HET CONCERT VAN LEO DONKERS Fanvaria TERUG NAAR HET H.O.C Colofon 'S-HERTOGENBOSCH NIEUWS Q 19e jaargang 2007 Hoofdredactie Fanvaria: Ries van den Bogaert (riesvdbogaert@home.nl) Correspondenten: John Hannink Leo Donkers Franka Willems-Netten Dagelijks bestuur: John Menkehorst Niek van den Biggelaar Natalie Dekkers Beschermvrouwe: Mevr. C.L. de Carvalho- Heineken Foto boven aan pagina: Henk van Esch Kijk ook eens op de website van de Heineken Fanfare www.heinekenfanfare.nl onze instrumenten op te slaan was voor de pauken niet toegankelijk. De deur moest verbreed worden. Terug naar 2002. Eindelijk hadden wij een eigen ruimte. Najaren rond gezworven te hebben op diverse locaties: de ziederij, het oude ontvangstgebouw, de mapro, leslokaal verpakken, bedrijfskantine, kantoorkantine, de oude portiersloge, vergaderruimten dienstgebouw 7e etage, oude filterruimte en het H.O.C., waren we blij met onze eigen repetitieruimte. Natuurlijk wisten wij wel dat er een keer een eind aan zou komen want het gebouw was slecht. Maar we hadden wel iets van onszelf. Toen bekend werd dat we uit D'n Bèr moesten, zijn er diverse gesprekken geweest tussen het bestuur en het management van Heineken. Helaas was er geen oplossing voorhanden. In een gesprek met het bestuur van de Personeelsvereniging hoorden we dat we welkom waren in het H.O.C. Er moesten wel wat aanpassingen komen, want de ruimte die we kregen om Het Percussion Ensemble en de Dartvereniging openden op 9 juni 2002 gezamenlijk D'n Bèr. We waren blij met de eigen ruimte. We wisten toen niet dat we er maar zo kort zouden blijven. Na ruim vier jaar vertoefd te hebben in D'n Bèr (het oude P.U.M.) zijn wij door bedrijfsomstandigheden weer terug in het H.O.C. Opgeknapt Op zaterdag 17 februari zijn er enkele leden van het P.E. en de verzorgersgroep aan de gang gegaan om het een en ander aan te passen. Rond de klok van 08.00 uur kon de verbouwing beginnen. De brede deur werd overgezet, de vloerbedekking gelegd, de gordijnen opgehangen en uiteindelijk zag het er weer netjes uit. Toch weer een ruimte erbij in het H.O.C. die toonbaar is, want het was wel een vergeten hoekje. Nadat we wat gegeten en gedronken hadden, gingen alle instrumenten over naar de nieuwe ruimte. En rond de klok van 14.00 was alles over. We hebben met elkaar nog wat herinneringen opgehaald en zijn daarna naar huis gegaan om carnaval te vieren. Ik bedank Gerard, Bertie, Ton, Bart, Roy, Henry en Theo de Boer voor hun inzet op carnavalszaterdag. Met muzikale groet, Fanvaria In September had ik een kaartje voor een concert van Gé Reinders in het Theater aan de Parade. Deze Limburgse volkszanger had enkele van zijn beste nummers laten bewerken voor harmonieën en fanfares, waaronder het inmiddels Top 2000 nummer 'Blaosmuziek'. Met kleine pretoogjes hoorde ik het nummer aan en zag het als een droom om dit nummer te gaan gebruiken voor het traditionele carnavalsconcert van de Heineken. Na een klein onderhoud had George Moreau de rechten verkregen om het nummer te mogen uitvoeren. De kans om het nummer te zingen heb ik met beide handen aangenomen. Met wat kleine wijzigingen in de tekst, aangezien deze in onvervalst Limburgs dialect staat, stond het begin vast voor het carnavalsconcert. Verzin maar wat! De commissie Carnavalsconcert probeert elk jaar in elke geleding een act te verzinnen. We hadden een kleine act verzonnen bij de mars Sempre Fidelis. Amper 3 weken voor het concert vroeg George of er ook nog wat met Rodeo gedaan kon worden. Ik ben toen maar snel aan het verzinnen gegaan en Theo is wat mensen gaan ronselen voor de act. Hij had 4 vrijwilligers gevonden die de moed hadden om mee te helpen: Bart, Fleur, Ben en Ries van het Percussion Ensemble. Met slechts 2 repetities, hebben zij de act gespeeld. In 6 minuten hebben zij een klein tafereeltje: Once Upon a time in Deuteren West neergezet waarbij de PR voor Heineken niet werd vergeten. Genieten Wat ook genieten was: de solo van Bianca Kuipers 'Pequena Czarda'. Pequena Czarda betekent 'klein dansje'. Ik weet zeker dat vele mensen bij het horen van deze mooie tonen moeite hadden om op hun stoel te blijven zitten. Na de solo volgde een groot changement op het podium. Er moesten tenslotte 3 drumstellen naar voren gesleept worden. Dit alles voor een spetterend slagwerkgedeelte in het nummer: a Tribute to George Gershwin. Een werkelijk schitterend nummer met prachtig spel van onze trompettisten met special Nieuw Zeelandse gueststar 'Maori'ce van Vught en een wervelend spetterende solo van Ton van de Veerdonk, Geert Nederkoorn en Henry Janssen op drums kwam de zaal lekker los. Toen was het tijd voor een lekker mars: Sempre Fidelis. Na een fluitje en een handzwaai van de kleine Max Cau werd een mini optocht in gang gezet met bijna alle deelnemers aan het concert. Ries voorop, daarna een heuse Kartonnen Bok met natuurlijk Jèntje Knuiman, De prins, UT en als laatste De Femmelie. Femmelie De Femmelie bracht in een medley van 11 minuut 11 een paar onvervalste Oeteldonkse krakers zoals: Ge mag oew rooje Rozen Houwe, Roddels en natuurlijk het o zo mooie Anoesjka. Voor mij werd daarna een drukke dag afgesloten. Samen met mijn eigen clubke Jong Telent en de Heineken hebben wij ons kwekfestijnnummer laten horen. De aanzet naar een nieuwe en dorstige carnaval want dorst had ik er wel van gekregen. Rick Deckers, Ingrid van de Langenberg, Jurgen van de Poel en niet te vergeten Theo Doomernik, zijn de drijvende krachten achter dit concert. Bedankt maar weer, al zullen we dit jaar toch maar weer 'eerder' moeten gaan beginnen. En wat mij betreft, ge ziet me wel terug: as Boer! Leo Donkers UITGAVE VAN HEINEKEN NEDERLAND

Heineken Brouwerij Nieuws | 2007 | | pagina 3