MUZIEK THEORIE EXAMEN Jong Talent: Brian Bonga \a 4 Colofon Hallo muziekvrienden en -vriendinnen, Ik zal beginnen met mezelf voor te stellen, want als beginnend muzikant bij de Heineken Fanfare zullen weinigen me nog (niet) kennen. Mijn naam is Sebastian van Bommel, ik ben 29 jaar en kom uit Drunen. Nu zie ik je al denken, wat moet een Drunenaar nou bij de Heineken Fanfare in 's-Hertogenbosch? Als liefhebber van muziek, gezelligheid en plezier kom ik al jaren met carnaval naar Oeteldonk. Zoals bekend organiseert de Heineken Fanfare al verschillende jaren een week voor Carnaval een Carnavalsconcert in het Theater aan de Parade in 's-Hertogenbosch. Na dit in 2005 voor de eerste maal te hebben meegemaakt, wilde ik dit muzikale feest in 2006 ook zeker niet missen. Zo gezegd, zo gedaan, het was weer een muzikaal spektakel waarbij de hele zaal in een feeststemming werd gebracht, fantastisch om dat mee te maken! Na afloop van dat concert werd door de gastheer medegedeeld dat de Heineken Fanfare op zoek was naar nieuwe mensen die graag muziek wilden maken. Deze mededeling was niet aan dovemansoren gericht en zo is het (muzikale) balletje gaan rollen. Basis lessen Na een kennismakingsgesprek met opleidingscoördinator Hans Sliphorst kreeg ik groen licht om aan de opleiding te beginnen. Samen met drie andere aspirant muziekmakers, Mieke Schrover, Romano Houdijk en Yvonne Buiteman, begon ik zaterdagmorgen 2 september aan onze eerste muziektheorieles. "Noten worden geschreven in de notenbalk. Een noot kun je zien. Tonen zijn klanken en kun je horen" Bijgestaan door René Boogaarts begonnen zo mijn eerste schreden naar een muzikale carrière. Naast theorie waren er ook de klapoefeningen. Op het ritmisch getik van de voet van René werden dan achtste, kwart, halve en hele noten geklapt afgewisseld met gelijknamige rusten. Zo werd er wekelijks aandachtig geoefend om de fundamentele basis onder de knie te krijgen. Op 9 december jongstleden was dan het moment aangebroken waarop de aanwezige kennis en klapvaardigheden van ieder van ons werd afgetoetst. Iedereen had er na afloop wel 'n goed gevoel over. Dat vertrouwen werd op zaterdag 16 december bevestigd met de uitreiking van het certificaat cursus basisopleiding 'Muzikale Vorming' door voorzitter John Menkehorst. Met dit certificaat in handen kunnen we gaan starten met waar we met z'n allen lang naar hebben uitgekeken: het daadwerkelijk bespelen van een muziekinstrument! Sebastian van Bommel Sinds kort heeft het Fanfareorkest er een jonge muzikant bij. De redactie van Fanvaria vroeg hem zich voor te stellen. Mijn naam is Brian Bonga, ik ben 13 jaar en kom uit 's-Hertogenbosch. Mijn hobby's zijn: computeren, sporten en tv kijken, maar de leukste hobby is natuurlijk muziek maken. Ik ben begonnen met muziek maken bij mijn opa, op een trompet. Dit heb ik twee jaar lang gedaan. Maar er kwam een einde aan mijn derde lesboek, dus moest ik iets anders zien te vinden. Na lang na te hebben gedacht wat ik zou gaan doen: of ik nou moest stoppen, of naar een carnavals vereniging, of toch naar een fanfare gaan. Uiteindelijk heb ik toch gekozen voor de Heineken Fanfare. Ik zit daar nu ook 2 jaar bij, en ik heb het hier ontzettend naar mijn zin. Ik ben begonnen bij het Aspirantenorkest, nadat ik mijn A diploma had gehaald ben ik doorgegaan naar het Opleidingsorkest en sinds kort zit ik ook bij het Fanfare orkest. Omdat ik mijn B diploma nog niet heb, moest ik voorspelen voor Georges, de dirigent van het Fanfare orkest. Dit ging goed, dus hebben ze besloten dat ik voortaan mee mag doen met het Fanfare orkest. Ik speel er 3e bugel en ik zit naast John en Coen. Als het even niet wil lukken, omdat het moeilijk is, dan helpen zij gelijk. Ik zit er nu 3 weken bij en ook daar heb ik het ontzettend naar mijn zin. Ik ken al redelijk veel leden. Nu weten jullie iets over mij en ik zie jullie zaterdag weer. Groetjes, Brian *Tm i 19e jaargang 2007 Hoofdredactie Fanvaria: Ries van den Bogaert riesvdbogaert@home.nl Correspondenten: John Hannink Leo Donkers Franka Willems-Netten Dagelijks bestuur: John Menkehorst Niek van den Biggelaar Natalie Dekkers Beschermvrouwe: Mevr. C.L. de Carvalho- Heineken Kijk ook eens op de website van de Heineken Fanfare! www.heinekenfanfare.nl Fanvaria UITGAVE VAN HEINEKEN NEDERLAND

Heineken Brouwerij Nieuws | 2007 | | pagina 4