en kan er op de vrijdagavond volop gedart worden. Helaas moeten we i.v.m. recente ontwikkelingen binnen Heineken dit pand alweer verlaten en gaan we zeer binnenkort weer terug naar het H.O.C. Vrijdagavond blijft onze clubavond. Naast de competitie organiseert HDV ook verschillende evenementen per jaar. Inmiddels hebben we ook ons eerste lustrum gevierd en hadden we een zeer bekende darter te gast, Andy Fordham. Heeft U interesse, kom eens een keer langs en probeer zelf eens one hundred and eighty te gooien. U kunt ook kontakt opnemen met John Esman tel. 0610879829 of Ad Sluijter tel.6201989 of Ben Langenberg tel Groeten en misschien tot ziens, Ad Sluijter A O "IU-II °E »IBUW °L'. "■'"■rd3a UITGAVE VAN HEINEKEN NEDERLAND

Heineken Brouwerij Nieuws | 2007 | | pagina 3