Uit de OR Overlegvergadering van 24 februari VACATURES Personalia Competentie Management PH 'S-HERTOGENBOSCH NIEUWS De overlegvergadering wordt bijgewoond door Linsey Vlemmix. Linsey heeft de opdracht een communicatie onderzoek uit te voeren voor de OR. Aansluitend aan deze vergadering presenteert zij de raad de bevindingen van haar onderzoek tot nu toe. Colonne 12 De OR geeft aan niet te weten hoe het zit met de communicatie rondom de sluiting van colonne 12 richting de medewerkers van de afdeling verpakken. De Raad krijgt uitgelegd dat middels een presentatie de medewerkers op de hoogte zijn gebracht van de voorgenomen plannen. Naar verwachting komt er na de zomer een adviesaanvraag vanuit het management. Dit is afhankelijk van wat de markt precies gaat doen. De markt is hier bepalend omdat colonne 15 en Zoeterwoude de productie moeten overnemen. Colonne 18 De OR is bezorgd over de werkdruk situatie op colonne 18. Hierbij gestelde vragen zijn: hoe wordt toegezien of er verantwoord gewerkt wordt op de betreffende colonne? Je hebt op deze colonne te maken met voortdurend repeterende bewegingen. Een van de aanbevelingen uit een recent onderzoek van de Arbo-dienst is dan ook om zodanig te gaan rouleren dat overbelasting wordt voorkomen. Samen met de Manager Verpakken moet gezocht worden naar een passende oplossing. Overwerken Overwerk formulieren worden voortaan via e-mail verstuurd. In het begin gaf dit problemen omdat niet iedereen op de hoogte was van de nieuwe werkwijze. De nieuwe procedure is via e-mail naar alle betrokkenen gecommuniceerd. Op deze manier is toezicht op het overwerk door de Ondernemingsraad geborgd. Driejarig Operationeel Plan De belangrijkste punten uit dit plan: Kwaliteitsniveau borgen en/of verbeteren TPM brouwerijbreed in gaan zetten. Vaste kosten per hectoliter reduceren door minder afschrijvingskosten en het realiseren van de personeelsplanning. Ook investeringen, zoals membraanfiltratie en het verminderen van het aantal 'derden' plus natuurlijke uitstroom, dragen bij om dit te bereiken. Voor wat betreft de membraanfiltratie is de business-case gereed. Naar verwachting is er voor de zomer duidelijkheid omtrent de besluitvorming over dit project. Productiviteit speciale verpakkingen verbeteren: de bottleneck is vooral de aanlevering van bussen. Eind 2006 is de geplande lijn in Zoeterwoude pas operationeel. Belangrijk is het realiseren van een OPI van 75% tot 80%. Ook kijkt men naar de eventuele noodzaak van een tijdelijke 5 ploegendienst. Verwachtte productiecapaciteit eind 2006 ligt rond de 176000 blikken. Adviesaanvraag De Ondernemingsraad heeft de adviesaanvraag uitbreiding 1VP (Idee tot Verbetering Proces) in behandeling. Na een geslaagde pilot op de vullerwerkplekken van colonnes 11 en 17 vraagt men toestemming voor de uitrol van de pilot IVP op de gehele cluster Bus en Vat. Afdeling PAPI Binnen de TD is een onderzoek gaande of het effectiever is de afdeling PAPI (Proces Automatisering en Proces Informatisering) van Brouwen naar TSP te verplaatsen. Het betreft hier de functies databeheerder en onderhoudscoördinator PAPI. De OR krijgt de toezegging dat dit geen personele consequenties in aantallen fte's tot gevolg zal hebben. Na meer dan 15 jaar werken met gedragscriteria is het hoog tijd voor een "up- date". Aanleiding is de noodzaak van een andere strategie als antwoord op de krimpende biermarkt en de stevige concurrentie. Voor het slagen van de nieuwe strategie is ander gedrag van medewerkers vereist. Er is daarom besloten om binnen Heineken Nederland over te gaan tot invoering van een competentiemodel en competentietaai. Dit betekent onder meer dat voor 1 januari 2007 de gedragscriteria in alle functieprofielen worden vervangen door competenties. Ook komen vanaf januari 2007 de competenties terug in de POP (Persoonlijk Ontwikkelings Plan) en RGB- (Resultaat Gericht Beoordelen) gesprekken. Specifieker en concreter gedrag Het grote verschil met het systeem van gedragscriteria is dat in het competentiemodel specifieker en concreter aan wordt gegeven hoe een medewerker zich moet gedragen om succesvol te zijn in zijn of haar functie. Elke competentie wordt eerst in algemene termen gedefinieerd en vervolgens verder uitgewerkt in 4 niveaus, met positieve en negatieve gedragsvoorbeelden. Het niveau is hoger naarmate de impact van het gedrag op de performance van de organisatie groter is. Het competentiemodel bestaat uit 36 competenties en omvat 3 onderdelen: Jij maakt de toekomst Jij haalt het beste uit jezelf en anderen Jij gaat voor topprestaties Om alles in goede banen te leiden ben ik als coördinator voor de Brouwerij 's- Hertogenbosch aangesteld. Het gaat te ver om alles over deze verandering nu even uit te leggen, maar u gaat er de komende maanden zeker meer van horen! Keurder/Verpakkingsspecialist /Zoeterwoude (12x) Operator Verpakken 5 en/of 3 ploegendienst /Zoeterwoude Stageplaatsen Operator Verpakken /Zoeterwoude TPM coördinator/Bunnik Management assistente (A) Trade Marketing /Zoeterwoude Brand Manager Heineken (Heineken Caribbean) /St. Lucia Project Manager Commercial Excellence /Heineken Caribbean Area Manager Sub Saharan Africa Amsterdam Hoofdkantoor Senior Category Development Manager/ Zoeterwoude Geboren: Olaf, zoon van Michael Dennebos en Monique Oudes. Michael is werkzaam als Teamleider Energie binnen de afdeling Brouwen. Tatum, dochter van Mare en Marleen van Velthoven. Marc is werkzaam als Brouwoperator binnen de afdeling Filtratie. In dienst: Per 18 april komt de heer J.W.P.R (Jan) van Gendt in dienst als Teamleider Verpakken binnen het Rayon Speciale Verpakkingen. Per 8 mei komt de heer M.W.G. (Mark) Verschuren in dienst als Teamleider Verpakken binnen het Rayon Bus&Vat. Jos Belt, P&O adviseur UITGAVE VAN HEINEKEN NEDERLAND

Heineken Brouwerij Nieuws | 2006 | | pagina 2