BOSCH KWARTIER Fanvaria Een 'bokkig' verhaal Fanfare orkest op concours Colofon 'S-HERTOGENBOSCH NIEUWS Wat is er nou gezelliger dan op een lange, gure herfstavond oude verhalen op te dissen. Kachel aan, gordijnen dicht, televisie uit en dan komen de vertellingen haast vanzelf. Misschien ligt het daaraan dat er rondom bokbier nog altijd zoveel mythen en sagen bestaan. Bokbier wordt immers in de herfstmaanden gebrouwen en gedronken. Op 11 oktober (1984) nam minister Braks van Landbouw en Visserij het eerste vaatje bokbier op tap in ontvangst. Vorig jaar deden zo'n 225 Amsterdamse café mee aan een proef om haar gasten te voorzien van een specialiteit. Het resultaat van die proefis dat bokbier op fust nu landelijk geïntroduceerd wordt. De Heineken Fanfare was speciaal met de bok afgereisd naar Den Haag om muzikale ondersteuning te verlenen tijdens het aanbieden van het eerste bokbier op fust aan de minister, door de heer Piet Schop, directeur Commercie Bier. Gelukkig had de dondergod Thor zijn dag niet: het was stralend weer en iedereen had het naar de zin. Met de klanken van de Fanfare vertrok het gezelschap over het Buitenhof richting hotel Carona. Daar hief minister Braks samen met de heer Schop en de verdere aanwezigen het glas op een goed bokbierseizoen en een goede toekomst voor de Nederlandse bierbrouwers. Voldaan en terugkijkend op een leuke dag vetrok de fanfare weer richting huiswaarts. Bron: Vers van 't Vat 1984 Voor wie het begrip Bosch Kwartier nog niet kent. Er bestaat een klok waarbij de wijzers automatisch al een kwartier later staan. Reden: een Bosschenaar komt altijd te laat. Laat dat nou ook niet alleen voor Bosschenaren gelden. Een Heineken Bosch kwartier klok voor de Heineken Fanfare zou ook mooi zijn. U vraagt zich af waarom? De Heineken Fanfare gaat 19 november op concours, er daarom wordt er nu tijdens de repetities, en hopelijk ook buiten de repetities om, flink gezweet om op die dag een 'Heineken waardig' resultaat neer te zetten. Bij repeteren blijft het niet alleen. Om de nodige podiumervaring op te doen en de stukken ook met publiek te spelen ging de Heineken op zondag 15 oktober naar d'n Durpsherd te Berlicum om daar met twee andere verenigingen, 'de Cromvoirtse Fanfare' en de plaatselijk harmonie 'T.O.G.' hun kunsten te laten beoordelen. Podiumervaring Voor de Fanfare was dit een prima gelegenheid om te kijken waar we staan. We lieten 'Tales from the Fens' en 'Egmont' beoordelen. Met deze stukken gaan we in November op concours. Ik schrijf dit stuk overigens zonder de beoordeling te hebben gelezen of gehoord te hebben maar ik heb er wel een mening over. Kort gezegd zaten er sommige leuke passages in die veel 'te sterk' gespeeld werden. Wat me vooral opviel bij mezelf, maar ook in het algemeen. Bij het inspelen gingen sommige inzetten beter dan bij de uitvoering. Ik voelde wat zenuwen opkomen. Voor mij een teken dat ik het nog niet beheers en daar moet ik mijn conclusies uittrekken. Het is ook een teken dat podiumervaring belangrijk gaat worden. Gelukkig hebben we nog een concert in het Belgische Eindhout en staat ook ons jaarconcert nog op het programma. Wat mij trouwens de gelegenheid biedt om eenieder hiervoor uit te nodigen: Discipline Wat heeft dat Bosch kwartiertje nou dan met dit alles te maken? De leden van de Heineken Fanfare moesten om halféén plaatselijke tijd aanwezig zijn. We wisten op dat moment echter nog niet wanneer we moesten spelen. Er werd geloot en onze vereniging moest als eerste spelen. Dat betekent om 13:00 uur klaarzitten. Tot grote verbazing van de dirigent waren een vijftal plaatsen nog niet bezet. Oorzaak: kapotte mobiel en de brug bij Den Dungen stond omhoog! Het kwam uiteindelijk toch goed, maar zo zie je maar waar een concert nog meer goed voor is: discipline opbouwen naar het concert toe! Toegegeven dat iets dergelijks altijd kan gebeuren, vond ik het idee van een Heineken Bosch Kwartier Klok toch wel erg interessant. En dat geldt ook voor mezelf. Misschien dat we de klok dan al voor het concert in Eindhout kunnen gebruiken, maar laat ik maar niet op de feiten vooruitlopen. Leo Donkers Fotografie: Wim HoUemans Dagelijks bestuur: John Menkehorst Niek van den Biggelaar Natalie Dekkers 18e jaargang 2006 Hoofdredactie Fanvaria: Ries van den Bogaert riesvdbogaert@home.nl Correspondenten: John Hannink Leo Donkers Franka Willems-Netten Beschermvrouwe: Mevr. C.L. de Carvalho- Heineken Kijk ook eens op de website van de Heineken Fanfare! www.heinekenfanfare.nl Fanvaria Het concours valt dit keer na het jaarconcert en beide concourswerken zijn daarom op 4 november te horen. Franka sprak over beide stukken met René Heijmans. René Heijmans (38) lid de muziekcommissie heeft de stukken voor het concours zelf voorgedragen en vindt ze niet te zwaar voor het jaarconcert. "Egmont en Tales from the fens zijn voor een leek goed te kauwen. Egmont is gekozen uit de lijst met verplicht werk. Het is door componist Appermont geschreven en is fris en vernieuwend. Er zitten dingen in die nog niet gehoord zijn." Egmont is voor René het meest interessant om te spelen. Op zijn euphonium begint hij meteen al lyrisch en gevoelig. "En ik luister goed naar de hoorns, ook om eventueel te kunnen corrigeren wat de stemming betreft." Zoals bij de sax- en de trompetpartij is het tweede gedeelte technisch het lastigst. "Maar speelbaar. Je moet er thuis voor gaan zitten. Het stuk moet in je hoofd zitten, zodat je oog hebt voor de dirigent." Hongaarse dans Tijdens het jaarconcert brengt Bianca Kuijpers op altsaxofoon verder een Hongaarse dans (Pequena Czarda). Zij liet daar tijdens een repetitie al wat van horen en het wordt goed! Vorig jaarconcert stonden René Heijmans en André van Loon voor de fanfare om een duet te spelen. Met dat duet werden zij in 1998 bij het topconcours in Arnhem zelfs Nederlands kampioen. "Dat was een hele happening en daarom was het een eer om vorig jaar dat stuk nog eens te spelen. Om die herinnering." Volgens René geeft het een gezonde spanning om voor het orkest te staan. "Wat doet de dirigent en gaat het orkest mee. Het plaatje moet helemaal kloppen." Zelfs toen zijn bladmuziek op de grond viel, liet René zich niet van de wijs brengen. "Ik heb aan dat optreden een prettig gevoel overgehouden." Franka UITGAVE VAN HEINEKEN NEDERLAND

Heineken Brouwerij Nieuws | 2006 | | pagina 4