Retourtje 's-Hertogenbosch - Paramaribo In Memoriam 'S-HERTOGENBOSCH NIEUWS FH Beknopt verslag van de Commissie Verpakken Hans van der Linden (20-12-1949 - 05-08-2006) Maandag 26 juni jl. was er een Overleg Vergadering van de Commissie Verpakken. Mededelingen Het Management Team Verpakken en de Teamleiders hadden een kaderdag. Tijdens deze dag, die 2 keer per jaar plaatsvindt, zijn o.a. de volgende zaken besproken: De voortgang en prestaties van de afdeling verpakken. De diverse x-matrixen van alle rayons. TPM. Teamleider opleidingsplan. In september komt er een evaluatie van de totale ATV opname tot dat moment. Gekeken wordt of en waar er eventueel knelpunten zijn.Uit de commissie kwam het verzoek om regelmatig een update te krijgen. VGWM Binnenkort wordt er meer bekend over een ARBO onderzoek op colonne 18. Er in ieder geval een tilhulp. Maandrapportage Ten opzichte van vorig jaar realiseerde 70% van de lijnen een hogere OP1; 30%blijft echter achter. In de eerste 2 kwartalen van dit jaar is er al wel 300.000 hl meer verpakt dan vorig jaar. De verkoopkwaliteit en vreemdgas cijfers blijven goed. Er hebben zich de afgelopen periode wel een aantal calamiteiten voorgedaan. Positief aan deze calamiteiten was wel dat eens te meer duidelijk werd dat de afdeling verpakken over een grote dosis creativiteit, flexibiliteit en inzet beschikt. Terugkoppeling OR- cursus De OR en de onderdeelscommissies zijn op cursus geweest. Tijdens deze cursus werd de behandeling van Advies, Instemming en Investeringsaanvragen uitgediept. De commissie Verpakken heeft ook haar speerpunten voor de huidige zittingsperiode bepaald. Dit zijn: Risico, inventarisatie en evaluatie betreffende de afdeling verpakken, ATV afdeling verpakken. Investeringsaanvragen afdeling verpakken. Diversen Voor colonne 12 worden nog diverse scenario's bekeken, Er is een presentatie gegeven over de pilot op colonne 23. Deze pilot betreft een herverdeling van taken waardoor er met 5 ipv 6 FTE gewerkt kan worden. Er wordt uitgezocht of het vele overwerk op enkele colonnes niet in conflict komt met de arbeidstijdenwet. Bedroefd en met een gevoel van onmacht namen wij kennis van het overlijden van onze collega Hans van der Linden. Hans is slechts 56 jaar geworden. De ernst van zijn ziekte die zich zo'n 10 maanden geleden openbaarde gaf ons al een schok van verbijstering en ongeloof. Pijn in de kaak, waar Hans toen al weken over klaagde, bleek een bron van een ongeneeslijke ziekte. Ondanks nog hoop op enig herstel, bleek al snel het onvermijdelijke. In de maanden die volgden hebben wij als collega's hem en zijn familie nog zoveel mogelijk steun en aandacht kunnen geven. Hans was voor ons een fijne en gewaardeerde collega, die discipline en collegialiteit hoog in het vaandel had staan. Hij ging hierbij een gezonde discussie ook niet uit de weg en deelde graag zijn ervaringen met ons. In zijn ruim 29-jarig dienstverband bij Heineken hebben wij Hans ook leren kennen als een mens die van het Bourgondische leven hield. Sport was ook een van zijn passies ook al deed hij dit niet actief, sport op TV kon hem zeer boeien. Hans was bovendien ook een handige klusser in en rond zijn huis. Tijdens zijn ziekte stoorde het hem dat hij dit werk moest uitbesteden aan anderen. Hij bleef betrokkenheid tonen. Wij hebben dan ook een diep respect voor de wijze waarmee Hans met zijn ziekte is omgegaan. Ook hebben wij veel respect voor de directe steun van zijn levenspartner Marina in die moeilijke tijd. Wij wensen Marina, kinderen en familie veel sterkte toe met het verwerken van dit grote verlies. Wij zullen Hans missen. Team Beveiliging Heineken "s-Hertogenbosch In januari 2006 vroeg HTS of's- Hertogenbosch iemand voor 5 weken kon uitlenen om te assisteren in Suriname. De planning was midden april te starten met assisteren bij de opstart van een nieuwe vuiler en enkele operators van de Surinaamse Brouwerij NV te trainen. De gelukkige werd ik: Paul van Dijk, vuller- operator col. 15 BNL. Na een nachtje slapen besloten mijn vrouw en ik dat met het hele gezin te gaan. Zeker voor een periode van 5 weken was dat de moeite waard. Tenslotte kom je niet elk jaar in Suriname. HTS vond het erg leuk dat ik mijn gezin wilde meenemen (op eigen kosten natuurlijk) en vertelde me dat Suriname genoeg te bieden heeft voor een vakantie. Er werd vervolgens contact gelegd met Bas Zuidberg, productiemanager Surinaamse Brouwerij. Hij zou mijn contactpersoon zijn. Ik liet Bas weten dat ik met mijn gezin kwam en dat hij voor ons beter een huisje kon huren dan een hotelkamer. Ook hij reageerde enthousiast en zou voor een huisje zorgen. Maar dat was niet alles wat hij deed. De brouwerij zorgde ook voor een gezinsauto en mijn gezin werd lid gemaakt van een soort 'country club' met alles erop en eraan zoals twee zwembaden, tennisbanen, speeltuin, restaurant, bar etc. Ik kon met een gerust hart volop aan de slag. Visum aanvragen, vrijstelling van school vragen en tickets kopen, het liep allemaal zonder problemen. Onvergetelijk Op 18 April was het zo ver: 12.15 uur vertrek vanaf Schiphol naar Suriname. Een vlucht van 9 uur. Vermoeiend, maar goed te doen. We werden opgehaald met een taxi en naar ons huisje midden in Paramaribo gebracht. Daar werden we opgevangen door Bas Zuidberg en zijn gezin. En de eerste dagen was het zeker erg wennen voor ons. Vooral omdat ik de eerste week niet voor 21.00 uur thuis was. De kinderen kregen last van de warmte en de reis. Maar na een dag of drie was iedereen weer in zijn normale doen. Omdat we in een mooi huisje in een gewone straat woonden leefden we ook als de lokale bevolking. Mijn vrouw ging elke morgen boodschappen doen bij de supermarkt aan de overkant van de weg. Deze heet 'De grote boom markt' en er staat letterlijk een grote boom midden in de supermarkt! Daar kwam mijn vrouw in contact met andere buurtbewoners en kreeg ze al snel allerlei tips voor uitstapjes en gerechten. Ze kookt nu de lekkerste Surinaamse gerechten! Door de verschillende bevolkingsgroepen heb je veel verschillende gerechten. Je kunt in Suriname dan ook heerlijk gevarieerd eten. Omdat ik door de week lange dagen maakte en mijn gezin vanaf de middag in het zwembad lag, konden we alleen in het weekend Suriname gaan bezichtigen. Maar dankzij Bas en andere opgedane kennissen in het ressort, hebben we in de vier weekenden alleen maar hoogtepunten gezien. Wat is Suriname een geweldig mooi land met vriendelijke en behulpzame mensen. Het heeft bij ons een diepe indruk achtergelaten. Tijdens onze uitstapjes hebben we veel gezien. Met een grote 4x4 de bergen in om onder de watervallen van Brownsberg te staan; illegaal het land uit om in Frans-Guyana de reuze schilpadden te zien; in hangmatjes op het strand overnachten etc. Al met al een ervaring die we nooit meer zullen vergeten. En de Surinaamse Brouwerij maakt weer lekker PARBO-bier. Paul van Dijk ATV UITGAVE VAN HEINEKEN NEDERLAND

Heineken Brouwerij Nieuws | 2006 | | pagina 3