GEACHTE LEZERS EN BESTE MUZIKANTEN 'EEN TENOR SAX KLINKT WEL ERG MOOI' Fanvaria Geef door die pen. Colofon Voor het eerst treft u in Brouwerij 's-Hertogenbosch Nieuws 'Fanvaria' aan. Fanvaria is een autonoom clubblad van de Heineken Fanfare dat gemiddeld 4 keer per jaar verschijnt en geheel door de Fanfare wordt verzorgd. De onderwerpen die gewoonlijk in Fanvaria verschijnen gaan over optredens en gebeurtenissen in en om de Fanfare. Het blad verschijnt inmiddels 18 jaar en de lay out ligt in de lijn van het informatie blad Brouwerij 's-Hertogenbosch Nieuws dat twee wekelijks verschijnt. Onlangs werd ons voorgesteld Fanvaria te integreren in BHN waardoor er verschillende voordelen optreden. Alle medewerkers die BHN ontvangen krijgen gelijktijdig nieuws van en over de Fanfare. En alle mensen die lid zijn van de Heineken Fanfare krijgen directe informatie over het bedrijf waar zij, soms al 40 jaar, wekelijks komen om te repeteren en uit bedrijfsnaam muziek maken. Door deze regelmatige verschijning onder alle Bossche) medewerkers zou ik het enorm interessant vinden om uit te vinden of er nu ook daadwerkelijk medewerkers of familieleden geïnteresseerd raken om ook lid van de Fanfare te worden. Het is mogelijk om als nieuweling te starten en na een gedegen opleiding door te stromen naar een van onze onderdelen: het Percussion Ensemble of het Fanfare orkest. Natuurlijk zijn ervaren muzikanten ook van harte welkom om bij ons op een ontspannen maar hoogstaande manier muziek te maken. Wilt u nog iets meer van de Fanfare zien dan kunt u surfen naar www.Heinekenfanfare.nl waar alle gegevens van de vereniging en de contactadressen vermeld staan om eens geheel vrijblijvend op zaterdagochtend of middag bij de Fanfare aan te kloppen. Ik wens alle lezers die reeds jaren gewend zijn aan beide bladen veel leesplezier, en hoop dat dit 'fusieblad' u bevalt. Met vriendelijke groet, John Menkehorst Voorzitter Heineken Fanfare Mijn naam is Franka Willems-Netten en ik speel tenorsax in het Heineken Fanfare orkest. Ik ben getrouwd met Harrie, die in '75 als elektricien bij de Heineken begon. Samen hebben we drie kids. Omdat Ries van den Bogaert mij vroeg iets over mezelf te schrijven, kwamen er jeugdherinneringen boven. Als kleuter vond ik muziek al geweldig. Duim in de mond en zachtjes neuriën en m'n tenen gingen ritmisch mee. Op zevenjarige leeftijd verhuisden we van mijn geboorteplaats Oss naar Noord-Holland. Daar mocht ik naar de muziekschool. Blokfluit spelen vonden ze thuis niets en het werd accordeon. Ook leuk, maar toch... Terug naar Brabant Als tiener kwam ik terug naar Brabant. We verhuisden naar Veghel, waar ik nog steeds woon, en sneuvelde de ambitie om accordeon te spelen. Later kwamen er door de kinderen toch blokfluiten in huis en bovendien nog een dwarsfluit, gitaren en 'n piano. En wat kriebelde het bij mij! Dus toen de jongste tien was en er eind 2000 (weer) een uitnodiging kwam om muziek te komen maken bij de Heineken Fanfare, was ik daar heel blij mee. Ik bofte wel met het geduld van saxleraar Roger Monsieur, want later bleek dat m'n schildklier niet meer werkte. En die heb je echt bij alles nodig. Toch vond ik saxen en samen spelen in het saxensemble van Roger heerlijk. Prachtig al die verschillende saxen bij elkaar, nog leuker dat het aspirantenorkest. Tegen de tijd dat ik voor 't A diploma op ging, had ik mijn conditie weer wat opgebouwd en kon ik me weer enigszins concentreren. Ik haalde het diploma. En hoe! Dit betekende dat ik naar het opleidingsorkest mocht. Dat was wennen. Maar dat was het ook na het behalen van het B diploma ook bij het orkest zelf. Daar maakte ik ook nog eens de wissel van alt- naar tenorsax. Afscheid nemen van mijn 'alt-je' was moeilijk, maar een tenorsax klinkt wel enorm mooi. Niet alleen voor de gezelligheid Na de Taptoe is er veel veranderd. Ik speel vaker saxofoon en ik ken meer fanfareleden. Dat is gezellig. Mijn job, schrijven voor kranten, bouw ik om de sax momenten heen. Op dinsdag blaas ik mee met 'OnverMeidenlijk', een meidenorkest in Veghel. Op woensdag ga ik naar de repetitie bij Alex. Overigens niet alleen voor de gezelligheid, want ik speel bij het orkest niet alles zo weg (hahaha!). Dan wordt het zaterdag. Roger weet me te stimuleren en nieuwsgieriger te maken en ik doe mee met de orkesten van René en Georges. Ik hoop dat ik nog lang kan zeggen: 'Yessss: 't is zaterdag'. Nog veel muzikaal plezier! Franka Willems-Netten 18e jaargang 2006 Hoofdredactie Fanvaria: Ries van den Bogaert Correspondenten: John Hannink Leo Donkers Dagelijks bestuur: John Menkehorst Niek van den Biggelaar Natalie Dekkers Beschermvrouwe: Mevr. C.L. de Carvalho- Heineken Fanvaria UITGAVE VAN HEINEKEN NEDERLAND

Heineken Brouwerij Nieuws | 2006 | | pagina 3