f?lFanvaria SLAGWERKCONCERT IN 'DE DRIESPRONG' 1964: Eerste lustrum van ons Bossche Tamboerkorps Colofon fi?„ ««WW H P 1 Om niet te vergeten Teksten en beelden uit het verleden... 18e jaargang 2006 Hoofdredactie Fanvaria: Ries van den Bogaert Correspondenten: John Hannink Leo Donkers Dagelijks bestuur: John Menkehorst Niek van den Biggelaar Natalie Dekkers Beschermvrouwe: Mevr. C.L. de Carvalho- Heineken Zondagmiddag 9 april werd in café 'de Driesprong' in Sint Michielsgestel ruim baan gemaakt voor een bijzonder muzikaal gebeuren. Liefst drie slagwerkgroepen brengen deze middag hun muzikale kwaliteiten ten gehore. Het is niet druk. Maar de bands nemen vaak hun eigen supporters mee en hier en daar valt een dorpeling te ontdekken. En er is zelfs professionele belangstelling van een slagwerkdeskundige. Men luistert en kijkt aandachtig. Sint Michaèl De slagwerkgroep Harmonie Sint Michaèl, o.l.v. Joseph Pennings, bijt het spits af. Een niet al te grote groep met een aantal jonge leden brengt een gevarieerd programma. Namen als 'Swing It', 'Kyomoto" en 'Samba Reggae' spreken voor zich. De 'oorlog' die tussen het zware en lichtere slagwerk woedde, kwam goed tot uiting in 'Drumbattle'. Goed om te zien dat men al vroeg begint met variaties in slagwerk. Bij deze band beperkt het zich niet tot Dansmuziek bij straatoptreden. De ploeg speelde een goede "thuiswedstrijd". Douane Harmonie Nederland Dan is de beurt aan de 'Douane Harmonie Nederland'. De slagwerkgroep bestaat net als het Orkest van de Nederlandse Douane uit van alle windstreken afkomstige medewerkers van Douane en Belastingdienst. Zij spelen in hun programma onder andere 'The House' een muziekstuk, geschreven door hun instructeur, Henrico Stevens. In de muziek wordt een huis benaderd, eerst aan de buitenkant bekeken, vervolgens wordt de kelder betreden waar geluiden van mekkerde kranen en orakelde leidingen niet van de lucht zijn. Daarna is de slaapkamer aan de beurt en tenslotte wordt het huis verkocht. Heineken Café 'de Driesprong' heeft als huismerk Bavaria. Zou 't Joseph moeite hebben gekost dirigent Henry Janssen met zijn band die deze middag als laatste optreed aan het werk te krijgen in Sint Michielsgestel? Natuurlijk niet: ook zij houden van slagwerk. En er zit genoeg dwingende muziek in het vat van Heineken. Zeker het nummer 'Balloonology' is voor jong en oud leuk om naar te kijken en te luisteren. Wat je niet allemaal met een ballon kan doen! We hebben weer genoten van een leuk afwisselend slagwerkconcert en we hopen dit in de toekomst voort te kunnen zetten. Lid Slagwerkgroep Fanvaria Contributie Wilt u er rekening mee houden dat de contributie betaaid moet worden: 3.00 per maand of 36.00 per jaar. Contributie overmaken op girorekeningnummer: 4483236 t.n.v. Heineken fanfare Lindenplein 2 5271 NZ St. Michielsgestel. Afmelden van de repetitie Voor het afmelden van de repetitie van Fanfareorkest, het Opleidingsorkest, en Aspirantenorkest kunt u het volgende nummer bellen: 073-6209830 (antwoord apparaat) Leden van het Percussion Ensemble kunnen bellen naar: Theo Doomernik 06-53241881 Ter gelegenheid van het 5-jarig bestaan bood ons Bossche tamboerkorps zaterdagmiddag 21 november jl. een aantal genodigden een taptoeprogramma aan op het terrein van de Brouwerij. Onder de genodigden zagen wij de garnizoenscommandant van Den Bosch, Luitenant-Kolonel j. H. M. Chappin, de commissaris van Politie, de heer L. A. Brouwers, alsmede afgevaardigden van verschillende muziekkorpsen. Van Heineken zijde waren aanwezig de heren Kloppenburg, Ten Bruggen Cate, Zantman, Peels, Gouverneur, Van Rooyen en d'Artillac Brill. En tenslotte niet te vergeten de heer Van Renswoude, de toenmalige voorzitter van de Bossche personeelsvereniging, die vergezeld van zijn echtgenote, uit Winschoten was overgekomen. De ontvangst vond plaats in de kantine. Daar kon men ook de prijzen en onderscheidingen bewonderen, die het korps inde eerste vijfjaar van zijn bestaan heeft gekregen. Intussen hadden de muziekanten zich gereedgemaakt voor het optreden, dat plaatsvond voor het front van de kantine. De bedoeling was geweest een 45 minuten durende show te brengen. In het verband met de weersomstandigheden werdt het optreden echter twintig minuten ingekort. Tijdens het opmarcheren speelde het korps de Tamboermars Model 1, gevolgd door de Thomas Bat'a-mars. Het programma vermeldde voorts de Tamboermars Model 2, de Hoofs Polka, de Tamboermars 3 en de Honingmars. Daarna werd de Tamboermars no. 4 gebracht, gevolgd door de koraal Ere aan hen die vielen" Het optreden werd besloten met de Tamboermars Model 1 en de Van Renswoudemars. Tijdens het afmarcheren speelde het korps de John F. Kennedymars. Een warm applaus na elk nummer was de beloning voor de muzikanten, en de dank van de aanwezigen voor het gebodene. Nadat een ieder in de kantine was teruggekeerd, richtte de heer Kloppenburg namens de directie en het hoofd commerciële dienst enkele woorden tot het jubilerende korps, dat hij in de eerste plaats met dit lustrum gelukwenste. Het vandaag gebrachte", vervolgde de heer Kloppenburg, „geeft weer, wat in de afgelopen vijf jaar is gepresteerd. Daarnaast bent u erin geslaagd een gezellige en kameraadschappelijk team te vormen. Ook naar buiten kweekt u veel goodwill voor Heineken en in dien het mogelijk is, treedt u overal op, waar het gevraagd wordt." De heer Kloppenburg sprak de hoop uit, dat bij het volgende lustrum nog vele trofeeën aan de reeds behaalde zullen zijn toegevoegd. Ten slotte betrok hij ook de echtgenoten, zonder wier steun het korps nooit tot een dergelijke hoogte geklommen zou zijn, in de hulde, die onze tamboers en blazers deze dag werd gebracht. Dat gebeurde even later nog eens, nu op muzikale wijze, toen de P.T.T. -Harmonie van Den Bosch het terrein van de brouwerij opmarcheerde, zich voor de kantine opstelde om vervolgens het jubilerende tamboerkorps een serenade te brengen. Een gezellig samenzijn in de kantine, met medewerking van de onlangs uit het tamboerkorps gevormde blaaskapel, besloot het officiële gedeelte van deze dag. 's Avonds werd - in besloten kring - de viering van dit eerste lustrum voortgezet. Een van de hoogtepunten van het feest vormde de bekendmaking van de benoeming van de heer M. Hoofs tot erevoorzitter van het korps. Bron: archief Vers van 't Vat november 1964 UITGAVE VAN HEINEKEN NEDERLAND Rikert Nijkamp Orkest van de Nederlandse Douane

Heineken Brouwerij Nieuws | 2006 | | pagina 3