m 's-hertoqenbosch nieuws Deadline BHN 27 vacatures Elfde Heineken visdag was weer leuk! Hoe zit dat nou met de WIA? De deadline voor BHN27 is donderdag 12 oktober 2006. Kopij voor dit nummer kunt u mailen naar: G.Sman@Heineken.nl Zaterdag 9 september werd voor de elfde maal in even zoveel jaren de landelijke Heineken Visdag gehouden. De locatie was ook dit jaar weer de Henriëttewaard in 's-Hertogenbosch. Er waren precies 100 inschrijvingen op dit vooral gezellige visfestijn. Hoewel er honderd inschrijvingen waren hebben 79 deelnemers ook daadwerkelijk gevist op deze schitterende dag. Die dag begon om 09.00 uur in het H.O.C. met koffie en cake en een stormloop op de loting! Het mooie daarvan was dat de kopplaatsen tot het laatste moment vrij bleven. De stemming zat er bij iedereen dan ook meteen in. De organisatie had zeker wat het weer betreft, een schitterende dag uitgezocht. Dat bleek wel aan de rode en soms ook verbrande gezichten van de deelnemers bij terugkeer in het H.O.C. Daar was gelegenheid om de resultaten van deze dag vissen te bespreken onder het genot van een snack en een drankje. Eveneens traditioneel zijn de leuke cadeaus voor de deelnemers. Heineken was ook dit jaar de grote sponsor van de prijzentafel. Dat maakte dat er naast de visspullen ook begerenswaardige Heineken attributen waren. De Uitslag le plaats W. v. Amelsfort 2e plaats Twan van Berkel 3e plaats R. Smulder De jeugd winnaar was Mick van Kaathoven, die er een mooie beker aan overhield. De eer van de grootste gevangen vis was voor de 16 jarige Davey, een vriendje van Mick. Als afsluiting van deze geslaagde dag was er een Indonesische rijsttafel zodat iedereen op de het eind moe, voldaan en verzadigd en met een mooie prijs huiswaarts keerde. Als laatste complimenteert de organisatie alle deelnemers met de na afloop keurig opgeruimde visplaatsen aan de mooie Henriëttewaard. Jos Belt Teamleider Onderhoudsteam Vrumona /Bunnik Jos Belt r m» «v V V paar dagen of weken? Dan gaat u samen met uw leidinggevende zoeken naar oplossingen om weer aan het werk te gaan. Sinds 1 januari 2004 geldt dat uw werkgever twee jaar lang uw loon doorbetaalt. Heineken betaalt het eerste jaar het volledige salaris en in het tweedejaar, bij geen werkhervatting, 80%. Bij gedeeltelijke werkhervatting is dit in verhouding. Als de inspanningen tijdens uw ziekteperiode niet leiden tot volledige werkhervatting dan volgt een keuring. Hierbij kijkt het Uitvoeringsinstituut Werknemersverzekeringen (UWV) eerst naar wat u nog kan. Alleen bij volledige en duurzame arbeidsongeschiktheid krijgt u recht op een arbeidsongeschiktheidsuitkering. Hebt u minder dan 35 procent loonverlies dan blijft u in beginsel in dienst van Heineken. U en uw leidinggevende moeten er alles aan doen om u aan het werk te houden. Lukt dat niet dan hebt u eventueel recht op een werkloosheids- of bijstanduitkering. Bent u gedeeltelijk arbeidsgeschikt, dat wil zeggen dat uw loonverlies minstens 35 procent is, dan kunt u in aanmerking komen voor de Regeling werkhervatting gedeeltelijk arbeidsgeschikten (WGA). De uitkering daarna hangt af van hoevéél u op dat moment verdient. Deze verdiensten worden tot het 65e jaar elke maand bekeken. De WIA is ingewikkeld en dat maakt het lastig om vast te stellen wat ze voor jou betekent. Op www.werkennaarvermogen.nl staat uitgebreide informatie over de WIA en hoe dit wetsvoorstel aansluit op andere regels. UITGAVE VAN HEINEKEN NEDERLAND Als casemanager merk ik dat het nog steeds niet duidelijk is wat de WIA -Wet werk en inkomen naar arbeidsvermogen- precies inhoudt. Daarom de hoofdpunten nog een keer op een rij. De WAO is op 29 december 2005 vervangen door de WIA, de Wet werk en inkomen naar arbeidsvermogen. De WIA geldt alleen voor werknemers die op of na 1 januari 2004 ziek werden. Voor werknemers die vóór die datum ziek werden, blijft de WAO van toepassing. Werk voorop In de WIA staat werk voorop. Het accent ligt op wat mensen wel kunnen. Door middel van financiële prikkels worden werkgever en werknemers gestimuleerd er alles aan te doen om gedeeltelijk arbeidsgeschikten aan werk te helpen of aan het werk te houden. Tegelijkertijd is er inkomensbescherming voor mensen die echt niet meer aan de slag kunnen. De WIA bestaat uit twee delen: de Regeling werkhervatting gedeeltelijk arbeidsgeschikten (WGA) en de Regeling inkomensvoorziening volledig arbeidsongeschikten (IVA). Als werknemer hebt u zelf als eerste de zorg voor uw werk, gezondheid en inkomen. Die verantwoordelijkheid deelt u met Heineken als werkgever. Gezond aan het werk zijn en blijven begint met een gezonde werkomgeving en werksituatie. Hiervoor bestaan duidelijke afspraken en regels. Als u door ziekte uw werk geheel of gedeeltelijk niet kan doen, en duurt dit langer dan een

Heineken Brouwerij Nieuws | 2006 | | pagina 2