Complimenten van de Arbeidsinspectie t 1 VACATURES Deadline BHN17 Even voorstellen.... Getty van der Heijden «55- |T| 'S-HERTOGENBOSCH NIEUWS Piekeren? Arbeidsinspectie bezocht Colonne 14 Dinsdag 4 April bezocht de heer Van den Bergh van de Arbeidsinspectie Colonne 14. Hij kwam de verbeteringen controleren van door hem geconstateerde punten (loogdampen, hoge koolzuur concentraties) op 27 januari 2005. Rayon manager Tonnie van Dinther is er een voorstander van om "vreemde ogen mee te laten kijken" vertelde hij de Arbeidsinspectie. Tonnie gaf aan dat het moeilijk was geweest de juiste oplossingen te vinden. Maar het was gelukt en als trotse eigenaar liet hij daarna alle genomen maatregelen zien: De afgeschermde buitenwasser met afzuiging voor de water- en loogdampen; De aangepaste riolering waardoor waterdampen goed worden afgevoerd; De oplossing voor het verbeteren van de schuimafvoer van de vuiler. Hier werd wat langer bij stilgestaan. Hier moet nog het een en ander verder 'uit geëngineerd' worden werd erbij verteld. De Arbeidsinspectie complimenteerde Heineken met de genomen maatregelen. Het geheel is een hele verbetering ten opzichte van het eerdere bezoek. We mogen tevreden zijn met de bereikte resultaten. Dank aan al degenen die hieraan hebben bijgedragen. Claudy Diesveld SHE-coördinator Als je zorgen thuis of op het werk hebt dan lijkt het soms of je aan niets anders kan denken. Dan pieker je over allerlei situaties, verlies en trauma's, rivaliteit en succes op het werk, het verleden, conflicten met mensen en verlangens. Bij te grote (werk)druk en spanningen piekert een mens meer dan in rustige tijden. Het neemt je in beslag en beïnvloedt je humeur. Soms als je er erg somber van wordt ook de sfeer thuis of op het werk. Je gedachten zijn je de baas en het lijkt alsof je er geen invloed meer op hebt. Het is met piekeren net als met pijn. Als je het hebt dan trekken alle gedachten daar naar toe. Je vergeet helemaal dat er nog heleboel is dat wel prima functioneert. In geval van het gepieker vergeet je te bedenken dat er heel veel is wat ook goed gaat. Tips die kunnen helpen om 'piekeren' de baas te worden Besef dat piekeren geen bondgenoot is. Het verdiept niet je inzicht, maar vertroebelt je blik Neem even wat afstand. Zoek positieve afleiding zodat je ergens anders aan denkt Sta op en doe iets. Ga even weg uit de situatie waarin je zit en waarover je piekert Spreek jezelf krachtig toe: "Ik moet nü stoppen met piekeren!" Laat je gedachten niet winnen. Jij bent de baas over jezelf dus ook over je gedachten Zet in je agenda datje op een vastgesteld tijdstip jezelf een 'piekerkwartier' toestaat. Roep de hulp in van anderen. Praat er met anderen over Schrijf je gedachten op papier. Met deze tips kun je gepieker te lijf gaan. Ze helpen je om er op korte termijn van los te komen. Voor lange termijn oplossingen is meer nodig. Gepieker komt nooit zomaar uit het niets. De achterliggende oorzaak is altijd een echt probleem of zorg. Om je probleem of zorg op te lossen kan je hulp inroepen van familie, vrienden, leidinggevenden of collega's. Je kunt ook eens gaan praten met professionele hulpverleners. Bij problemen op het werk kan je ook contact opnemen met de bedrijfsarts, een personeelsadviseur of bedrijfsmaatschappelijk werk. Marie-José van Dijke Bedrijfsmaatschappelijk werk Commercieel Manager /Alkmaar Business Analyst region Africa /Amsterdam Service Account Manager/Amsterdam De deadline voor BHN17 is donderdag 27 april 2006. Kopij voor dit nummer kunt u mailen naar: G.Sman@Heineken.nl Hallo collega's Ik wil mezelf even aan jullie voorstellen. Mijn naam is Getty van der Heijden, ik woon in Ammerzoden en ben 22 jaar. Mijn hobby's zijn de drie S'en: stappen, sporten en shoppen. Na 4 jaar in de zorg te hebben gewerkt, kwam ik tot de conclusie dat ik dit niet tot mijn 60ste wilde doen. Ik gooide het roer om en ging een totaal andere richting in: secretarieel/administratief. Ik ben naar het arbeidsbureau gegaan en heb mijn verhaal uitgelegd. Binnen 2 weken kon ik al op gesprek bij Heineken! Vanaf 7 november 2005 volg ik een BBL, Beroeps Begeleidend Leerweg, opleiding secretarieel niveau 2 op het Koning Willem 1 College. Dat betekent dat ik 4 dagen in de week bij Heineken werk en dinsdags een hele dag naar school ga. Als het goed is ben ik eind juli 2007 klaar met mijn opleiding. Op de afdeling TQM ondersteun ik Jacqueline Bertens en Claudy Diesveld met diverse secretariële en administratieve werkzaamheden. Tot nu toe heb ik het erg goed naar mijn zin. Groetjes, Getty van der Heijden Afdeling TQM UITGAVE VAN HEINEKEN NEDERLAND

Heineken Brouwerij Nieuws | 2006 | | pagina 2