SLAGWERKCONCERT DE DRIESPRONG (2) Fanvaria AFSCHEID VERZORGERS Colofon 'S-HERTOGENBOSCH NIEUWS Tamboerkorps Den Bosch behaalde eerste prijs concours Schiedam De verzorgers van de Heineken Fanfare worden eens in de drie jaar door het bestuur in het zonnetje gezet voor al hun bewezen diensten. Alleen deze keer was het een uitje met een speciaal karakter: die avond namen Jan Knuiman, Jan van Rijn en Julio Vazquez afscheid als verzorgers binnen onze vereniging. Maar ze blijven lid. Het bestuur had voor deze avond ook Louis Brancart uitgenodigd. Gezien zijn dienstjaren bij de Heineken Fanfare was hij de aangewezen persoon om met deze mensen na te praten over de jaren dat zij verzorger waren binnen onze vereniging. Maar voor er afscheid genomen werd moest er eerst nog een potje gebowld worden. Er werd gespeeld op twee banen en er was een goede onderlinge strijd om de punten binnen te halen. Het was uiteindelijk Christ Lammers die 215 punten behaalde en daarmee de winnaar van de avond was. Daarna sprak Gerard namens het bestuur, Jan Knuiman, Jan van Rijn en Julio Vazquez toe. Gerard bedankte hen voor alle diensten die zij als verzorger verricht hadden. Daarmee was de avond ten einde en werd afgesloten. PS. Wie zich geroepen voelt om onze verzorgers groep te versterken kan contact opnemen met Gerard van den Bogaert. In BHN 19 deed Rikkert Nijkamp van de Slagwerkgroep Orkest van de Nederlandse Douane verslag van dit concert. Dit keer een impressie van het optreden gezien en gehoord door John Hannink van het Percussion Ensemble. Op zondag 9 april 2006 was het voor het Percussion Ensemble weer eens tijd voor een optreden. Het slagwerkconcert was georganiseerd door St Michaël uit Gestel, vond plaats in De Driesprong. De zaal was niet zo heel erg groot, maar wel groot genoeg om met een slagwerkgroep uit de weg te kunnen. Nadat we om halftwee verzameld hadden konden we beginnen met het uitpakken en opstellen van ons instrumentarium. Het is altijd weer fijn om een aantal verzorgers bij te hebben die het mogelijk maken dit proces erg snel te laten verlopen. Onze complimenten voor deze mensen! Het eerst optreden stond gepland om 14.00 uur. Het spits werd afgebeten door de plaatselijke slagwerkgroep van de harmonie Sint Michaël uit St-Michielgestel. Deze mensen zetten een, voor ons doen, redelijk eenvoudig concertje neer. Maar wat ze deden klonk erg goed. Het is altijd leuk om te zien dat iedereen op het eigen niveau erg veel plezier heeft in musiceren en daar gaat het uiteindelijk om. De bezetting was zeer klein, maar ondanks dat zetten ze een leuk programma neer. Daarna was het de beurt aan de slagwerkgroep van de Douaneharmonie. Die hadden een zéér variërend programma. Veel verschillende instrumenten zorgden voor een speels geheel. Het laatste nummer waarbij zij een huissituatie wisten te creëren met slaginstrumenten, was zéér indrukwekkend. Percussion Ensemble Daarna mochten wij als P.E. het concert sluiten. Ook ons programma was zeer variërend. Helaas is het gezien onze bezetting niet meer mogelijk de grote stukken te spelen die we altijd speelden, maar ook met een kleinere groep waren we wéér in staat om de volle aandacht van de zaal te trekken. Alle stukken kwamen goed over en je merkte aan het publiek dat ze er van genoten. Het Stuk met de Ballonnen (Baloonology) was dé grote act van de middag. Het aanwezige publiek wist duidelijk niet wat je allemaal met ballonnen kunt doen. Het kleine gezelschap dat bestaat uit Ton, Ries, Bart, Nicolaas en Theo verdient dan ook een groot compliment! Na het optreden hebben we gezamenlijk alle spullen weer ingepakt en zijn we een pilsje gaan drinken. Al met al weer een leuke middag. Ik wil toch even een 'dank je' uitbrengen naar onze BOBBEN die ons weer veilig naar 's- Hertogenbosch reden. John Hannink 18e jaargang 2006 Hoofdredactie Fanvaria: Ries van den Bogaert Correspondenten: John Hannink Leo Donkers Dagelijks bestuur: John Menkehorst Niek van den Biggelaar Natalie Dekkers Beschermvrouwe: Mevr. C.L. de Carvalho- Heineken Fanvaria Op het zevende Drumband Concours 'Schiedam' georganiseerd door de Schiedamse Gemeenschap Sectie Muziek, wist ons Bossche tamboerkorps zaterdag 11 september jl. beslag te leggen op de eerste prijs met 133 punten. Ook vorig jaar kwam ons korps, dat inmiddels op vele concoursen en bij andere festiviteiten een graag geziene gast is geworden, met een eerste prijs uit de bus. Het thans behaalde resultaat mag echter stellig nog hoger worden aangeslagen, want tijdens dit concours kwamen de Heineken Tamboers namelijk uit in de Superieure afdeling, terwijl in 1964 een eerste prijs "bevochten" werd in de eerste afdeling. De stap naar de hoogste afdeling was een heel grote stap, zo vertelde korpsinstructeur, de heer P. de Leeuw, die ook de beide ten gehore gebrachte marsen, de Honingmars (lopend) en de NV I.B.C.-mars (stilstaand), heeft gecomponeerd. De heer de Leeuw was dan ook bijzonder in zijn nopjes, dat "zijn" tamboers het er zo prachtig hadden weten te brengen. In totaal werd door 32 verschillende korpsen aan dit uitstekend georganiseerde concours deelgenomen, een concours, dat zich in een stijgende belangstelling mag verheugen. Door bovendien als enige deelnemer aan dit concours de Schiedamse burgerij in het openluchttheater te verrassen met een juweel van een "vrije"show, heeft het optreden van ons Tamboerkorps de Schiedamse harten gestolen, hetgeen duidelijk tot uiting kwam tijdens het (verplichte) défilé door alle deelnemende korpsen, dat door de burgemeester van deze stad, de heer H. Roelfsema, werd afgenomen. Na afloop van de show sprak Schiedamse burgervader zijn grote waardering uit over de perfecte presentatie van dit Heineken korps. Evenals vorig jaar, gaf ook nu de korpsmascotte, Pils de Bok, weer acte de présence en wel op een wijze, die geheel strookte met zijn karakter, nl. bokkig! Zo heeft ons Bossche Tamboerkorps opnieuw een opmerkelijk succes aan de langzamerhand indrukwekkende reeks weten toe te voegen, waarmee wij het gaarne van harte willen gelukwensen. Bron: archief Vers van 't Vat septemberl965 UITGAVE VAN HEINEKEN NEDERLAND

Heineken Brouwerij Nieuws | 2006 | | pagina 4