2006: GOED JAAR VOOR HNS! J VACATURES Deadline BHN 33 I 2 'S-HERTOGENBOSCH NIEUWS 2007 Andere exportmarkten die het meer dan goed deden zijn UK en Taiwan. Over de hele linie was groei te zien, mede dankzij de gunstige economische omstandigheden. De ontwikkelingen van Heineken Tapvat verliepen ook bijzonder gunstig. Alles wat we konden afvullen is verkocht en in Zoeterwoude staat een lijn klaar en is er nog een in aanbouw om verder te groeien en te professionaliseren. Trots mogen we ook zijn op de resultaten die we hebben geboekt in het TPM programma, waar HNS nu voorop loopt in West-Europa. Mede hierdoor hebben we sterke verbeteringen gezien in de prestaties van de verpakkingslijnen. Met de middelen die we hebben, ons wereldwijd sterke merk, de moderne brouwerijen en onze uitgebreide kennis van bier maken, verpakken en distribueren is HNS vastbesloten en doelgericht op weg naar een leidende positie in de bier wereld. Het recept daarvoor zal het komende jaar niet veranderen. We blijven ons op een strak georganiseerde manier met alleen de juiste dingen bezig houden. Doelgerichtheid, Uniformiteit, TPM en Verhogen van de Productiviteit zullen daarbij de belangrijkste thema's blijven. Het gaat niet vrij van pijn en offers en het mag ook duidelijk zijn dat de lat steeds hoger wordt gelegd, maar het staat vast dat we op de juiste weg zijn om nog tot in lengte van dagen hier met z'n allen trots terug te kunnen blikken op wat we hebben bereikt en met vertrouwen de toekomst in te gaan. Rest mij nog u en allen die u dierbaar zijn een voorspoedig en gezond 2007 toe te wensen." Peter Ploegmakers: "Ik wens jullie een spraakzaam jaar toe!" "Het jaar 2006 is weer een jaar geworden waarin veel van eenieder gevraagd is. De productie moest op volle snelheid draaien om aan de vraag vanuit de markt te voldoen. Op zich is dit positief, maar het bracht natuurlijk voor velen van ons ook extra werk met zich mee. Kijken naar 2007 Kijkend naar 2007, en wat er van de Bossche Brouwerij gevraagd wordt aan productie, maak ik me er toch wel zorgen over hoe we dat gaan doen. In 2006 is er veel overgewerkt en kijk ik naar dit jaar dan zal dat waarschijnlijk weer gebeuren. Ondanks dat het Management zegt dat wanneer de OPI's gehaald worden dit niet het geval zal zijn. Vanuit de Medezeggenschap is daarom ook duidelijk aangegeven dat we dit jaar gaan bekijken hoe het gaat en als er weer veel overgewerkt wordt, er in 2008 een duidelijk plan moet liggen om het overwerk terug te dringen. Angst Vandaag wil ik het ook eens hebben over angst, het woord angst heb ik afgelopen jaar regelmatig gehoord van collega's. Toen ik het woord 'angst' opzocht in de Dikke van Dale zei die er het volgende over: gevoel dat er onheil of gevaar dreigt. Als dat gevoel dus leeft onder medewerkers is er iets niet goed, want wij zijn als Bossche Brouwerij groot geworden door al die Medewerkers. Zij zijn degene geweest die door hun meedenken en praten deze Brouwerij groot gemaakt hebben. Als er dus een situatie aan het ontstaan is, die medewerkers uit angst ervan weerhoud om mee te praten. Is dit niet goed en zelfs als je daarover nadenkt, zorgelijk. Angst om tegen een leidinggevende te zeggen wat er leeft. Angst om te zeggen ik kan zaterdag niet overwerken. Angst om te zeggen hoe het beter zou kunnen. Angst om gewoon voor je mening uit te komen. Het is juist van essentieel belang om zonder angst zaken met elkaar te bespreken en daarvoor zou geen angst mogen zijn. Luisteren naar elkaar Deze zaken zullen door de leidinggevenden aangehoord moeten worden, want wil je samen iets bereiken dan moet je ook open staan voor eikaars mening. En ik zeg niet dat de leidinggevenden hier niet voor open staan, maar besef goed als je niks zegt weet die leidinggevenden ook niet wat je bezig houd. Beste collega's probeer die angst van je af te zetten, want in het jaar 2007 zullen we weer alle zeilen bij moeten zetten en door met elkaar te praten, kun je in ieder geval werken aan een goede sfeer, want die zal in alle hectiek nodig zijn om aan onze productie vraag te voldoen. En aan de Leidinggevenden wil ik vanaf deze plaats vragen, luister naar de Medewerkers en beluister het probleem vanuit de positieve kant, want de medewerkers willen net als ieder ander hier de toekomst van onze Brouwerij veilig stellen. Collega's, ik wens jullie een spraakzaam 2007 toe!" Fotografie Peter Stams - - - Vertegenwoordiger Thuisverbruik /Bunnik Senior Kwaliteitsanalist /Bunnik Productie Manager Brouwen en Kwaliteit /Wijlre Coördinator Productie Techniek (engineer niveau 2) /Bunnik Trade Marketeer Food /Bunnik Trade Marketeer Out of Home Export /Bunnik Operations Manager Heineken Experience /Amsterdam Hoofdkantoor Sourcing Manager /Amsterdam Hoofdkantoor Teamleider Rayon Distributie /Bunnik De deadline voor BHN33 is vrijdag 19 januari 2007. Kopij voor dit nummer kunt u mailen naar: G.Sman@Heineken.nl, telefoon 073-6209343. Vervolg van pagina 1 Tijdens de Nieuwjaarsreceptie op 2 januari werden in Den Bosch toespraken gehouden door Wiggert Deelen, Managing Director HNS, en Peter Ploegmakers .voorzitter Ondernemingsraad. Peter Ploegmakers sprak over 'angst' onder de medewerkers. Daarbij riep Peter de medewerkers op om in geval van angst, onzekerheid of vragen, aan te kloppen bij de Ondernemingsraad. Een mooi aanbod dat iedereen de mogelijkheid biedt om ondersteuning te vragen als dat nodig is. De vraag is natuurlijk: waar komt die angst vandaan? Vaak komt angst voort uit onzekerheid over wat komen gaat. De 'wereld draait steeds sneller' en ook Heineken gaat daarin volop mee. Er is geen andere keuze. Als organisatie moetje mee gaan, anders word je ingehaald en gepasseerd. In zijn nieuwjaarstoespraak gaf Wiggert ook aan dat "de Bossche Brouwerij daar afgelopen jaar uitstekend in is geslaagd" Die uitspraak geeft ruimte voor een ander, positiever gevoel: vertrouwen in de toekomst. Als afdeling P&O benadrukken wij het tegelijkertijd dat er ook altijd gelegenheid is om angst of vragen te bespreken met de leidinggevende. Eigenlijk is dit ook dé weg om zaken te bespreken die je dwars zitten. Daarnaast is er natuurlijk altijd de mogelijkheid om bepaalde onderwerpen met de OR of P&O te bespreken. Maar het eerste aanspreekpunt is en blijft de direct leidinggevende. Natuurlijk is het niet altijd mogelijk om duidelijkheid of positief nieuws te geven. We realiseren ons dan ook dat we niet alle onzekerheid weg kunnen nemen wanneer er bijvoorbeeld sprake is van een ingediende adviesaanvraag. Zeker als we nog niet weten wat de uiteindelijke individuele consequenties zullen zijn. We hopen dat iedereen, indien hij of zij iets op het hart heeft, dit laat horen. Sarah de Rijke UITGAVE VAN HEINEKEN NEDERLAND

Heineken Brouwerij Nieuws | 2007 | | pagina 2