Pietertje Pils voor Herman Spierings Koel hoofd houden wordt beloond Gezocht: Niet gebruikte PC's AFSCHEIDSRECEPTIE Afscheidsreceptie Adri van Hirtum R1 'S-HERTOGENBOSCH NIEUWS Locatie: HOC Aanvang: 15.30 uur Einde: 18.30 uur Dinsdag 4 juli jl. Was het precies 40 jaar geleden dat Herman Spierings bij Drankenhandel Ad van Dorst N.V. als Boekhouder in dienst trad. Tijdens het contactbiertje kreeg Herman de Pietertje Pils uitgereikt door Erik Korthals Altes in bijzijn van zijn gezin, collega's en oud collega's. Het was in alle opzichten een 'warme' bijeenkomst! Op de foto Herman Spierings en z'n Pietertje Pils, geflankeerd door Rolf Strietman en Erik Korthals Altes. Operations Scheduling: Team van de maand De afdeling OS is uitgeroepen tot team van de maand juni. de planning dan ook complexer. Ondanks de verschillende Aanleiding was de efficiënte en klantvriendelijke wijze waarop de problemen is de aansturing van de productie efficiënt gebleven, afdeling het hele jaar de aansturing van de Brouwerij uitvoerde. Het belangrijkste compliment dat het OS team kreeg is dat ze het Het geproduceerde volume is veel hoger dan in voorgaande hoofd koel houden in een hete zomer, jaren en daardoor is de druk op de gehele keten groot. Dit maakt Op 31 augustus a.s. neemt Adri van Hirtum na ruim 37,5 jaar afscheid van Heineken 's- Hertogenbosch. In deze periode heeft Adri diverse functies bekleed binnen de financiële discipline. Na een korte onderbreking van zijn Heineken loopbaan kwam hij in 1976 terug als hoofd planning en budgettering. Inmiddels is Adri al geruime tijd werkzaam op de afdeling Control 's-Hertogenbosch waar hij de financiële afwikkeling verzorgt van alle investeringsprojecten. Naast zijn financiële taken kennen velen Adri van de personeelsvereniging waarin hij sinds 1987 actief is. De organisatie van menig personeelsfeest en jarenlange trouwe dienst bij de organisatie van het Sinterklaasfeest kenmerken zijn betrokkenheid bij Heineken en zijn collega's. Om na zoveel trouwe jaren op een goede manier afscheid te nemen van Adri is er op 31 augustus a.s in 'de Cambrinuskelder' te 's Hertogenbosch een receptie waar u allen welkom bent. Om het werkelijke aantal aanwezige en vooral benodigde vaste computers en laptops binnen HNS te kunnen vaststellen, kreeg iedereen eind mei een mailbericht met bovenstaande kop. Een aantal medewerkers hielp zoeken naar deze pc's. Doel: alleen beheerkosten betalen voor de daadwerkelijk in gebruik zijnde PC's binnen HNS. In mei, bij aanvang van de inventarisatie stonden er 1.739 PC's (vaste computers en laptops) op het conto van HNS. Na de inventarisatie bleek dat uiteindelijk 1.441 PC's concreet werden ingezet. Ongeveer 260 stuks bleken niet te bestaan omdat ze al waren afgevoerd, onterecht op het HNS conto stonden, zoek waren, etc. Ca. 40 PC's waren wél aanwezig, maar werden niet gebruikt. Met een gemiddelde prijs van 2.500,- per PC, besparen we hiermee ongeveer 100.000,- aan beheerkosten. Door de reacties op bovengenoemde mail en de inzet van de focal points, was dit resultaat niet mogelijk geweest. Acties Maar deze groep mensen stond niet te springen om weer te inventariseren. Dat zou noodzakelijk zijn omdat tot nu toe bijna ieder jaar bleek dat HNS en BSS het registratieproces niet goed in de hand hadden. BSS onderkende dit en heeft sinds begin dit jaar veel energie gestoken in de aanpak van de problematiek. De volgende acties zijn ondernomen: Het eigenaarschap van de PC's is helder en eenduidig gedefinieerd: de vaste computer wordt beschouwd als onroerend goed en blijft aan de kostenplaats verbonden waar de aanvrager op het moment van aanvragen toe behoort; de laptop daarentegen, wordt gezien als 'persoonlijk gereedschap'; bij een eventuele verhuizing van de aanvrager, verhuist de laptop mee. Er is een online werkplekrapportage ontwikkeld die inzicht geeft in het aantal werkplekken per kostenplaats. De administratieve procedures zijn aangescherpt. Vooral voor ons geldt dat mutaties van de werkplek ALTIJD moeten worden doorgegeven aan BSS. Doelmatigheid In de tweede helft van 2006 wordt de werkplekrapportage inzichtelijk gemaakt voor de afdelingsmanagers. Zij kunnen dan voortdurend zien hoe het aantal PC's in hun afdeling zich ontwikkelt. Deze aantallen zijn dan ook direct op hun kostenplaats zichtbaar. Het betekent ook dat als het aantal PC's vermindert door bijvoorbeeld efficiënter gebruik, de kosten lager worden. Op deze manier kunnen we een betere kosten/ batenafweging maken, onze hulpmiddelen efficiënter gebruiken en zouden de jaarlijkse lastige inventarisatieslagen tot het verleden moeten behoren. Eén van de HNS-doelstellingen is doelmatigheid. Dat geldt ook voor de toepassing van IT. Deze vernieuwde aanpak van de werkplekbeheersing gaat ons daar zeker bij helpen. We hebben de voortdurend opgaande trend van de PC-aantallen weten te doorbreken en daar mogen we trots op zijn! De uitdaging zit nu in het doorzetten ervan, want er zit nog meer ruimte in. Opmerkingen of vragen zijn welkom op 06 -12419470. Frans de RooverIT-coordinator HNS 'W- BgopfriepimëüerI Woensdag 16 augustus neemt Godfried Meijer officieel afscheid van de Bossche Brouwerij. U wordt uitgenodigd om op deze ongetwijfeld verrassende en spetterende receptie aanwezig te zijn om dit afscheid op passende wijze samen met Godfried te vieren. UITGAVE VAN HEINEKEN NEDERLAND

Heineken Brouwerij Nieuws | 2006 | | pagina 4