VACATURES Deadline BHN 30 SPECTACULAIR HIJ NIEUWE BOSTELSI m 'S-HERTOGENBOSCH NIEUWS Personeelsdossiers r Assistant Declarant Export/Zoeterwoude Area Manager MENA /Amsterdam Hoofdkantoor Experienced project manager SCS Portfolio Project Management /Zoeterwoude Medewerker Ondersteuningsteam Distributie /Bunnik Global Account Manager Airports Duty Free Retail /Amsterdam Hoofdkantoor De deadline voor BHN30 is donderdag 23 november 2006. Kopij voor dit nummer kunt u mailen naar: G.Sman@Heineken.nl, telefoon 073-6209343. Bostelsilo nr. 2 was na 38 jaar dringend aan vervanging toe. De wanddikte van de stalen silo was op diverse plaatsen al behoorlijk afgenomen en op een aantal plaatsen zelfs doorgeroest. Door de extreem hoge kosten was reparatie geen optie. Er werd een nieuwe bostelsilo besteld. De afmetingen en uitvoering van de nieuwe bostelsilo is gelijk aan de oude. Daarmee is hij ook gelijk aan de bostelsilo's 1 en 3. De opdracht ging als 'Turn-Key' opdracht naar dezelfde firma die ook in het verleden de bostelsilo's leverde. In week 44 werd de nieuwe bostelsilo geleverd en geïnstalleerd. Transport per schip De bostelsilo is 5 m. in diameter, 18 m hoog en heeft een totaal gewicht van 21 ton. Gezien deze afmetingen moest de silo per boot naar 's-Hertogenbosch worden getransporteerd. Op dinsdagmorgen 31 oktober begon het spectaculaire hijswerk. De Bostelstraat en de Brouwerijstraat waren afgesloten voor al het verkeer. Uit veiligheids overwegingen werd ook de gehele omgeving, waar de hijswerkzaamheden zouden plaatsvinden -zowel binnen als buiten de gebouwen- geheel afgezet met rood/witte lint en waarschuwingsborden. Er werden 2 grote hijskranen opgesteld van 150 en 500 ton hefvermogen, met een uitschuifbare mast van 55 meter lengte. De oude bostelsilo werd met de grootste hijskraan opgepakt en verticaal 20 m opgehesen. Vervolgens werd de silo over het dak van BH4 gedraaid en in de Brouwerijstraat weer aan de grond gezet. Met assistentie van de tweede hijskraan werd de silo vervolgens horizontaal op de straat gelegd. Karwei geklaard! Het schip met de nieuwe bostelsilo lag al voor de kade. Met 2 hijskranen werd de silo uit het schip gehesen en verticaal aan de grote hijskraan gehangen. In deze positie werd de conus onder de bostelsilo gemonteerd. Vervolgens werd de silo, met de grote hijskraan over BH4 gehesen en met uiterste precisie, weer op de bestaande ondersteuning van de oude bostelsilo geplaatst. De bevestigingspunten pasten precies en de bouten konden zonder problemen worden aangebracht. De grote hijskraan werd verder nog gebruikt om de kleine materialen zoals; leuningen, dampafvoerpijp, bordes, etc. naar boven te brengen. Met de 2 hijskranen werd de oude bostelsilo in de boot gelegd en afgevoerd naar de sloperij. Om 17:00 uur was het karwei geklaard. In de dagen erna werd de bostelsilo verder afgemonteerd zodat deze op vrijdag 3 november weer gebruiks klaar was. Het was een uitzonderlijk stukje hijswerk, wat met een goede voorbereiding, deskundige firma's en vakbekwame mensen, succesvol is uitgevoerd. In 2007 staat bostelsilo nr. 1 op de nominatie om vervangen te worden. We hebben nu gezien, dat we ook die klus weer met vertrouwen tegemoet kunnen zien. Theo Sanders Projectleider Projectenbureau. ledereen die bij de afdeling P&O op bezoek is geweest heeft de kasten vol met personeelsdossiers zien staan. Voor iedere werknemer is bij zijn haar indiensttreding een dergelijk dossier aangemaakt waarin gedurende het dienstverband de werkgerelateerde 'levensloop' wordt bijgehouden. In het dossier is bijvoorbeeld de aanstellingsbrief met daarin de functie, het salaris, de arbeidsduur, soort contract etc, opgenomen. Elke verandering die plaats vindt gedurende het dienstverband zoals relevante persoonsgegevens en, bijvoorbeeld, gespreksnotities worden in het dossier verwerkt. Per 1 januari 2007 verdwijnen deze papieren dossiers en worden vervangen door zogenaamde 'E-files'. Vanaf dat moment is alle dossier informatie via de elektronische snelweg op te vragen. Vertrouwelijkheid De P&O afdeling heeft nog behoorlijk wat werk te verzetten voordat alle dossiers klaar zijn om overgezet te worden naar elektronische files. Omdat elk dossier gescand moet worden en elk document één scan betekent, worden alle dossiers eerst geschoond. Dit betekent dat alle niet (langer) relevante informatie uit de dossiers verwijderd wordt. De dossiers worden daarna met behulp van zogenaamde tabbladen opnieuw ingedeeld en vervolgens professioneel gescand. Dat Walther Klijn, P&O adviseur DCS de vertrouwelijkheid gewaarborgd blijft is vanzelfsprekend. U kunt er vanuit gaan dat iemand die nu daartoe niet gerechtigd is ook in de nieuwe situatie uw dossier niet kan inzien. Wie kan de dossiers dan wel inzien? De medewerkers van de P&O ondersteuning, De hoofden P&O, de P&O-adviseurs (alleen van de medewerkers in hun verzorgingsgebied) en de medewerkers van Arbeidszaken. Veranderingen (mutaties) worden alleen uitgevoerd door de medewerkers van het Shared Service Center. Natuurlijk blijft het zo dat managers inzage kunnen krijgen in het dossier van hun medewerkers. Alleen zal dat niet langer in een groene map zijn maar achter een beeldscherm op de afdeling P&O. Efficiëntie Waarom doen we dit eigenlijk? Daar zijn verschillende redenen voor die allemaal een doel hebben: het verhogen van de efficiëntie. Het levert tijdwinst op doordat het archiveren veel sneller plaats vindt. Als een medewerker bijvoorbeeld wordt overgeplaatst, is het dossier als het ware met een druk op de knop ook overgeplaatst. Ook bespaart het veel ruimte en papier. Bovendien is het dossier altijd up to date en door de daartoe gerechtigde personen direct op te vragen. Ook als hij zij op dat moment op een andere locatie werkzaam is. UITGAVE VAN HEINEKEN NEDERLAND

Heineken Brouwerij Nieuws | 2006 | | pagina 2