r HET MENU BHV oefening Gevaarlijke Stoffen Kort verslag Overlegvergadering van de Ondernemingsraad van 23 juni j.l. Heineken blijft Oranie steunen 'S-HERTOGENBOSCH NIEUWS Q Maandag Tomatensoep Dinsdag Woensdag Bospaddenstoelensoep Chinese kippensoep Donderdag Vermicellisoep Zorg rond arbeidstijdenwet door het vele overwerk De OR wordt door medewerkers regelmatig benaderd met vragen over het vele overwerk Gezien dit frequente overwerk vraagt de OR zich af of het nog mogelijk is om aan de regelgeving, rondom de Overlegregeling uit de Arbeidstijdenwet, te voldoen. Het management is zich bewust van deze situatie en geeft aan dat het belangrijk is dat we hier aandacht aan besteden. Indien nodig worden er maatregelen getroffen. Opnemen verlof De OR geeft aan de indruk te hebben dat door het vele overwerk regelmatig verlof wordt afgewezen. Hier ontstaan dan weer problemen omdat medewerkers te veel verlofdagen overhouden. Een voorstel vanuit de achterban is om weer met verlofbriefjes te gaan werken. Het management geeft aan hier niets voor te voelen omdat verlofbriefjes géén oplossing zijn voor het probleem. Iedereen moet zijn reguliere verlof op kunnen nemen, een teveel aan overuren wordt op het einde van het jaar uitbetaald. Wel gaat men controleren of er vakantie inhaaluren i.p.v. snipperdagen opgenomen worden. Presentatie SterLab Leo Vlegels is door de OR benaderd om een presentatie te geven over het Sterlab. Hij legt uit waar het SterLab nu staat en waar er nog ruimte is voor verbeteringen. Vrijdag Presentatie Masterplan Logistics Hertogenbosch Ter informatie van de OR geeft Nicole van Lipzig, projectleider DCS 's-Hertogenbosch, een presentatie over het Masterplan Logistics's- Hertogenbosch. Tijdregistratie OR-werk De OR leden hebben een brief ontvangen over hoe hun tijdsbesteding voor OR-werk geregistreerd moet worden. De tegel in Lotus Notes is vervallen en de planning kan nu rechtstreeks ingevoerd worden via intranet in Hei-time. Er zijn nog diverse vragen waarbij men afspreekt de bijzonderheden tijdens het gebruik te verzamelen. Hierna gaat men kijken of er nog aanvullende oplossingen of afspraken nodig zijn. Adviesaanvraag vervangen scheepslossen door Filtratie De OR adviseerde positief op deze adviesaanvraag, waarbij drie operators van filtratie de reguliere operator van de werkplek scheepslossen, tijdens zijn afwezigheid gaan vervangen. De vervanging van de scheepslosser is nu beter geborgd. In het verleden gebeurde dit alleen door de afdeling Brouwen. Meer details over deze adviesaanvraag zijn te vinden in de OR nieuwsbrief. Op 6 juli 2006 verlengden Heineken en de KNVB in Zeist het sponsorcontract voor Oranje. De directies hebben hun handtekening gezet onder een nieuw contract dat per direct ingaat tot en met het WK 2010 in Zuid Afrika. Heineken is sinds 1994 sponsor van de voetbalbond. Het contract bevat naast de reguliere sponsoronderdelen ook het recht om gebruik te maken van beeldmateriaal van Oranje in horecagelegenheden via het narrowcasting-kanaal ON, een samenwerkingsverband tussen Heineken en K Maandag Dinsdag Woensdag Broccolisoep Juliennesoep Donderdag Kippensoep Vrijdag Het thema van de op 10 mei en 8,15 en 22 juni gehouden Bedrijfs Hulp Verlenings oefendagen was het herkennen van gevaarlijke stoffen. Zoals gebruikelijk werd ieder van de 60 Bossche BHV'ers tijdens een van de dagen onderworpen aan een theoretisch deel en een praktische oefening. Het theorie deel bestond dit keer uit het 'herkennen van gevaarlijke stoffen' en wat je moet doen als er zich daarmee 'in het echt' een incident voordoet. Daarbij werden ook het omgaan met eventuele slachtoffers en de mogelijkheden die er zijn om het uitstromen van de gevaarlijke stof te beperken, behandeld. De praktijk Er was dit keer gezorgd voor twee praktijkoefeningen. Oefening één bestond uit een situatie waarin een vat met een bijtende vloeistof tijdens het vervoer met de heftruck van de pallet was gevallen. Locatie: de Gistlaan. De bijtende vloeistof had twee -overigens zeer realistische- Lotus-slachtoffers met brandwonden veroorzaakt. De tweede praktijkoefening werd gehouden in gebouw 31. Tijdens onderhoud bij de chemicaliëntanks werd een verkeerde afsluiter opengezet en kreeg de monteur een bijtende vloeistof over zich heen. Bij de hulpverlening werden de BHV'ers geconfronteerd met 'de rode lamp', die aangeeft dat de CO@ concentratie in de ruimte te hoog is. Dit extra risico de ruimte van het ongeval betekende dat deze alleen betreden kon worden met 'ademlucht'. De middag werd besteed aan de EHBO praktijk. Het ging hierbij voor een belangrijk deel om het beademen en reanimeren van slachtoffers. En geheel in de sfeer van de dag werd er uitvoerig stilgestaan bij hulpverlening aan slachtoffers van gevaarlijke stoffen. Runderconsomme Groentensoep Maissoep Aspergesoep M mk. jé Kalfssoep Vissoep Eierbol Ovenfrikandel Panada van pikante kip Kalfskroket Pitabroodje falafal Viandel Brie fantasie Quiche spel Zwitsers pistolet Kibbeling Kipkerrie, witte rijst, doperwten Runderlapje, gekookte aardappelen, rode kool Spaghetti, geraspte kaas, olijf ciabatta Lekkerbekje, aardappelkroket, Mexicaanse groenten Biefstuk, salade, frites 's- Franse peultjessoep Mozaieksoep Mosterdsoep Groentensoep Sneetje dubbelop Frikandel speciaal Kipkerrie, witte rijst, doperwten Portie saté Runderlapje, gekookte aardappelen, rode kool Veg. groentenloempia Thaise currysoep Broodje feta Ham-kaassouflé Polarbroodje krab Broodje hamburger Spaghetti, geraspte kaas, olijf ciabatta Lekkerbekje, aardappelkroket, Mexicaanse groenten Vissoep Tomatensoep Sandwich spek Bapao soufflé Biefstuk, salade, frites UITGAVE VAN HEINEKEN NEDERLAND

Heineken Brouwerij Nieuws | 2006 | | pagina 5