brouwerij 's-Hertogenbosch i« k i REALISTISCHE BHV OEFENINGEN Leerzame oefendagen op Bossche Brouwerij nieuwsbrief voor medewerkers van de Bossche vestiging Brouwerij beter beveiligd Fanfareorkest op concours Hennie Fleuren zet stap naar certificering Even voorstellen: Jancu van der Heijden Petra's mannen Kom naar Jans winkel! Veiligwerkvergunning De Bedrijfs Hulpverleners hadden in september en oktober weer oefendagen. De thema's waren dit keer communicatie tussen verschillende disciplines, samenwerken met de Bossche Brandweer, het toetsen van het Bedrijfsnoodplan door het Crisisteam en het functioneren van een kennisteam. Realistisch De locatie van de oefening was het Ketelhuis. Door de explosie van een 10 kv transformator ontstond er brand in de traforuimte. Om het nog erger te maken waren er zes 'Lotus' slachtoffers waarvan er één was overleden. Aan de buitenkant van het Ketelhuis waren er scheuren zichtbaar wat kon duiden op instortings gevaar. Door de explosie stond de hele brouwerij zonder spanning. Alarmnummer 9222 Iedere keer startte de oefening met een telefonisch melding naar het alarmnummer 9222. De beveiliging alarmeerde de BHV en vroeg direct de Bossche brandweer om assistentie. Als er externe hulpverlening op de Brouwerij komt dan wordt automatisch het bedrijfsnoodplan in werking gesteld. Dit betekent dat tenminste twee leden van de Bedrijfsleiding de crisisruimten bemannen. De calamiteiten coördinator (een medewerker van de Beveiliging) was als eerste op de plaats van het ongeluk. Hij gaf direct de situatie die hij aantrof door aan de beveiliging die op haar beurt de BHV'ers informeerde. Omdat de oefening gepland stond in 'werkelijke tijd' was de brandweer 6 minuten na de melding met één blusvoertuig en een officier van dienst op de Brouwerij aanwezig. Het was de taak van de brandweer samen met de BHV'ers en de calamiteiten coördinator, de brand te bestrijden en de slachtoffers te helpen. De leden van het crisisteam formeerden intussen een kennisteam dat de vragen van de brandweer kon beantwoorden. Het kennisteam bestond uit Theo v.d. Steen (hoogspanningdeskundige) Jet v.d. Steen (veiligheidskundige), Krijn van Marion (gebouwen), Eddy Folkers (installatiebeheer) en Peter Slegtenhorst (energiedienst). Communicatie De communicatie met de calamiteiten coördinator en de officier van dienst van de brandweer liep via de leden van het I crisisteam. Om de realiteit zo veel mogelijk te benaderen was er ook voor een journalist gezorgd die door lastige vragen te stellen extra druk op de ketel gaf. Omdat er een Heineken medewerker was overleden moest er een slecht nieuws gesprek gevoerd worden door een P&O adviseur met de familie, en ook dit werd geoefend. Als je niet direct betrokken bent bij zo'n oefening en er op afstand naar kijkt dan lijkt het een 'spelletje'. Niets is echter minder waar, in dit soort oefeningen komen zwakke punten genadeloos naar voren. De reactie van de hele BHV organisatie crisisteam en brandweer was dan ook "dat het zeer leerzaam is om op deze manier te oefenen." Uiteraard wordt het geleerde tijdens deze dagen in de organisatie doorgevoerd. Lucien Stabel BHV coördinator 2 november 2006 UITGAVE VAN HEINEKEN NEDERLAND. nieuws Vorige keer ging het even niet, maar deze week staan ze erin: de nieuwe mannen in Petra's leven! In kleur! jj Nu het PUM geen reclame-artikelen meer verkoopt, is het winkeltje van Jan Bertrums in de Cambrinus ook open voor medewerkers. De procedures omtrent de veiligwerkver gunning veranderen per 1 november. Er komt ook een nieuw formulier. .Heineken Nederland Supply

Heineken Brouwerij Nieuws | 2006 | | pagina 1