Onverwacht resultaat FIT Kartonstof Nieuwe Barcode Scanners in Centraal Magazijn Personalia kandidaten! 'S-HERTOGENBOSCH NIEUWS PH ondernemingsraad Stel je verkiesbaar OR-verkiezingen 29 maart 2006 Eeri projectresultaat kan anders uitpakken dan verwacht en daardoor weliswaar acceptabel zijn maar toch minder bevredigend. Dit gebeurde ook het Focus Improvement Team Kartonstof. Vanuit 's-Hertogenbosch namen Onno van Drempt, Louis Hopstaken, Marco Pellegrom, Victor van Santen, Frank Smalberg en Nico Verdouw daar aan deel. Door een kosten-baten analyse uit te voeren was de enig mogelijke conclusie dat het niet rendabel is de voorgestelde oplossingen te implementeren. Marco Pellegrom, teamleider op bus/vat, vertelt dat: "Het doel was de vervuiling te reduceren die direct gekoppeld is aan stof dat vrijkomt bij de verwerking van trays op colonnes 8,11 en 17". Nico Verdouw, operator op colonne 11, geeft aan dat echt alle opties zijn bekeken: "Er zijn zeker mogelijkheden om de hoeveelheid kartonstof te verminderen. We hadden berekend dat er jaarlijks 4000 bespaard kan worden wanneer er niet meer hoeft te worden schoongemaakt. Jammer genoeg waren alle oplossingen vele malen duurder." Gedegen analyse Henk Wymenga vindt dat samenwerking tussen de verschillende disciplines -inkoop, productie en kwaliteit- binnen HNS zeker vruchten afwerpt. Er is gewoon een gedegen analyse uitgevoerd en dan is het eenvoudig een beslissing te nemen. We hadden graag een 'dust catcher' neergezet, maar wanneer het meer kost dan het oplevert moeten we dat natuurlijk niet doen. Voor het eerst was in een FIT ook de leverancier vertegenwoordigd. De leverancier, Kappa, werd zich meer bewust van onze problematiek en riep zelf een verbetergroep in het leven. Dit leverde al een aantal acties op die moeten gaan zorgen voor minder stof op de aangeleverde trays. Maandag 20 februari wordt het 'S-Day' voor het Centraal Magazijn en daarmee ook voor alle klanten van het C.M. 'S-Day' is de afkorting van SAP-day: de dag dat MRO en TIS overgaan op SAP MM/PM. Wat betekent dit voor onze klanten? Het meest opvallend zijn de nieuwe barcode scanners. Er komen er 5. Met deze nieuwe scanners ben je voortaan altijd on-line met voorraadbeheer en alle andere magazijn- en werkordergegevens. Dat betekent geen vertraging meer met afboeken: wat via de scanners is uitgeboekt wordt direct van de voorraad afgeschreven; nieuwe werkorders worden direct door het systeem gekend. Het is dus altijd up-to-date. Wie gaan ermee werken? Iedereen die in het verleden was opgeleid voor de barcodescanners gaat de training voor het werken met de nieuwe scanners volgen. Wie met succes de training doorloopt wordt opnieuw geautoriseerd voor toegang tot het magazijn. De gebruikers worden niet direct in het 'diepe' gegooid. Vanaf 20 februari is er de hele week in de vroege, late en nachtdienst, een medewerker van het Centraal Magazijn aanwezig zijn om te assisteren daar waar theorie en praktijk (nog) niet ideaal samengaan. De Scanners De scanners zien er uit als een lasergun, maar zijn niet als zodanig te gebruiken. Ze mogen nooit worden meegenomen uit het magazijn. De camera's aan de balie staan niet voor niets op deze, voor ons allen, onmisbare apparaten gericht! Na deze implementatie beschikken wij in H/Bosch en Z/Wou over dezelfde, moderne magazijnapparatuur en -codes, waar we ongetwijfeld allemaal veel baat bij zullen hebben. In BHN11 werd de geboorte van Tim, de zoon van Dianne en Leon Olijslagers al gemeld. Dit keer een foto, niet van moeder en Tim maar van Godfried en Tim. Zie je Godfried eens in een andere rol. Centrale ondernemingsraad betekent meekijken en meepraten over kandidaatstelling 15 februari Karei Schenk UITGAVE VAN HEINEKEN NEDERLAND

Heineken Brouwerij Nieuws | 2006 | | pagina 5