SUCCESVOL CONCOURS VOOR FANFARE ORKEST Een kijkje op een succesvolle Concoursdag Foutie! Colofon 'S-HERTOGENBOSCH NIEUWS "We hebben op het juiste moment gepiektzegt de dirigent van het Fanfare orkest Georges Moreau, in zijn terugblik op het concours van 19 november 2006 in Enschede. Als de eerste emoties na het optreden wat gezakt zijn, geeft dirigent Georges Moreau een reactie. "Ik heb 'n heel tevreden gevoel over het concours, over zowel de voorbereiding als het eindresultaat vanmiddag. Gemengd met een raar gevoel over de akoestiek van de zaal, hoe een en ander terugklonk." Moreau vindt ook dat de fanfare een geweldige groei heeft doorgemaakt. "Maar het is afwachten of dat wordt terugbetaald door de jury." Hij was tevreden over de klank tijdens het concert én de inzet van de mensen: "De overgave van de muzikanten. Hun reactie van wat ik van de mensen vroeg en kreeg. Dat is essentieel, anders ben je overgeleverd aan toeval en dat is het laatste wat je moet hebben op concours." Ook de begeleiding klopte volgens hem. De sfeer die er gecreëerd moest worden, kwam er uit. Dan stelt Georges dat de jury een andere visie kan hebben op de interpretatie van de muziekstukken dan het orkest dirigent. "Dan kan de jury een andere reactie geven dan je verwacht, en dat kan zowel de goede als de negatieve kant op." Vóórdat de jury de uitslag mededeelde, gaf Georges nog een slotconclusie: "De evolutie van het orkest de laatste drie maanden is gigantisch. Temeer, als je je bedenkt dat het mensen zijn die in hun vrije tijd muziek maken en dan zo presteren op dit niveau! Maar nu spreek ik even als jury." Als de jury 's avonds daadwerkelijk met het rapport komt, is Georges een gelukkig man, omdat de juryleden volgens hem een juiste beoordeling gaven en de jury eensgezind was in de beoordeling. De fanfareleden waren met hem superblij met de dikke eerste prijs, mét wimpel. Franka Willems In de vorige colofon van Fanvaria stond Wim Hollemans vermeld als maker van de foto boven aan de pagina. Dat was helemaal fout! Henk van Esch was de maker. Excuses voor deze fout. Redactie 18e jaargang 2006 Hoofdredactie Fanvaria: Ries van den Bogaert Correspondenten: John Hannink Leo Donkers Franka Willems-Netten Dagelijks bestuur: John Menkehorst Niek van den Biggelaar Natalie Dekkers Beschermvrouwe: Mevr. C.L. de Carvalho- Heineken Foto boven aan pagina: Wim Hollemans Kijk ook eens op de website van de Heineken Fanfare! www.heinekenfanfare.nl ,f- Fanvaria Na een intensieve voorbereiding was zondag 19 november voor de Heineken Fanfare -61 muzikanten en dirigent Georges Moreau- dé dag van het concours. Een bijzondere belevenis voor iedereen, 's Morgens om 8 uur vertrokken twee bussen en verschillende auto's naar Oldenzaal met muzikanten, verzorgers en andere belangstellenden. Met koffie en thee werden we wakker gemaakt. Dat was een eerste blik op hoe de hele dag tot in de puntjes verzorgd zou zijn. In Oldenzaal was de allerlaatste repetitie. Na het broodjesbuffet en vertrokken we toch echt naar Muziekcentrum Enschede. Na het inspelen in een aparte ruimte en de tips van dirigent Georges was het wachten geblazen. De zenuwen begonnen steeds meer toe te nemen. Daarvan werd de een grappig, de ander doodstil, ledereen bereidde zichzelf voor om tot een grote prestatie te komen. Akoestiek Per rij gingen we het podium op. Daarna bladmuziek goedzetten, stoelen aanschuiven en kwamen de eerste heftige tonen van Tales from the fans eruit en daarna Egmont. Het was genieten van de klanken om je heen, maar ook erg wennen aan de akoestiek. Na afloop liepen de muzikanten wat stilletjes door de gangen terug en wisselden voorzichtig ervaringen uit. Over de aparte zaal en ook over de prachtige nagalm. Brigitte Moreau, de vrouw van de dirigent zat in de zaal. Zij speelt klarinet in een harmonie en zij vertelde: "Vrijwel in het begin werd me al duidelijk dat het een heel moeilijke zaal was om in te spelen. Ik wist hoe de muzikanten zich voelden, hoe ze die droge zaal moesten opvangen én dat hebben ze fantastisch gedaan." Daarna gingen we naar het warme koude buffet en er werd flink gesmuld en dat gaf een welkome afwisseling. Verschillende partners zeiden: "Die onzekerheid van de muzikanten tijdens het eten was zo tastbaar. Niemand durfde te zeggen 'we speelden geweldig en we krijgen een hoge waardering'." Joop Brok (48), ervaren trombonist van de fanfare, deed voorzichtig een voorspelling: 83/84 punten. "We zitten ruim in onze klasse, hopelijk wordt dat gewaardeerd." Hij vond de voorbereiding net zo belangrijk als de uitvoering. "Ik vind het een compliment voor de dirigent dat we ons na driekwart jaar voorbereiding, toch zo konden focussen vanmiddag." Trombonist Timothy Ochel (die dag nog 15 jaar) was één van de elf muzikanten die voor het eerst mee op concours ging. Hij vond het niet zo spannend als hij had verwacht. "Vergelijkbaar met een concert. Ik heb veel complimenten gehad over m'n solo, ook van de dirigent." Wimpel Weer terug in Enschede moesten we plaatsnemen in de zaal. Dat was voor sommigen nog echt stressen. Eindelijk werden de cijfers van de jury vrijgegeven. Een gemiddelde van 85,59 punten. Goed voor een eerste prijs met wimpel. De ontlading volgde. Mensen feliciteerden en kusten elkaar enthousiast. Reacties van 'prima resultaat' tot 'een feestelijk gevoel'. De jongste muzikant, de veertienjarige slagwerker Vince Nederkoorn, kreeg zelfs de dirigent spontaan op de knieën. Techniek en muzikale uitvoering werden door de drie juryleden afzonderlijk meteen 9 beloond en klankbalans met een 8,5! Eén jurylid vond de fanfare een mooi orkest. Een ander lid maakte flink wat aantekeningen, maar schreef ook: "Ondanks de opmerkingen, zeker een verdienstelijke uitvoering." Al bij al een geslaagde dag die werd afgesloten met woorden van voorzitter John Menkehorst, de dirigent én Piet Stams die namens de Heineken directie aanwezig was. Hij stelde voor nog een aantal consumpties te nemen en daar werd graag op ingegaan. Gezellig kletsen en bijkomen. En weer naar huis. Op naar de volgende uitdaging, het carnavalsconcert. Franka Willems riesvdbogaert@home.nl UITGAVE VAN HEINEKEN NEDERLAND

Heineken Brouwerij Nieuws | 2006 | | pagina 4